Jump to content

Na prvi pogled... Nikon D7000

Recommended Posts

Odakle bre to da nema gume? :blink:

Ja bre nisam video aparat bez gume za poslednjih 200 godina, uključujući i skuplje kompakte. :P

Najveća zamerka s moje (znači subjektivne) strane u smislu ergonomije, je nemogućnost remapiranja ISO tastera (iako je na dva programabilna tastera moguće staviti još malo pa i jebeno puštanje vode u WC-u) i nedostatak skale svetlomera na statusnom.

LV su konačno mogli da dovedu na upotrebljiviji nivo, ali nisu.

I to je uglavnom sve od zamerki vezanih za ergonomiju. Oblik i gabariti ni meni nisu omiljeni, ali ako mene neko pita, radije bih dobar aparat u telu lošijeg dizajna, nego gameboy u besnom i do-jaja oblikovanom telu. :P

Pozdrav

• Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo liči na decentriran objektiv. :) 18-105?

Da! 18-105mm. Probali smo i na jos nekim objektivima ali rezultat je bio isti. Nije do objektiva nego do tijela, kako kazu. I jos jedna interesantna cinjenica je da mu je cijena sada sa 18 105mm objektivom 1125, a prije mjesec dana bila je 1389 eura.

Pa pazi, to 'ladno može da se desi. Ako je bajonet ispao iz ose (a za to mu realno ne treba mnogo, sve i da je ceo aparat od prohroma), jedino tilt-shift može da se koristi da rezultati izgledaju kršteno. Drugo mi ne pada na pamet.

Pozdrav

Lose pozicioniran senzor prilikom sklapanja. Ne znam kako izgleda kad je u komadima, ali lici na to da nije bas paralelan za mountom. Mozda je i "prasinotres" poblesavio pa je jedan od kalemova ostao "napet" i vuce senzor u neku stranu.

Kapiram da moze vrlo lako da se vidi da li je bajonet lepo legao prilikom montaze... za senzor je vec malo teze.

Neobična anomalija. Da li si dobio drugi ?

E taj aparat se prodaje kao da je za 1 Euro. Kako se pojavi u radnji tako nestane. Tako da nijesam imao srece da dobijem novi. Dali su mi neke gift kartice i rekli da ce me zvati kad se pojavi. (A inace aparat sam cekao vise od mjesec dana)

@maxer

Pa zvuči, samo što je Canonov "negativni renome" potekao uglavnom od enormno većeg broja prodatih aparata u periodu do pre par godina, kada je Nikon bio tek na Canonovom repu (nije flamebait, proverite statistike u doba pre D3/D300).

Ista priča je i u svakoj drugoj industrijskoj branši - što veći broj proizvedenih jedinica, to veći broj poseta servisu. Procenat je ustvari isti, ali je masa na tržištu daleko veća. WD je poslednjih godina najviše kritikovan u industriji HDD-ova, a zapravo proizvode toliko mnogo diskova, da je prosto normalno da se javljaju defekti.

Zato mi i idu na živce priče o "nepouzdanosti" ovog naspram onog, a stvar je mnogo prostija nego što se čini. Kad se takve priče počnu prenositi od usta do usta, postaju velika "istina" i onda se stvaraju čitave armije ljudi, koji "znaju" da neki brend ne valja, a sopstvena loša iskustva nemaju ili znaju za pojedinačna.

Postoji masa primera (čak i na DZ-u) ljudi koji su imali problema sa manje/više svim brendovima, pa ništa. Ja tome ne pridajem previše značaja, jer je to realnost. Šta god da je u pitanju, biće ispravljeno i to je to. Ume da nervira, ali šta da se radi.

Pozdrav

Posto uveliko razmisljam ovih dana o kupovini D7000 i iscitavam razno razne forume, uporedne testove i milion tudjih misljenja definitivno sam dosao do zakljucka da je Nikon ovde opasno zapostavio kontrolu kvaliteta.Oni koji su dobili ispravan primerak, hvale ga na sva usta i verujem da je tako, dovoljno je da pogledate specifikacije i test fotke i da i sami dodjete do istog zakljucka.

Nazalost, postoji poprilican broj onih koji su vratili svoje primerke.Problemi sa mrtvim, zaglavljenim pikselima u video modu i pri duzim(ne duuuugackim) expozicijama su medju najvecim a potom i problemi sa AF-om u live view modu sa third party objektivima(pa cak i sa nikkorima).Cak sam danas naleteo da na nikon rummors(ne obilazim taj sajt ali sam naleteo) kruzi vest da je trenutno obustavljena proizvodnja D7000 zbog problema sa zagrevanjem senzora.

Uostalom, s obzirom da je trenutno jedan od najpozeljnijih aparata sa odnosom cena kvalitet, zar bas nikom nije cudno sto DPreview jos uvek nije odradio ceo test a u isto vreme je Canon 60D za kojim se malo ko okrenuo expresno dobio svoj "in depth review".

Zapostavili su oni kontrolu kvaliteta odavno :angry:...pogotovo za ovo nase istocno trziste.

Sve mi se cini da aparate koji su namenjeni nama prave onda kad su kontrolori na bolovanju.

Evo zasto:

Citao sam milion komentara o raznim modelima Nikona ali sam uvek sve prihvatao sa rezervom.

Medjutim,od 2005god. do danas ja sam promenio 11 Nikona.Svaki je imao neku boljku osim D40 koji je radio perfektno u svakom pogledu :rolleyes:

Najcesca boljka je brljanje boja,i to uvek izmedju 10 i 12 000 predjenih snimaka.Posle se vrati u normalu,pa opet krene da brlja oko 20 000 itd.

Uopste me ne cudi sto D7000 ima toliko falsh primeraka.Koliko vidim isto je i sa Canonom,a sve zbog toga sto ni japanci nisu sto su nekad bili.

Ustvari sad su Tajlandjani.Definitivno treba kupovati na zapadu ;)

Ne bih ja rekao da je kontrola opala, nego su neki malo zaboravili da je u Srbiji do pre par godina bilo jedno 500 puta manje DSLR-ova nego danas.

Drugo, oprema se ne proizvodi zasebno po tržištima, osim onih idiotskih gej "poljubac" varijanti trocifrenih Canona i istih takvih "digitalnih pobunjenika".

Da ne pominjemo što se svaka od ovih budalaština prvo "obradi" na stranim forumima. Dakle, sve je to pošast masovnosti. Procentualno je škarta isto, ali ga u apsolutnim okvirima ima više, pa to malo više bode oči.

Pozdrav

Ne znam,ja kazem iz licnog iskustva.Mozda sam jednostavno baksuz :unsure:

Par puta sam citao kako se neki belosveCki ljudi zale na par mrtvih pixela pa zbog toga vrate aparat prodavcu i jos napisu post o tome na dpreview ili slicno...a onda se setim kad sam prvi put uzeo D700 u ruke i opalio na 2500 asa.Mrtvih pixela je bilo na stotine a glanc nov aparat. :blink:

To je bio dokaz da sam baksuz :D

Svaki je imao neku boljku osim D40 koji je radio perfektno u svakom pogledu :rolleyes:

Pretpostavljam da je to D40 koji sam ti ja prodao 2008. , naravno da mora da radi ko zmaj.

Definitivno treba kupovati na zapadu ;)

Tu si u pravu, kupljen je na zapadu. :lol:

I jos nesto,nase trziste je prepuno refabrikovanih aparata.Moj kolega,inace ozbiljan fotograf,ima 2 radnje...kupio D200,glanc nov,ful pakovanje,mirise na taze itd...opalio par snimaka i sve bilo ok dok nije opalio raw i proverio u par programa broj okidanja.Znaci kupio je "nov" aparat sa 42 000 snimaka :lol: .

Poludeo je i zvao prodavca u BG da ga malo psuje.Ovaj mu zamenio iz mesta,izvinjavao se...i poslao opet sve novo.

Ali stvarno novo!

@STORM48:

slažem se sa time što si rekao, masovna proizvodnja/prodaja znači i veći broj grešaka ali ovde u konkretnom primeru je Nikon malo žešće z@srao stvar jer je njihov budući/trenutni HIT aparat, tek izišo ispod čekića, sa popriličnim pritužbama korisnika ... pa čak su i "komadi" koji su išli novinarima-fotografima prilikom uvodnih prezentacija, bili sa falinkama ... mislim - idi begaj.

Stvarno su me razočarali.

E sad, kako i zašto im se to desilo: da li su požurili (navrat - nanos) da izbace novu igračku na tržište ili je u pitanju ko zna koji od mogućih xXx razloga ... baš me i briga, ali da su zekili stvar - jesu.