Jump to content

Trodimenzionalna Offtopicharnica

SiCkMiNd
 Share

Recommended Posts

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

alekba

Posted Images

http://www.pixaflux.com/

PixaFlux™ is a powerful PBR Texture Composer that allows you to create, bake and apply any texture onto your models in an instantaneous way. The power of a node-based editor combined with the efficient workflow to create and edit textures turns PixaFlux as the top solution in the market for Texture composition.

With PixaFlux you will improve the quality of your images by creating photorealistic procedural textures in the most efficient way.

I to za dzzzzz :)

Za StAl-a http://www.entagma.com/category/tutorials/

Dosta Cinemasa se prebacuje u Arnold za neke stvari, koliko vidim i Yader se prikljucio, a taj lik ima kefalo sa velikim K :)

@alekba

Hvala za link:

http://www.entagma.com/category/tutorials/

Znam za njih sa `odforuma` gde je nesto i pokazano, ali za ovaj link gde je dosta toga sabrano, nisam znao. Nesto se nisam ni baktao oko toga.

Mene kod Hudinija najvise interesuje ono cime su se do sada najmanje u njemu bavili .... modelovanje pa tek nadogradnja na to. Sada su navodno popravili i unapredili modelovanje, ali jos nema solidnih kao ni veceg broja tutorijala, navodno ce uskoro bidne. Samo da ne bude ko na vrbi grozdja. To grozdje na vrbi je kod raznih obecanja ( ko ovde kod nas kad politicari obecavaju med i mleko a ja podrazumevam ono - "cedjeno iz grozdja sa vrbe" gde je rezultat cedjenja po pravilu smarajuca LAZ za budale i morone) najcesca pojava. Dakle lazovi po pravilu. Svugde to pali - na svim meridijanima, a ne samo kod nas....

"Ljudska" posla!!!

Za sada Hudini dopunjavam sa Blenderom koji je solidan u poligonalnom modelingu. Istina nije ko Modo ali mi se ne bakce sa `pekabetom` pa je i Blender dobar. :)

Gledao sam neke krace video klipove iz modelinga u Hudiniju, sto obecava, tako da mozda bude ovog puta zaobidjeno grozdje sa vrbe, .... za sada na osnovi vidjenog mozda ga malo unaprede na tom podrucju.

Tja, ne bih se ja smaro sa tim sto Houdini nije jak u poly modelingu, neka se oni lepo skoncentrisu na ono u cemu su jaki. U cinemu su ubacili skulpting, i mada imau njemu stvari koje bih voleo da vidim u Zbrushu /3DCoatu-u za skulting idem u programe koji su za to i namenjeni. Maxonu bi bilo bolje da su umesto skulptinga dodali "set edge flow", proportional modeling, extrude alonfg spline, bridge sa vise opcija itd. Nema svrhe u rasipanju snage.....

Blender trosi malo resursa, uvek mozes da ga drzis paralelno ukljucenog sa Houdinijem. A Modo je odliiican program, evo ja imam Modo 8 i ne nameravam da ga "apgrejdujem". Blender je odlican za modeling, malo sta njemu fali, uostalom ako gledas na taj nacin svaki program ima svoje jake strane..... jednako kako bih ja mogao ( argumentovano ) da kazem da je cinema solidan modelar, fali joj dosta ali ono sto ima to radi kako bog zapoveda + ima toliko skrivenih caka da je to neverovatno.

Zato sam ti i spomenuo Yadera, taj lik kako sam kaze "hakuje" cinemu :D tj. natera je da radi ono "sto ne moze". Ima jako zanimljiv pristup, on ako se ozbiljno baci na Houdini, svasta moze da se desi.

PS. ima tu jos nesto... negde na hardu imam dva kratka modeling demoa. Za jednan ne znam u cemu je radjen, drugi je Blender. Lik minut-dva modeluje ocne kapke... ono je magija... cista crna wudu magija. Pri tom to je jako staro, Blender u to vreme nije imao pravi knife tool kao ni bevel... ko zna, zna :P

SiNi Forensic is our scene checker and repair tool. Working with a bad scene file can cause multiple workflow problems. Empty objects can crash or prolong simulations time. Cad block and linked composites clog up your scene file. 3rd party mismatches such as Vray planes not rendering with Final Render and Corona lights. Find the last user to work on the scene file. Fix it all with our FREE SiNi Forensic.

Plugin Features

Free To Use

Constant Updates

Easily Check Scene Files

Quick Repairs to Scene Problems

http://www.sinisoftware.com/products/plugins/forensic

Pozdrav,

Da li postoji neki soft alternativa 3d explorationu ili kako da najbolje exportujem autocad-ov file u max. Imam problem radim neki put, most, stubova mnogo ali kad ih importujemda premodelujem u maxu sve je jaaako low poly da ne kazem raspada se, linije iskrzane,geometrija shit potpuni...plz help!!!

• 3 weeks later...
post-35742-1491155645_thumb.jpg

pomoc!!!

Zasto iz cada max ovako importuje????

max 2015

acad 2014

proveri da nemas neke objekte koji su previse udaljeni od 0,0,0

Takodje uradi sledece:

1) Purge-uj crtez

2) gledaj da ti sadzaj crteza ima definisanu 0 negde u okviru samog crteza a ne van njega

3) Gledaj da ti mere budu adekvatne, ako imas neku siroku situaciju skaliraj crtez tako da ti jedna jedinica odgovara 1m

ja kad dobijem takve crteze prvo selektujem sa window selekcijom ono sto hocu pa pasteujem u novi crtez, purge-ujem pa namestim neku tacku u okciru crteza n 0,0,0

masa ljudi uvek nasledjuje prethodni DWG i tako se razni shit samo tovari.

• 3 weeks later...

......

Our website doesn't work properly at the moment due to Otoy lawyers activity. We will appeal the website blocking very soon. This time we have a good lawyer and this is Russian area, it should not take much time. They used russian anti piracy law and they claims FStormRender is renamed OctaneRender. At the moment downloads, purchase and manual (who know why...) sections are blocked. Existing users should not have any problem with using FStorm. This is a good opportunity to punish them for their illegal actions.

:puke:

Nisu to rupe u ruskom zakonu, nego zlo-upotreba zakona + malo korupcije.... Blokirali su ga i tuzili i u zemljama "Prvog Sveta", tamo to jos i lakse ide..... takav je sistem :mrgreen:

IT industrija je mimo zakona i zdravog razuma uostalom. Nije to jedini slucaj.

Hvala alekba.

Iskreno ne secam se kada sam baci pogleda na neki tutorijal... a ovo mi je luckybug cini mi se jednom poslao link, pokusavam da nadjem da nije gnomon, ali ne uspevam, bas dvd prelazenje sa Max-a na Mayu, treba mi poprilicno brzo...

Pogledacu i ovo!