Jump to content

bed concept

btw
 Share

Recommended Posts

Pozdrav svima,radim na konceptu bracnog kreveta,za inspiraciju su mi posluzili lavirinti a koliko se snalazim za sada ocenite sami.Potrebni komentari i kritike,hteo bi jos da ga doradim ali ne vidim( bar za sada) kuda dalje!

CHEERS! :)

test013.jpg

Uploaded with ImageShack.us

78039396.jpg

68555237.jpg

test016.jpg

interesantna ideja :) u pogledu boje, imam utisak, crno bela kombinacija bi možda bila previše imajući u vidu sve te oblike. Takođe, ne znam koji je materijal u pitanju ali imajući u vidu konstrukciju ovo deluje više za forum Arhitektura, osim ukoliko se konstrukcija u industrijskom smislu malo ne pojednostavi, čini mi se da ima prostora za to, a da se pritom ne izgubi na kompletnom utisku lavirinta :)

Pozz btw. Ovako, sto se tice funkcije po meni ti ovo nikako ne pije vodu, utrosak materijala, dosta skarta a nema nikakvu funkciju sem vizuelne. Mislim i ako vec zelis neku pricu lavirinta koja po ovome moze da bude samo dekorativna to se moze uraditi nekim printom ili gravurom, nepotrebno je trositi ovoliko materijala radi vizuelnog dela, po meni ovako kako je ne sluzi ni cemu, probaj malo ako vec zelis da zadrzis pricu lavirinta da experimentises u pogledu toga, da se moze objasniti zasto bas lavirint. To je neko moje misljenje, na tebi je dalje...pozzz...:)

Pozz btw. Ovako, sto se tice funkcije po meni ti ovo nikako ne pije vodu, utrosak materijala, dosta skarta a nema nikakvu funkciju sem vizuelne. Mislim i ako vec zelis neku pricu lavirinta koja po ovome moze da bude samo dekorativna to se moze uraditi nekim printom ili gravurom, nepotrebno je trositi ovoliko materijala radi vizuelnog dela, po meni ovako kako je ne sluzi ni cemu, probaj malo ako vec zelis da zadrzis pricu lavirinta da experimentises u pogledu toga, da se moze objasniti zasto bas lavirint. To je neko moje misljenje, na tebi je dalje...pozzz...:)

+1

Mislim da su bolji meandri i ko sto rece kolega Rembrant pre u stilu plitkog reljefa ... mada ce tad licati na neki crkveni mobilijar, ali ko zna ...

Ne bi baš trebalo potpuno odbaciti originalnu ideju, budući da je, za razliku od postojećeg, plitki reljev samo dekoracija, mada opet, kao što reče Rembrant, autor bi trebalo da se potrudi da pronađe još neku svrhu reljefu, tj da nije samo dekorativna. Ipak, samo plitki reljef nikako nije rešenje, iako je "najbezbolnije" u smislu oblikovanja. Drugim rečima, međuprostori, koji se, uzgred, mogu izvesti na različite načine, itekako mogu imati više zanimljivih funkcija ;)

Osim toga, kao što rekoh, budući da se autor nije izjasnio oko strukture, ne treba prejudicirati materijal ni konstrukciju, vrlo je teško reći na osnovu prikazanih slika da li će, i koliko, biti škarta, jer ima bar nekoliko načina da se konstrukcija logično izvede u zavisnosti od toga i škart ne mora biti apriori veliki. Drugim rečima, treba govoriti o tome u kojoj meri bi konstrukciju trebalo pojednostaviti a da se ne izgubi od osnovnne zamisli to bi trebalo da bude suština - u ovom slučaju to je otvoreni reljef (sa svim svojim prednostima ali verovatno i manama) to treba imati u vidu

• 1 month later...
Cak i da uspem da zaspim u ovom krevetu, verujem da bih imao nocne more.

Ja ne bih ni pokušao da legnem, ne bih mu ni prilazio - ti lavirinti, ta nesimetričnost bi me izluđela, tako da znam da sigurno ne bih zaspao (još manje mirnim snom)

S druge strane, sve te šipke su zgodni rukohvati za razne poze, za tvoju curu kad je privedeš ;)

Hvala vam svima na komentarima,ali prof je potpuno odbio da se ovo razvija i zavrsava! :( komentar je bio :" ovo ne moze da ide u masovnu proizvodnju,cak i ako se poradi male su sanse da ce ko da kupi!"Jako mi je zao zbog toga!Mislio sam da ako studiram dizajn enterijera i namestaja da profesori treba da podrze ideje i zamisli studenata ma kakve one bile tj da te usmere malo da izmenis nesto,dopunis izbacis a ne ovako,tipa fuck off skini sa neta neki katalog tipa IKEA promeni boju dodaj lampu sa strane i eto ti ocena!

Ne znam smorio sam se.... :(

Nemoj da te pogadjaju reakcije profesora, svi profesori teze ka serijskoj proizvodnji, tako da nije nista cudno. Nego se lepo baci na istrazivanje trzista sto je vise moguce. Vidi da li je bas pravo resenje da ti lavirint bude inspiracija za dizajn kreveta, mozda je pogresna pa ne mozes da izvuces komponente iz toga, znaci prvo veliko istrazivanje pa tek onda razradjuj ideju, inace, na kom si faxu?

mo ok,nisu lavirinti u pitanju tj nije ovo prvi projekat da je tako zavrsen al nema veze.Sam pristup profesora me smorio.Jednom prilikom kada smo radili stolicu ili sto,ne secam se,jedan moj kolega je doneo rad Karima Rashida (sve u nameri da se nasali) i reakcija prof je bila ma jesi lood,sta si mi to doneo! :huh: Toliko!))

Studiram u Ukraini na Kijevskon nacionalnom univerzitetu tehnologije i dizajna smer dizajn enterijera i namestaja.