Jump to content

SCENARIO ZA TV REKLAMU

umiljata
 Share

Recommended Posts

Evo ja sada ovako uposteno da pitam

- kako prodati scenario za tv reklamu

- koliko naplatiti

Recimo da je u pitanje velika firma ...

ja znamda su ovo pitanja tipa uf i da sve to zavisi od mnogo cega .....ali hajde kazite mi iz vasih iskustava

Pozdrav

Scenario za TV reklamu je prakticno nemoguce prodati firmi (a narocito velikoj firmi), tako sto zakucate na vrata i kazete JA IMAM SCENARO ZA VASU REKLAMU. Sve te firme vec imaju agencije koje im rade kampanje, i bolje je da se obratite njima... Mada, treba da racunate na to da ni u agencijama ta prica ''ja imam scenario'' ne prolazi. Scenario, i TV reklama uopste, se rade planski i deo su celokupne kampanje. Dakle, kada se pocne sa planiranjem kampanje, odrede se ciljna grupa, koncept, poruka, slogan, cilj kampanje, i mnoge druge stvari, pa se u skladu sa tim stvara i koncept TV reklame.

Ej, nemojte odmah ljudima da ubijate volju i ... neg neka lijepo $ednu zasto, napišu scenario, razrade ga i probaju... Pa, ako se baš potrude, bar će naučiti kako se piše scenario. Možda čak i doći do rvanja sa raznim stručnim terminima ili ... Ko zna...

A da nebude totalni oftopic, scenario za reklamu možeš da pokušaš da prodaš u nekoj reklamnoj agenciji, pa da ga ona ustvari za tebe proda... ili tako što ćeš poći u konkretnu firmu i zakucati na vrata i pokušati njima da ga predstaviš.

A koliko naplatiti je već teže pitanje jer... nema nikakvih validnih parametara o tebi i potencijalnom scenariju, na osnovu kojih bi to moglo biti procijenjeno. Tako da ako hoćeš da licitiramo, ja bih rekao... xxx eur

:D

(edit: jao ja tek sad kliknuh da vidim tvoje pređe teme i skontam da si car... ma pali bre, traži im minimum XXXX i proćićeš sigurno)

(2nd edit: nego, aj baci link za onu reklamu što si snimala sa Md 9000 ili Panasonic NV-GS400)