Jump to content

Trodimenzionalna Offtopicharnica

SiCkMiNd
 Share

Recommended Posts

@ KIA OPTIMA

Realno, sjajan primer dobre produkcije i eksplozija efekata, a smisleno i svrsishodno djubre :D

Koliko mi je zao kije koja je izbrojala zestoko mnogo para za ovakvu reklamu, a mogla je da pozajmi kopirajtere od volkswagen-a! :D Reklama je kiceraj i crtani film u koloru...

Sto se vw passat-a tice, to se zove reklama! Cilja publiku kojoj je auto namenjen, u fazonu jbo auto, meni je trip mog deteta najvazniji... sjajno!

Za kokakolu- stara reklama, dobra fora, ali bas onako bogohulna, tako da me nije kupila :D

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

alekba

Posted Images

Sto se vw passat-a tice, to se zove reklama! Cilja publiku kojoj je auto namenjen, u fazonu jbo auto, meni je trip mog deteta najvazniji... sjajno!

upravo tako, jako dobra i efektna reklama, bez ikakvih preteranih troskova... Svaka cast! o passatu da ne govorim, rado bih ovako izashao u susret mom detetu (trenutno nemam ni dete ni passata) :D

:)

Inace sad sam se setio jedne anegdote apropo silovanja efektima, naime izvesni poznavaoci privatnog zivota i rada Djordja Lukasa tvrde da mozemo da budemo zahvalni sto 70-ih nisu imali ono sto imaju danas, inace bi legendarni Han Solo bio upamcen kao neka vrsta zabe.

U nedostatku dovoljno napredne tehnologije resili su da ulogu odigra Harison Ford, a potom su nas "oduvali" '99 sa Jar Jar Binksom koji je izgleda bio nedosanjani san te daleke '77.

Dal bi voleli da imamo pored trodimenzionalne oftopicarnice i jednu iskljucivo "umetnicku" gde bi diskutovali o nekim drugojacijim temama i na taj nacin edukovali i sebe, i sve one koji bi eventualno povremeno posetili istu.

To bi obuhvatilo teme iz tradicionalnog slikarstva, skulpture, arhitekture, filma, muzike ... dakle nesto cime nas bas ne bombarduju svaki dan.

Cenim da bi kroz par godina sklopili skromnu gradju koja bi pomogla i pocetnicima i iskusnijima da nauce ponesto novo, jer ucenje ne bi trebalo nikad da prestane, samo bi ovde bilo na nivou diskusije.

Iznosili bi nasa vidjenja, tudja, odlomke, preporucivali dela, diskutovali na temu kompozicije, teorije boja, drame ...

Najbanalniji primer, vrlo cesto mi se desi da cujem od obrazovanih ljudi kako recimo Pikaso samo zvrlja, kako bi sliku Kandinskog naslikali bacajuci kofu boje ka platnu ... da ne spominjemo vecitu debatu oko realizma :)

Sa tim u vezi ne bi bilo lose kada bi promenili takvo razmisljanje, ali potpuno nepretenciozno, dakle kroz dijalog, primere, i ko zna mozda neko upozna nekog autora za koga do juce nije cuo, a sutra mu postane velika inspiracija, a njegovi radovi u nekoj bliskoj ili daljoj buducnosti; vodeci se onim sto je procitao, video, zakljucio; postanu bolji, a mi svi zajedno kvalitetniji i autori i posmatraci.

Cenim da ovde ima ljudi koji bi ucestvovali, ne gajim nikakve velike nade, ako do kraja godine napunimo makar dve strane kvalitetnim materijalom bice to uspeh, i za one koji ucestvuju i za one koji citaju.

Dal bi voleli da imamo pored trodimenzionalne oftopicarnice i jednu iskljucivo "umetnicku" gde bi diskutovali o nekim drugojacijim temama i na taj nacin edukovali i sebe, i sve one koji bi eventualno povremeno posetili istu.

To bi obuhvatilo teme iz tradicionalnog slikarstva, skulpture, arhitekture, filma, muzike ... dakle nesto cime nas bas ne bombarduju svaki dan.

Cenim da bi kroz par godina sklopili skromnu gradju koja bi pomogla i pocetnicima i iskusnijima da nauce ponesto novo, jer ucenje ne bi trebalo nikad da prestane, samo bi ovde bilo na nivou diskusije.

Iznosili bi nasa vidjenja, tudja, odlomke, preporucivali dela, diskutovali na temu kompozicije, teorije boja, drame ...

Najbanalniji primer, vrlo cesto mi se desi da cujem od obrazovanih ljudi kako recimo Pikaso samo zvrlja, kako bi sliku Kandinskog naslikali bacajuci kofu boje ka platnu ... da ne spominjemo vecitu debatu oko realizma :)

Sa tim u vezi ne bi bilo lose kada bi promenili takvo razmisljanje, ali potpuno nepretenciozno, dakle kroz dijalog, primere, i ko zna mozda neko upozna nekog autora za koga do juce nije cuo, a sutra mu postane velika inspiracija, a njegovi radovi u nekoj bliskoj ili daljoj buducnosti; vodeci se onim sto je procitao, video, zakljucio; postanu bolji, a mi svi zajedno kvalitetniji i autori i posmatraci.

Cenim da ovde ima ljudi koji bi ucestvovali, ne gajim nikakve velike nade, ako do kraja godine napunimo makar dve strane kvalitetnim materijalom bice to uspeh, i za one koji ucestvuju i za one koji citaju.

Saglasan u svemu sto si pomenuo i ja bi voleo da se nesto tako pokrene, ta umetnicka offtopichara :) To sto si rekao za Pikasa je tacno, ljudi nisu upoznati sa njegovim ranijim fazama i ova zadnja je ono sto je on i svakako je dobra.

Pazi nije da mi se nesvidja ideja. Mozda bi pomogla da se poveća kreativnost zonaša (meni prvom), ali mislim da si upravu kada kazes za nezaintresovanost ljudi s jedne strane. E sad... Ne spada li 3d i modeling sam po sebi u umetnost?.

Dali si mislio na seclokupnu umetnost ili samo striktno vezano za ove forme kojima se mi bavimo?.

Od mene svakako imate jedan glas bez obzira na moje komentare.

I ja sam za, hteo sam pre neki dan da otvorim temu o omiljenim video spotovima, pošto sam počeo da skupljam kvalitetna ostvarenja u tom vidu izražavanja kako bi najlakše došao do što više materijala i uvida (jerbo razni ljudi slušaju razne stvari a ja ne mogu sve a i nemam dovoljno godina) i zaključio moju skromnu teoriju u vezi sa pomenutim, no nisam mogao da provalim kako da "embedujem video" u post i na tome ostade, tako da ako neko zna kako da se ubaci flash video (ne link) neka kaže ...

+ Ideja je odlična Lucky samo mislim da će lako da se razplamsa, jer ko će da kaže šta je umetnost a šta ne? Doduše urednik nam je istoričar umetnosti al´ prvo da nam postavi index na uvid i brez fotošopanja :P . Na kraju, mislim da je prilično nezahvalno uređivati takvu temu a ako se ne bude uređivala pretvoriće se u Zemunski buvljak :rolleyes:. Ukoliko se Sick bude složio po pitanju nezahvalnosti, predlažem da pozovemo gdina. Sch za urednika te teme, pošto sam stekao utisak (a i meni je ovde na zoni jedan od ljudi sa najistančanijim ukusom) da ga svi cijene i vole njegove radove. Naravno uvek sve može na referendum a višestranačka nam je i država tako da... shoot.

+ za oskara: Pa Belleville je beše samo dobio oskara za muziku pre par godina? Meni je najsmešnije što je onaj kreten dobio oskara za Toy Story3, mislim, ako tu nešto vredi to je svakako delo Pixar studija a ne režija tj. reditelja...

Idejno je dakle poseban topic, po mogucstvu sa ciljem da sve nas zajedno edukuje, ali bez pretenzija da bude nesto sto mora na redovnoj bazi da se apdejtuje.

Liseno je specificnosti bilo kog softvera, pricamo o svemu drugom.

Urednik moze samo da brise neki offtopic, ako iko bude pratio.