Jump to content

Na prvi pogled... Nikon D7000

Recommended Posts

Nije u tome stvar, već u fenomenu koji prati senzor u D7000. Osetljivost je na ISO100 za 1/3EV niža nego što bi trebalo, pa fotka deluje tamnija. Ovo je malo čudno, pošto kod D7000 ISO100 nije simuliran, kao što je to slučaj kod (većine) ostalih Nikona.

U detaljnijem testu će biti razjašnjeno da li se radi o smanjenoj osetljivosti senzora na ISO100 ili je u pitanju za 1/3EV osetljiviji senzor na ostalim ISO vrednostima (što će pre biti, jer mi i na oko fotke sa D7000 deluju jače eksponirane u odnosu na one sa 60D). Naravno, biće poznato i to da li je u pitanju konkretan primerak, jer je u test već uključeno par primeraka tela (i semplovi su rađeni sa oba, tako da će i ostale nedoumice biti otklonjene, ako ih ima).

Pozdrav

• Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vas nekolicina, dezurnih "analiticara", nemate potrebu da svaku temu uxxxxxe?

Lepota je subjektivan dozivljaj. Mi ovde ne pricamo o "cveticima", nego o konkretnim karakteristikama jednog DSLR, recimo:

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp...essage=36946907

Medjutim, ako se iza vasih pseudonima kriju osobe lepseg pola ili one sa posebnom seksualnom orjentacijom, onda su vasi komentari sasvim OK. :)

Vlah ;)

@Rumun-uvek sam se trudio da Te razumem da branis svoje-Olyja ali brate moj preterujes! >po svemu sto sam cuo/citao/video/pa i po specifikaciji-D7000 je vecim delom od legure magnezijuma...ai bolji je ergonomski nego D70/80/90...pa cak ni oni nisu "neudobni"i "od lose plastike"...tako da izjava Ti bas nije na mestu...

Nemam odgovor na tvoje pitanje, ali za aparat u kome ima 2 slota za karticu bilo bi izuzetno retardirano da nema, s obzirom na koje sve populacije cilja. Jedino ako im nije palo napamet da zbog vidoja te dve kartice formatiraš u raid0. :D