Jump to content
SiCkMiNd

Trodimenzionalna Offtopicharnica

Recommended Posts

Ova offtopichitarnica je k'o kad uzmes daljinac pa "saras" po kanalima. Red "Diskaverija", pa red "Farme", red "Profil i Profit" pa red "Veselo Vece", red "Riletovih majstorija" pa red "Nervoznog Postara". :D

pa samo ime to kaze.... nije to lose. Na drugim sekcijama nema ovakve stvari, a to je lose... za njih ^_^

evo na primer,

verovatno ste gledali ovo, ko nije preporucam HD

.... meke senke u kosmosu su ustupak publici i to je ok, medjutim za moj ukus su preterali sa color aberation. A onda gledam neke 2D radove i vidim isto to... nije da ponekad ne lezi ali su malo poceli da preteruju + sve je pocelo da lici jedno na drugo, postalo je moda i tura se i de treba i de ne treba.

http://fc09.deviantart.net/fs71/i/2013/022...erh-d5scmy8.jpg

http://fc04.deviantart.net/fs70/i/2012/340...erh-d5n5byv.jpg

ovaj lik je jos i dobar.. na ovomj drugoj ilustraciji kozu je uradio tako da me podseca na onaj Zbrush wax sa sve narajcanim sss. Tjah, moda.

Sandra Bullock i Horhe Cloonie, sta da ih gledam kako se ljube u svemiru. Neka hvala.

Kad neko pogleda i javi prve komentare mozda se predomislim.

A istina je to da sve lici jedno na drugo, takav je trend a i to trazi publika (barem ona sira) koju treba zadovoljiti da bi se pare vratile.

Gravity kao ceo film ima valjda 17 kadrova, kazu da je prica odlicna, ima puno vfx-a ( svi koji su radili na efektima kazu da je ovo prvi film kome se iskreno raduju da ga vide u bioskopu ) a mene licno Cuaron nikada nije razocarao, tako da ja bez gledanja preporucujem Gravity unapred :)

ovo mu dojde ko ona pita :huh: red ... onoga, red ovoga ... a ko ce to izede svaka mu se dala <_< sad red ovoga..... :)

@Zoks, mnja ne znam za ostale programe ali sto Cinema ume da zezna sa alfama to je za medalju. Ajde de za stil jos mozes da retusiras ali ako imas 10-ak sekunada animacije treba ti 100 indijaca u podrumu :lol:

Ozbiljno nikad ne dizi AA pogotovu za animaciju, to i sam Maxon kaze. Ima jedno prilicno mutno objasnjeno podesavanje AA... po defaultu je namesteno na hibrid, procackaj po helpu, zavisno od toga sta imas u sceni drugaciji mod moze da ti skrati muke, treshold je bitna stavka takodje. Nisam nesto preterano experimentisao, jerbo to zahteva jacu masinu.

PSt. ljudovi jel se to meni cini ili su komponente poskupele, mislim poskupele u evrima... gledam nesto procesore i tako nesto me bas nije jasno.

PPSt2.

obecanje ludom radovanje <_<

izgleda da jesu, nisam pratio nesto al za 550e je mogao recimo da se uzme jedan PC sa FX-8350, sa 16GB rama, sad je to osetno skuplje.

Jel može tip kako da u Maxu napravim jedno parče sfere (lopte) ali na kvadratnoj osnovi?

capture.jpg

Pokušavam sa loftom al nikako mi ne uspeva... najlepše bi bilo sa turbosmooth onaj levi oblik, ali ne mogu da mu zadržim kvadratnu osnovu.

Da, treba mi lepši prelaz sfere u kvadrat, ali nema veze, pomogao mi je sa logikom. :) Ne radim puno takve stvari, pa ne držim u prstu logiku prelaza iz poligona u turosmooth.

Ovako nešto mi je zadovoljavajuće.

capture.jpg

Hvala. ;)

Najbolje je takve stvari raditi sa nurbs krivama koje loftujes, iste onakve kakve si nacrtao u primeru, spojis i to je to. Poligoni su malo nakaradni za to.

Pretpostavljao sam da je za to najbolje nurbs, al nikad nisam radio sa time a nemam trenutno vremena da proučavam ceo dan. A i ovo su neki krovni elementi koji će se videti iz vazduha, iz daljine, bitno je samo da bude taj oblik, ništa detaljno.

Svakako ću proučiti nurbse kad bude vremena.

Ako neko zna napamet neki dobar tutorijal za početak nek preporuči, ako ne nema veze, snaći ću se. ;)

Sve zavisi ko je kako navikao, i kako mu je lakse. Ja ovakve stvari radim poly modelingom, ako se snalazis sa njim, ovakve stvari se rade bukvalno za 5 min...Mada i loft kao sto kaze Lucky je fino resenje, sve zavisi za sta ti treba...

kad kliknes target u artribut menageru dobije podesavanja u vezi target taga... probaj da onako nenamerno kliknes na kvadrat pored taga, on treba da pobeli ki oci mojr dok kuckam ovo :blink: :)

Ja bi podelio cilindar na duplo vise segmenata nego sto ima tih izbocina, selektovao svaki drugi i onda chamfer ako se ne varam.

Mislim da ne može chamfer tu, nego extrude ili bevel, to može, treba proceniti. Pre bevel ja bih reko. U svakom slučaju bi posle toga morao mali chamfer iz 2,3 segmenta na sve te ivice, da ih zaobli.

Naparvis provil sa splines. Selektujes vertexe na spline i primenis chamfer na njih tamo gde je potrebno. Postavis pivot splajna na 0,0,0 koordinatnog sistem. Uradis lathe sa nekih 220 podela. konvertujes u poligon ili umesto toga primenis ploy edit. Selektujes ring poligona sa strane dobijene geometrije. Primenis bevel na svaki poligon ponaosob ima da se ukljuci iskljuci opcija u bevel dok je aktivan, pa tako mozes primenjivati bevel na grupu poligona odjedanput ili na svaki ponaosob u grupi. par puta bevel odradis na taj nacin i to je to.