Jump to content

Trodimenzionalna Offtopicharnica

SiCkMiNd
 Share

Recommended Posts

• 3 weeks later...
  • Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bas sklapam trenutno takvu konfiguraciju :) .

Jednostavno ti dva xeon su bolja od bilo kog i7 procesora (ako se ne overklukoju).

Recimo 6950x je 1700 dolara il tako.

Za teske rendere i simulacije , prava je masina.

Tako da ako se upustite u ovo cena bi bila negde:

2x2670 - 190-200 evra

asus z9pe-d8 - 500 evra

8x16gb(128gb) - 500 evra , moze i manje da se stavi naravno , al mislim ispod 64gb nema smisla

kuciste Phanteks Enthoo Pro - 148 e

napajanje - 850W Raidmax RX-850AE-B - 100 evra

sto mu izadje 1450 evra , a sa 64gb rama bi bilo 1200 evra.

Ali mislim da se dobija dobra masina , koja podrzava dosta rama(ploca podrzava 256 gb) , i sto je zanimljivo podrzava xeon phi coprocessor , tako da jednog dana kad 3d programi pocnu da koriste xeon phi , bice zanimljivo.

to da , jos kuleri zaboravih da stavim :)

Da , malo je losa ta konfiguracija za workstation , jel je single core performance losiji od i7 , tako kao sto rekoh za rendering i simulacije je odlicna jel na taj nacin moze da se uposli puna snaga kompjutera.

A mozda treba uracunati i koji ogromantni SSD disk.

Citao sam prilicno opsiran clanak o fotosopu, o tome kako je uputno radni fajl sa svim resursima drzati na SSD, kao i da fotosoponja poleti kad mu je skratch disk na SSD ( idealna kombinacija ima 2x500GB SSD :mellow: ).

Ne znam kako stoji sa 3D programima, ali ako renderer mora da vuce svaki cas ogromnu kolicinu tekstura, sigurno da brzina razmene podataka utice na perfomanse... slicno bi trebalo da bude i sa simulacijama koje prave ogromnu kolicinu kesa <_<

a ondak, kad ulozis svu tu lovu u opremu, dojde ti "gazdaaa" i trazi render na kilo sa popustom ^_^

SSd-ovi su po meni i dalje previse skupi.

1 tb kosta 350 evra i slicno.

2 tb hdd 80 evra , pa uzmes 2 komada i stavis ih raid modu i dobijes priblizan seq read/write (sto je znacajno kod velikih fajlova).

Ssd naravno za operativni sistem i programe , 256 gb zavrsava stvar.

Tako kad izracunas kod rendera i simulacija , daleko vise vremena treba za cpu racunanje i td , nego sto na citanje pisanje ...

Tako da kad im padne cena negde na 2 tb za 400 evra , bice prihvatljivo da se koriste za upisivanje vecih fajlova.

• 2 weeks later...

Evo sklopih konfiguraciju dual xeon 2670.

Za sad sve sljaka ok , kao normalni pc , video sam da se neki zale na boot time , al nije tolko strasno , mozda zato sto je ploca malo napravljena da bude vise kao workstation.

Tako da na ovoj asus-ovoj ploci , bi trebalo da mogu da se malo overklokuje xeon-ni.

Cinebench score:

cinebench.jpg

Evo sklopih konfiguraciju dual xeon 2670.

Za sad sve sljaka ok , kao normalni pc , video sam da se neki zale na boot time , al nije tolko strasno , mozda zato sto je ploca malo napravljena da bude vise kao workstation.

Tako da na ovoj asus-ovoj ploci , bi trebalo da mogu da se malo overklokuje xeon-ni.

Cinebench score:

cinebench.jpg

Koliko je na kraju sve izaslo? Ovde si kod nas kupio komponente ili narucivao? ja mislim sebi da spucam ali kao render node.

Imam nesto slicno.. Samo sam se opredelio za procesor novije generacije od tog, 2695v3, x99, 64gb ddr4 i single cpu.. Jes da daje 300cb manje od te kombinacije ali manje struje trosi, i nekako sam vise zeleo ddr4 od trojke..

Untitled_1.jpg

Koliko je na kraju sve izaslo? Ovde si kod nas kupio komponente ili narucivao? ja mislim sebi da spucam ali kao render node.

Ono sto sam napisao pre , to bi bilo to.

Mada sam uzeo neko jace napajanje od 1000w , i neki 250 gb ssd.

I ram mi jos nije stigo.

Mislim da ce na kraju da bude nesto tipa 1500-1600 evra.

Imam nesto slicno.. Samo sam se opredelio za procesor novije generacije od tog, 2695v3, x99, 64gb ddr4 i single cpu.. Jes da daje 300cb manje od te kombinacije ali manje struje trosi, i nekako sam vise zeleo ddr4 od trojke..

Untitled_1.jpg

Dobar je taj kombo :) .

x99 ima svoje prednosti zato sto je novija generacija , ali naravno sve je skuplje.

Ima vise 6gb/s portova i td.

Mada serverski ddr4 ram je znatno skuplji ,ali je i brzi naravno. Narocito ako hoces 128gb , kao sto cu ja da stavim u ovoj konfiguraciji.

Jedino sto taj cpu sto si stavio , je jos sporiji(single core) od ovih kod mene , pa je jos teze da se koristi kao workstation , mada ako rendernode je super.

poz

Uzeo bi ja desktop ram , ali jednostavno ne podrzavaju ploce preko 64gb ako nije serverski , al desavalo se da nekad predjem preko tih 64gb , pa ili pukne stvar ili se uspori jel krene da radi sistem po ssd disku.

Nesto mi je pala ideja , da umesto rama , koristim m.2 pcie ssd , koji ima brzinu 1.5 gb/s , sto naravno nije brzo kao ram , ali u nedostatku istog moze da zavrsi poso.

Mada sam zakljucio posto mi ploca nema m.2 slot , bio bi mi potreban m.2 to pcie adapter , jel zna neko dal ima to kod nas da se kupi uopste?

Mada sam zakljucio posto mi ploca nema m.2 slot , bio bi mi potreban m.2 to pcie adapter , jel zna neko dal ima to kod nas da se kupi uopste?

Ima ovo https://www.asus.com/us/Motherboard-Accesso...2_X4_MINI_CARD/

40e mislim da je. Poslacu ti kontakt na pm ako te interesuje, uglavnom to radi isto kao da imas na ploci, mozda je cak i bolje posto ne greje plocu direktno.

Eto tako citam ovo, pa mi padne na pamet prepiska sa likom na drugom forumu...

Ukratko lik je student, pa je kao eto odlucio da ojaca makinu, pa je eto kao 4 meseca radio dodatne poslice preko studentske, pa je eto kao pazario 2 GTX1080.... Probao je Fststorm, kako kaze pocne da bistri noise i pre nego sto ucita svu geometriju..

Dobro, GPU rendereri imaju svoja ogranicenja, zavisno od scene render moze da potraje satima, u ovom slucaju 50 sahata na 2 Titana https://www.artstation.com/artwork/JbgBR ( mada se mislim koliko bi trebalo CPU rendererima ), itd. itd.

Poanta ovog posta je : koliko bi ovdasnjim pripadnicima populacije nacije trebalo da nakupe za 2 GTX 1080, a da pri tom zive.