Jump to content

Na prvi pogled... Nikon D7000

Recommended Posts

• Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da napomenem i to da D7000 tacnije gadja WB od D700, nije toliko velika razlika, ali je ima. Ono sto je interesantnije, to je da ACR mnogo bolje cita fajlove od D7000, za razliku od D700, tj da se ton koze lakse moze "nabosti"kako treba.

U svakom slucaju, masinica je keva :)

Bez obzira sto sam ja obican FA, smatram da mogu da komentarisem fotografije koje postavljas na DZ. Mislim da su ti neke fotografije odlice, a vecina sasvim OK. Ono sto mi se ne dopada na tvojim fotografijama je cesto postavljen los WB. Hteo sam vec na to da ti skrenem paznju na to, ali... <_<

Ove fotografije, koje si sada postavio su izuzetne. Imaju atmosferu, tj. odisu zenskom senzualnoscu. I tehnicki su veoma dobre, cak je je WB dobar. :rolleyes:

Da ne duljim, moj ti je savet da ovakve fotografije snimas sa D7000, a one "stanc" sa D700. Imaces vise obozavalaca, ali i - musterija. :)

Vlah ;)

....a u narodu also known as "pricati Tati kako se prave deca" :lol:

Ti, ako imas nesto pametno da kazes o fotografiji - kazi. Nikom, pa ni KinteC-u ne treba "zastitnik" tvog tipa. Njegove fotografije su sasvim dovoljne da ga "zastite" od zlonamernih komentara. <_<

To sto sam rekao nema nikave veze sa tvojim "mlacenjem". Problem je u IQ, a ne u komentaru. :)

Vlah ;)

^Cestitam na kupovini! :)

A da li znas kolika je tacno cena u toj radnji, bez tog kasko osiguranja? I da li ti je ova cena koju si naveo, sa povracajem poreza ili bez?

Pozdrav

Hvala.

Cena je sa kaskom i nemoze bez njega jer je ukljuceno u ponudu :) Tj. verovatno moze ali je cena ista :D

Cena je sa porezom od 20%, sto znaci da moze jos ~20% nize.

Sto se wb-a tice, D7000 je tintu gadjao kako treba, dok je D700 vise vukao na minus, tj na zelenkasto. Sto se kelvinaze tice, nisam primetio nikakvu razliku. A sto se mojih fotografija tice i wb-a... sve je to subjektivno, ono sto je bitno, to je da oprema u startu da neutralne vrednosti, pa posle fotograf moze da se igra kako hoce.

kad smo kod fotografija, evo jos kojih, ali sa D700. Jer kao sto rekoh, nastavio sam da fotografisem sa D700, prvenstveno zbog: ergonomija- 70-200 F2.8V i D7000 - ne ide. nedostatak AF tastera. I sto je D700 full frame, tj dobijam vecu izolovanost subjekta.

DSC_0902-2.jpg

DSC_1171.jpg

DSC_1214.jpg

Tako da ostaje taj neki pomesan osecaj sto se D7000 tice, odlican kvalitet slike, dobar AF sistem, svetlo trazilo, mnostvo korisnih sitnica, al zato ergonomija + neke stvari bitne fotografima, vrlo vracaju u realnost kome je namenjen taj aparat, i zasto toliko (malo) kosta.

Hvala! :)

Sve sto je rekao KinteC stoji osim komandi, mislim da su one stvar privikavanja i licnih afiniteta. Grip je mali, moracu da uzmem dodatni batery grip kad se pojavi ovde (btw ako neko ide u USA ili zna nekoga ko dolazi iz USA neka pise da porucim :) ).

Za vikend idem malo na planinu pa cemo da vidimo kako je na snegu i minusu. :)

Pa KinteC, ocigledno je da je taj D7000 idealan za asistenta glavnog fotografa koji puca sa D700 ;)

Sad nesto razmisljam, ako Babicius koristi D3/D700, da li ce njegov asistent (tj. asistentkinja) radije koristiti D7000, ili D90 ako ga vec ima? Ili ona koristi D700 a on D3?

Sta god da koriste, cene su:

http://www.meninenuotrauka.lt/en/services/

pa se pitam, da li u dvojcu koji toliko naplacuje fotkanje ima mesta za aparat kao sto je D7000, makar kao rezervni, za svaki slucaj?