Jump to content

Na prvi pogled... Nikon D7000

Recommended Posts

• Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Šta je D7000?

Pa reklo bi se da je on odličan partner za sve one koji imaju dovoljno živaca i vremena da sa njim u rukama grade osećaj umjetničarenja kao da se druže sa Leicom, pošto oba rade dobro, šta više odlično, ali samo kao MF, pošto je AF očigledno veoma problematičan.

http://www.hiwhy.com/2010/11/13/nikon-d700...ofocus-problem/

Baš me živo zanima šta Stella i Storm imaju da kažu po ovom pitanju. I, da, maxer JESTE bio u pravu.

Šta je D7000?

Pa reklo bi se da je on odličan partner za sve one koji imaju dovoljno živaca i vremena da sa njim u rukama grade osećaj umjetničarenja kao da se druže sa Leicom, pošto oba rade dobro, šta više odlično, ali samo kao MF, pošto je AF očigledno veoma problematičan.

http://www.hiwhy.com/2010/11/13/nikon-d700...ofocus-problem/

Baš me živo zanima šta Stella i Storm imaju da kažu po ovom pitanju. I, da, maxer JESTE bio u pravu.

Takodje nemam problema sa AF...

A kakav ti je ovo sajt sto si okacio ????

Overseas Chinese Web Guide

Focuses on Education, Business, Law and Other Topics Relevant to Chinese Americans

??????????????????

Kod mene se javio problem sa AF kada pustim playback da bih video sta sam slikao. Onda se AF jednostavno iskljuci. E sada bez obzira na moje iskustvo sa Nikonom (koje nije bogzna kakvo ali vec 2 godine) dozvoljavam da ja nisam nesto setovao kako treba.

Ali kada sam pitao u servisu rekli su mi da verovatno nisam dobro navio objektiv. E to je vec bilo previse, nisam pocetnik.

U poslednje vreme se problem ne javlja bez obzira sto koristim playback i dalje.

Kada sam kupovao D7000 bio je pored i 60D. Telo je malo vece i to je ono sto mi se svidelo. Nisam koristio aparat da bih mogao nesto drugo da komentarisem ali voleo bih da je grip i uopste velicina tela kao kod 60D. To bi bio lep kompromis a da se ne ugrozi D300s ovako su pravili ustedu verovatno er vec imaju masine za proizvodnju (D80, D90)...

STELLANOVA,

ako hoćeš da nam demostriraš HI-ISO sa tvoje nove kamere, onda to uradi kako treba: daj Full Size sliku.

I vrapci na grani već znaju da se ovo što si nam pokazao može dobiti i sa nekim mobilnim telefonom ako se gleda ovoliko smanjena slika.

I kod mene je. :D

Što bi značilo ... da si ti ... ... ... gde (bre) ? :)

@STELLANOVA

Ti izgleda stvarno ne znaš da to isto može i sa dobrim mobilnim telefonom i da ti za to uopšte nije bio potreban Nikon D7000 ... il se samo malo praviš nevešt.

Ovakvi razgovori-rasprave su stvarno smešni.

Over and Out.

@nidza

Oooo, pa blago tebi.

Pazi samo da ne zaradiš malariju, AIDS, da te ne gricne neka VBA (Velika Bela Ajkula) ili da ti jednostavno ne drpe sve što imaš (ovisno o zemlji u kojoj se Ekvatorišeš) :P

Ovaj D7000 je impresivna masina u praksi, sve sto jedan ozbiljan amater moze pozeleti, i vise od toga, bez problema bih fotografisao vencanje sa tim apartom (doduse sa gripom)

Odican AF, nisam primetio da ista drasticno losije radi od D700 kad se upari sa 24-70 F2.8G ili sa 70-200 F2.8VRII. Kvalitet slike je ok, iso performanse su maltene pa jednake sa D700, iso 12800 je upotrebljiv za manje printove i za web, dok se 6400 iso moze opusteno koristiti. Dinamika na vecim iso setovanjima je losija od D700, ali je sve to jako blizu.

Matrix merenje je interesanto, tamo gde je AF tacka, daje tom podrucju ogroman prioritet, sto je nekad dobro, a nekad lose. D700 takodje daje prioritet podrucju gde je AF tacka, ali ne u tolikoj meri, pa je rezultat predvidljiviji. Tacnije, matrix kod D7000 radi kao da je kombinacija spot merenja i matrixa :D Verovatno je to sve stvar navike. I generalno uopste, aparat radi exponiranje "na desno"

Biranje AF tacaka je interesantno, tj grupisanje AF tacaka preko tastera kod AF-M prekidaca. Po meni bolje resenje nego postojece kod D300/D700, gde se mora programirati jedan od tastera da radi tu opciju.

Dakle neverovatna masinica sposobna za sve fotografske zadatke. ipak..ima par bzvze stvari. Taster set ne moze podesiti tako da prikazuje 100% fotografiju. Sama ergonomija je takva da D7000 +24-70 F2.8G...nije neko resenje, grip je must have u tom slucaju. canon 60D je tu bolji rekao bih. Iako D7000 ima magnezijumsko telo, sama izrada nije ni blizu D700/D300, blize je D90. Posebno se vidi to na vratima od memorijske kartice, koja deluju kao da ce puci krilikom nekog udara. Trazilo je inace svetlo i poprilicno veliko, ali informacije koje se nalaze.... Iso se ispisuje tek kad se pritisne iso taster. Takodje u trazilu ne pise koje je merenje u pitanju sto je po meni vrlo bitno. Ipak, za tu klasu... sasvim dovoljno.

1dna mana manje --> iso moze da se zadene za viefinder tj upali u meniju

Pozz