Jump to content

Trodimenzionalna Offtopicharnica

SiCkMiNd
 Share

Recommended Posts

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

alekba

Posted Images

Lepo, svidja mi se sve al" posto sam sumski covek ^_^ brvnara mi je favorit, mala, bas kako treba ( lako se popaja prasina ), predpostavljam da je unutrasnjost funkcionalna. Jos samo da ti nisu uleteli oni padobranci u kadar.... ja bi ih more puskom rascerao.

3Ds Max inace "gase" polako. Tj. (kao sto se da i videti) ne ulazu u njega bas, primarna im je Maya. Max ce ostati, ali, ovakav kakav je, svaka nova verzija realno ne donosi nista specijalno vec neko vreme.

Pored ociglednog, ovo mi je i informacija iz da ne kazem prve ruke :) - druge ruke od kolege koji je i bio na sastanku u Vankuveru sa njima jos pre godinu+ dana.

Zvuci glupo nama, ali ne i njima. Inace vidi se da Max ne napreduje bas, dok na Mayi aktivno rade. Ja sam inace "maxovac", ali ovo je tuga. Trenutno radim u 2015 jer kompanija non stop upgraduje, inace kuci Max 2012 i cak sta vise, bolje radi nego ovi novi... :(

Maya je super, ali meni od prvog dana nije legla, jednostavno mi ne prija kako izgleda, kako je sta postavljeno i nikako da se prebacim, makar kuci...

3Ds Max inace "gase" polako. Tj. (kao sto se da i videti) ne ulazu u njega bas, primarna im je Maya. Max ce ostati, ali, ovakav kakav je, svaka nova verzija realno ne donosi nista specijalno vec neko vreme ....

Ovo je prvoklasan eufemizam. :)

C4D je u kandzama trule jabuke.... nekako su poslovno ispovezivani, jedan pristalica zavjera kaze da je to razlog zasto ne pustaju u promet linux verziju, koja postoji ali nije svima dostupna. Osim toga opasno su se slizali sa Adobe, ovi sto koriste Nuke gundjeju samo tako. Ne znam koji je gori od to dvoje sexualnih partnera.

Maxonja je dobar program, za odredjene stvari, mnogo ljudi je naviklo da radi u njemu. Zato mogu da primene taktiku spore smrti, da sami korisnici jedan po jedan prejdu na Mayu.... svojevoljno :mrgreen: A nije bas da ne prckaju po Mayi, zavisi od ocekivanja, koliko se meni cini sve ovo sto su dodali kasni par godina, al" daj sta das.

A sve te price o ulaganju u program.... koje sarene laze, pa na softveru radi mozda 10-15 ljudi najvise, a sve ostalo je nepotrebni i preplaceni balast. U Autodeskovom dokumentarcu se to jasno videlo..... programere su stisli u par boxova a puna zgrada nekog kao zaposlenog sveta, svi kao nesto rade. Ko i nasa drzavna administracija, izede budzet ki svinja masnu krpu, a ono sto preostane zagade :huh:

A ako ukinu maRx, otpustice oni deo ljudi, a svi ostali ce se sjate na jadnu maYu.... pa ce jedan programer umesto tri nepismena sefa nad glavom imati sest :lol:

Kazu da u Indiji postoji izreka, ne izgovaraj rec tigar, jerbo ce ti se on pojaviti.... vi maRxisti me podsecate na na tu izreku neprestano. Svi mi kenjkamo zbog naseg omiljenog softvercica, ali bre vi ste mazohisti za medalju. Aj, za promenu malo hvalite svoj program, jerbo u suprotnom ne moj se jedite ako ga uikinu.... pa vi ste to trazili.

• 2 weeks later...

jeeah... kh, kh, kh ....

gomila preseta, od kojih su mnogi bili i frrr. Malo toga stvarno novog, sto nije moglo ranije da se uradi makar i zaobilazno. Materijal su unaprijedili, samo pitam se sta je sa brzinom rendera, ili je to namenjeno za farmere mozda.