Jump to content

Trodimenzionalna Offtopicharnica

SiCkMiNd
 Share

Recommended Posts

' ebote taman pomislim da se izbeglo prepucavanje Mac vs Win, ATI vs Nvidia itd. ( pripisivao sam to ovoj omorini pomalo ), kad ono.... Mislim ljudi smirte se malo doci ce neki mod. i zakljucace temu, a to jebi ga ne ide nikom u korist. Zato smirela a jedan drugog mozete da terate u PM. preko PM. <_<

cow.jpg

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

alekba

Posted Images

Ja cu da se ubacim i da pitam 3d_fxa isto sta radi na kompjuteru od 3k eur.. ako moze neki primer da okaci, rad ... render, animaciju itd. i da kaze koje su prednosti bile tog profi kompa u izradi rezultata (dal render time, ponasanje programa, memory usage, ma sta god)... al eto, zanima me!

Ja cu da se ubacim i da pitam 3d_fxa isto sta radi na kompjuteru od 3k eur.. ako moze neki primer da okaci, rad ... render, animaciju itd. i da kaze koje su prednosti bile tog profi kompa u izradi rezultata (dal render time, ponasanje programa, memory usage, ma sta god)... al eto, zanima me!

Abishai ti je odgovorio, i pusti mene ako ne verujes. Prodji malo internetom po pitanju sta kakva konfiguracija sta moze. I pitanje tebi: Zasto se prave komponente za takve konfiguracije?

Zasto ljudi kupuju i sklapaju i znatno jace konfiguracije, koje kostaju jos vise od 2, 3 ili 4000 evra?

To ti nije palo na pamet???

http://forum.krstarica.com/showthread.php/...a-oni-ga-pojeli

pa ti vidi!!!!!

LJUBAV!!!!!!!!!

[/quote

Ko je procitao svu ovu smutu od pocetka - pa do tvog komentara, moze bez brige da ce da pogresi reci samo ovo:

Bravo borce za LJUBAV medju ljudima. Ovo ti je odlican slag na ovu tortu od licemerja :lol: :lol:

Primer si danasnjih boraca protiv licemerja i hvala na doprinosu. Ni flood nisi video ;) a kamo li imao volje da procitas sta je ko pisao ili nisi bio u stanju da razumes. :P

@ ReMeDy, ces kupis moj intel E400 core 2 Duo..... odlican cpu, ce ti leti masina na njem :)

nije stvar da makina od 1000+ ne moze da zavrsi vecinu stvari, samo obicno posao treba da je gotov juce, ustvari prekljuce ako uracunas klientovo kenkanje. Mozes da zamolis drugare da ti ispomognu, ali ne mozes to da radis non stop, renderfarme.... pa ako si izboksovao neku besnu cenu, moze, inace ces ustanoviti da si radio za kikiriki kao mnogi cije sam jadikovke citao.

--@3D_SFx , ti stvarno "oces da neki nervozni moderator sa foto, arhitektonske... sekcije zakljuca ovu temu :huh: .

oladi sa tim ispravljanjem krivih Drina, nikoga to ovde na zanima.

@ ReMeDy, ces kupis moj intel E400 core 2 Duo..... odlican cpu, ce ti leti masina na njem :)

nije stvar da makina od 1000+ ne moze da zavrsi vecinu stvari, samo obicno posao treba da je gotov juce, ustvari prekljuce ako uracunas klientovo kenkanje. Mozes da zamolis drugare da ti ispomognu, ali ne mozes to da radis non stop, renderfarme.... pa ako si izboksovao neku besnu cenu, moze, inace ces ustanoviti da si radio za kikiriki kao mnogi cije sam jadikovke citao.

--@3D_SFx , ti stvarno "oces da neki nervozni moderator sa foto, arhitektonske... sekcije zakljuca ovu temu :huh: .

oladi sa tim ispravljanjem krivih Drina, nikoga to ovde na zanima.

Tja, sta se mene tice, ako je problem u meni - moze i da me banuje. Ionako se pitam ima li smisla da posecujem vise ovo mesto. A, ti si se bas obratio pravom "krivcu". Mesas se a na osnovi onog sta mi otpisa, zakljucujem da nisi ni citao. Na drskost se uzvraca, takav je zivot. Bas si drzak. U jedno polemici kad sam imao nameru da okupim ovde grupu za Hudini u Srbiji - naucio sam lekciju da se ne sme dozvoliti nikome - drsko izivljavanje, vec odgovoriti istom merom!!! Ko "izvuce deblji kraj" neka razmisli oce li i drugi put da skrece sa teme. Posrednim ubacivanjem u temu, ocekivao sam komentar u vezi sa konfiguracijom ne bi li istu poboljsao (vise ljudi vise zna, jer forum sluzi toj svrsi) i sta ispade??? Svaciji trag se vidi, nije to bio sneg pa se otopi jer zatopli! vec prica i vidi se lepo sta je ko reko.

A tebe to ne interesuje vec mi podmeces da ja ispravljam krivu Drinu. Nije ovo obdaniste, vec javno mesto od zajednickog interesa i ima da se pazi sta se prica i "ako trazis DOBICES"!!!

Abishai ti je odgovorio, i pusti mene ako ne verujes. Prodji malo internetom po pitanju sta kakva konfiguracija sta moze. I pitanje tebi: Zasto se prave komponente za takve konfiguracije?

Zasto ljudi kupuju i sklapaju i znatno jace konfiguracije, koje kostaju jos vise od 2, 3 ili 4000 evra?

To ti nije palo na pamet???

Mislim da me nisi razumeo. Taj odgovor sto sam dobio sam znao i pre nego sto sam postavio pitanje, posto je ocigledan. Samo sam pitao tebe cime se ti bavis, zeleo bih da vidim neke tvoje radove, bez hejta, bez prozivanja.. prosto me zanima, profesionalna radoznalost.

Zanimaju me radovi i drugih ljudi odavde, i oni koji radove kache, njihove teme posecujem redovno... neki drugi koji postuju po forumu, ne kace radove, a nemaju ni linkove do nekih svojih prezentacija u profilima... a na primer vidim da su strucni i pretpostavljam da zaista dobro rade.

Sto se tice konfiguracija,... pa lol, da ne znam da bolji kompjuter znaci udboniji i brzi rad, ne bih furao 32gb sa overklokovanim 8thread procesorom nego bih i dalje imao neki stari dual kor.

@ReMeDy

Mislim da ti mene ne razumes.

Ocekivao sam pricu o prednostima i nedostacima konfiguracije koju pokusavam sklopiti jer znam da ovde ima i pravih profesionalaca, pa da se komentarise (prodiskutuje) TO, od onih koji imaju iskustvo rada na slicnim kofiguracijama.

A, ti trazis da okacim svoje radove i pitas cime se bavim? A, vec sam rekao svim.

Ako imas malo vremena pogledaj ovu smutu od pocetka i naci ces o kakvoj kofiguraciji se radi i dilemama (lako se zaobidju podje@avanja i suvisna polemika), i ako oces dodaj komentar na to (ako vidis nesto drugacije od mog vidjenja - bicu zahvalan za to). :)

@ReMeDy

Mislim da ti mene ne razumes.

Ocekivao sam pricu o prednostima i nedostacima konfiguracije koju pokusavam sklopiti jer znam da ovde ima i pravih profesionalaca, pa da se komentarise (prodiskutuje) TO, od onih koji imaju iskustvo rada na slicnim kofiguracijama.

A, ti trazis da okacim svoje radove i pitas cime se bavim? A, vec sam rekao svim.

Ako imas malo vremena pogledaj ovu smutu od pocetka i naci ces o kakvoj kofiguraciji se radi i dilemama (lako se zaobidju podje@avanja i suvisna polemika), i ako oces dodaj komentar na to (ako vidis nesto drugacije od mog vidjenja - bicu zahvalan za to). :)

Pa ok, izvini sto sam uleteo u pricu s drugim pitanjem. Pravo da ti kazem, mene nesto ne zanima preterano diskusija oko konfiguracija zato sto ce uvek biti kolko para tolko muzike, i tu nema sta da se nerviram :) A i kad se dobije ultra jaka mashina, kolko god da je jaka.. treba renderovati nesto, i tu je uvek slabija od render farmi itd.

Elem, napisao si da se bavis svime, video sam u postovima da si pominjao hudini i blender (ne koristim ni jedan ni drugi), tako da molim te nemoj ovo shvatiti kao prozivku, nisam trazio da okacis radove, mozes i na private sto se mene tice, samo me zanima. Kako da kazem... na podforumu za 3d modelovanje uvek vise volim da vidim mnogo slika, radova, itd nego gomiletinu teksta, takav sam covek :)

@ 3Ditd... citao sam sve, citao sam i ostala tvoja divljanja po zoni. Ne znam u cemu je tvoj problem ali preko tastature to neces resiti. Zakacio si se sa nekim... ok desi se svakom. Razgovor umine ali ti opet pokreces stvar i tako ... Ja nemam nameru da se prepucavam ni sa kim, osim ako je u pitanju neka stvarno krucijalna tema, izbor piva na primer :P

E sad imas izbor ili ces da nastavis da se svadjas sam sa sobom ili neces da nastavis da se svadjas sam sa sobom.

@ 3Ditd... citao sam sve, citao sam i ostala tvoja divljanja po zoni. Ne znam u cemu je tvoj problem ali preko tastature to neces resiti. Zakacio si se sa nekim... ok desi se svakom. Razgovor umine ali ti opet pokreces stvar i tako ... Ja nemam nameru da se prepucavam ni sa kim, osim ako je u pitanju neka stvarno krucijalna tema, izbor piva na primer :P

E sad imas izbor ili ces da nastavis da se svadjas sam sa sobom ili neces da nastavis da se svadjas sam sa sobom.

Tja, a bila je rec samo o konfiguraciji, a ja divljam?

Hvala na pomoci, vise nije ni potrebna.

Sayo, meni je komp sastavio i kuci doneo lik koji je sada neko mudo u Win-u, znam ( tj znao sam, posto su vecinom napustili ovu dolinu suza ) likove koji su sastavljali-projektovali cele sisteme.... Komp za 3D ima neke svoje zahteve, a oni vecinom sastavljaju standardne masine, Yu Tub, facebulja, poneki film, ima i gejmerskih kompova ali ono sto nama treba retka je zverka, tako da uz sav respekt oni bas i nisu merodavni. Doduse pre dosta godina sam upoznao lika koji je bio neki... direktorcic negde, on ja za svoje novce kupovao casopise koji se bave 2-3D umjetnoscu,da bi bio u toku sa industrijom ali moje privatno misljenje je da je on samo lupetao bez nekog razumevanja onoga o cemu prica. Ebi ga citas literaturu. pratis ocene, gledas sta drugi stavljaju u svoje proizvode, ako imas nacina komponente kupujes u inozemstvu i to ti jre to.

tito.jpg

Tja, a bila je rec samo o konfiguraciji, a ja divljam?

Hvala na pomoci, vise nije ni potrebna.

Uopste nisi u pravu, a reci cu ti i zasto, nemam pojma ni ko si ni sta si, ni cime se bavis, ali los momak nisi svakako, ono sto si me uzeo na zub potpuno bez razloga, ti necu zameriti, jer je vrucina, i svi smo i da necemo nervozni. Link je trebao da presece glupu raspravu, jednim bezazlenim primerom krava, koje su sretne bez razloga i povoda, i primer da bi i mi ljudi, svi na planeti trebali malo da olabavimo. Eto, toliko...

...

Sto se tice konfe, nije problem spucati i 10,000E, i ja, da mogu bi to mozda cak i uradio, ili vrlo verovatno i ne bi.

Dakle da sednes lepo da se opustis i da razmislis, kao covek, jer ti NIKO ovde ne zeli lose, i od svih foruma, na balakanu, ovo je mozda i napozitivniji, i tako treba i da ostane. To sto ovde ima za nijansu vise ljudi, sa ogromnim znanjem, bukvalno zivotnim, e, to je prednost.

...

^^^

Ptitanje, gde to Quadro je toliko ubedljivo bolji od GTX?

U MAXu nije svakako, pa me interesuje gde je.

OpenGL?

tj C4D, maya ili catia i soliworks?

....

Sto se tice Xeona, samo modeli od po 1000e+ imaju singl trid koji toliko koliko ima smisla, oni jeftiniji rade na 2.4-2.8GHz.

I tu msm da 3930 ubedljivo odnosi pobedu.

2000e je realni maximum, po meni, za nase uslove. tj 1500e, al aj bas i 2000e ako treba.

alekba,mozda neki,ali on nije od onih sto samo znaju cene komponenti i da ih popravi. Po ceo dan samo testira komponente, dosta njih za 3ds max i blender, mada realno sada ima milion foruma i sajtova gde je sve to vec objasnjeno za svaku graficku i procesor.

Koliko para toliko muzike... jes da je npr. neka graficka u istom cenovnom rangu mozda malo bolja za recimo max, ali neverujem da ce biti neka ekstra razlika u performansama

E sad, ja kada sam sklapao konfiguraciju prvenstveno za 3d, sa budzetom od 58 000, birao sam izmejdu gtx 500 neka , ne secam se, i ati 6870, i tada ispade da ova prva nije uopste dobra za max, da baguje itd,dosta njih se zalilo na bagove u viewportu, a i nije mi se svidela temeratura, navikao sam na sto hladnije u kucistu, pa sam uzeo ati i prezadovoljan sam + u planu su mi bile igrice, mada ih neigram osim cs1.6 :D (ko misli da je bolji neka se javi :P )

Posle sam video da je gtx560(mislim da je ova) dobra za 3d rt i plus ima cuda, sto bi mi dobro doslo sada, al jbg... na mom meniju je sledeca tesla

E da, da biram izmedju quadro i gtx, GTX pobedjuje

Kada se setim(skrecem malo sa teme), 2007-te smo on i ja rucno pravili vodeno hladjenje za moj komp, amd 3500, na 2.6+ghz, u IDLE 16 stepeni :D , a LOAD 21.. eee lepa vremena :)

Ovde bi trebao prvo da uleti Oli da pokaze animaciju koju je sam radio '99 na tipa Pentiumu 3 :D, verovatno vise niko ne bi imao zelju da kaci bilo koji rad :P

A druga stvar, kao sto sam rekao (i ne kapiram kako ste uspeli da otegnete par stranica oko konfiguracije?? :)), brzo vidis sta ti treba na spram onoga sto radis, a sto jaca masina za ovaj posao, to je bolje, tj. lagodniji rad. Meni recimo u poslednje vreme ne trebaju 3 masine uopste, jer slabo renderujem, cak trenutno ni procesor ne iskoriscavam skroz, dok mi je to ranije bilo primarno :)

Izgleda da se slabo radi, cim se ovoliko piskara :D