Jump to content
SiCkMiNd

Trodimenzionalna Offtopicharnica

Recommended Posts

... eh, ne merem ja tu birati, gledao sam sta se nudi. Bude tu i tamo povoljnih stvari, ali to nestane iz momenta ( imam neki osecaj da nakupci lesinare po takvim sajtovima non-stop ). Ostalo je skuplje za 15-40 evrica, napr.

Prodaju se 2 x MSI GTX 560Ti 1GB

Jedna je Hawk (110eur) a druga Twin Frozr II verzija (105eur)

verovatno mislis zbog 255 magistrale i predpostavljam brze memorije.....

U C4D ocekujem povecanje brzine vjuporta... za Zbrush ne znam koliko se oslanja na graficku, Fotosop bi trebao da ima neke koristi od bolje graficke predpostavljam, velike cetke i smudge napr. bas mi stucaju.

PS. zanimljiv mi je jedan lik sa bencmarka, ladno trazi najbolje komponente, ganc nove u celofanu itd. al nudi manje nego upola cene... onako drsko i kurcevito. Predpostavljam da bi murija kod njega nasla mnogo robe spasene iz prevrnutih kamiona :mrgreen:

e, a ja bas pazario GTX 560 -_- nego jel moze zamena... uz tvoju doplatu naravno :mrgreen:

............ jos nisi prodao to cudo? a bas si dao ok. cenu.

Kasno Woody na Kosovo stize. Koliko vidim svi veliki igraci su ih napustili ili ih napustaju i grade sa developerima pajplajne tako da vise ne zavise od toga na koju nogu su ustali developeri u Pixaru.

izgleda da je tako... Samo smesno je da ga pljuju oni koji su ga ( navodno ) koristili, a ona gomila koja do sada nije imala pristup tom cudu tehnike, piski u gace od ushicenje. Izgleda da neki stvarno tripuju da mogu u kucnoj radinosti da rade Monster inc i slicno :ph34r:

Dugo vec ima i 3delight koji je besplatan a podjednako mocan jer su ispod haube isti. Ovo je samo dobra reklama jer im nikad para dosta.

Imam jedan problem iako godinama cituckam temu 3d modelovanje nisam se do pre neki dan bavio njime ali sam odlucio da ga izucim i to oblast archviz-a da ne duzim radi se o tome da sam u tutorijalu dosao do momenta kada lik u perspective viewportu napravi novi objekat plane ili box ali ga napravi tamo gde je kursor i na taj nacin dosta olaksa modelovanje, naime meni se uvek stvori objekat dole na onoj mrezi, jedan kolega mi je rekao da pogledam u snap podesavanjima ali mi ne ide. Imas li resenje za ovaj problem? Unapred hvala :)

ReMeDy_

Mozda ovaj: CmiVFX?

Hvala, ovo deluje zanimljivo, iako meni generalno treba 3d animacija i 3d rigovanje, skinning itd. Ovo svakako izgleda jako korisno da se nauci, vise zbog nekih principa same animacije nego zbog tehnickog znanja.

Imam ponovo problem radi se o tome da sam hteo da stvorim novi poligon preko opcije "create" ali kad povezem cetiri tacke kaze mi "illegal new face". Sad sam procitao na cgtallk-u da je problem to sto mi vertexi nisu i istoj ravni i npr. kad predjem u editable mesh mogu da create-ujem, ali moram to da resim kako da ih postavim u istu ravnu?

slikarada_zps53dbaa9f.jpg

Selektujes vertekse, pod "Edit Geometry" u edit poliju...

imas nekoliko tipova align-ovanja, "Make Planar" , "Grid Align" . ili X Y Z alignovanje... konkretno za ovaj tvoj primer klikni Y, da ih poravnas po Y osi.

Selektujes vertekse, pod "Edit Geometry" u edit poliju...

imas nekoliko tipova align-ovanja, "Make Planar" , "Grid Align" . ili X Y Z alignovanje... konkretno za ovaj tvoj primer klikni Y, da ih poravnas po Y osi.

Nece nesto, al resio sam na drugi nacin... napravio sam objekat ponovo... :)