Jump to content

Recommended Posts

Da dragi NShappy,

da stavimo tu temu u Tehnicki deo, no ja nemam nikakvih tajni!

Koristim samo moj Canon G3 sa blicem i to je to.

Nemam nikakva pomagala :) nego sam veliki entuziasta i to je sve!

Zamolio bih Biljanu da nam objasni kako postiže te fotografije kapljica. Šta koristi od tehnike? Kakvim objektivima radi i kakvu rasvetu koristi?

Znam otprilike da se sve postiže veoma brzim blicevima sa bljeskom od max 1/10000 sec. ali bih voleo malo više detalja. Kako se postiže okidanje u pravom trenutku?

Ima dosta toga objašnjenog u linku datom u prethodnom postu ali bi bilo zanimljivo čuti kako to radi Biljana. Ako nije tajna.  :)

P.S. Možda bi za ovo bilo bolje otvoriti novu temu u foto tehnikma?!?

• Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da naravno Zocky da znam tog gdina Martin Waugh i njegove super fantasticne kapljice, sreli smo se ranije na Photo. Netu, pa mi je dao toj link s obzirom da smo zaljubljenici u Vodu i Kapljicu.

No ja ne znam, kako se vama cini, ali meni neke kapljice toliko deluju nestvarno, da imam osecaj kao da tu ima dva layera, posebno ove sa tzv Kisobrancicem!

Moram to malo da prostudiram, jer ja nikada nisam uspela da uhvatim taj kisobran iznad padajuce kapljice, i nije mi ni jasno kako se formira, no on ima super pro opremu, a ja sam tu jos amater :)

Hvala Zocky!

Za sve ljubitelje kapljica evo jedan LINKIC

Mislim da ce se i Biliani svidjeti ovi radovi ...

Pozdrav ...

Pa ja sam ovaj post tek sada video (obicno se najvise motam po "ostalim fot temama") : (((

CESTITAM na ovako prekrasnim fotografijama, a ako su stvarno nacinjene sa tako malo opreme, onda STVARNO nemam RECI!!!

Da ja imam ovoliku kolekciju ovakvih fotografija, izlagao bih ih non-stop! Pa ako bude skorije neka izlozba - ocekujem pozivnicu! :D

Jos jednom SVAKA CAST!!!

ha ha moram malko da se smejem, jer sam se odusevila tvojim nick namom :) ha ha Pitchwayz ha ha kako to zvuci na engleskom ha ha

E sad da se uozbiljim :)

da sve sam radila iskljucivo sa svojim Canon G3, i drago mi je da sam ga negde savladala, iako jos imam da ucim!

I ja bih volela da napravim neku izlozbu, no treba mi puno para, a nisam nasla nekog sponzora, doduse ni trazila nisam, jer ja svoje fotke zamisljam u velikom formatu, najmanje 90x60, a to kostaaaaaaaaaaaaa

No, meni je drago da i ovako, preko Interneta mogu da izlozim, i da to sve podelim sa vama.

Hvala najlepse Pchzvazz ha ha ..

Pa ja sam ovaj post tek sada video (obicno se najvise motam po "ostalim fot temama") : (((

CESTITAM na ovako prekrasnim fotografijama, a ako su stvarno nacinjene sa tako malo opreme, onda STVARNO nemam RECI!!!

Da ja imam ovoliku kolekciju ovakvih fotografija, izlagao bih ih non-stop! Pa ako bude skorije neka izlozba - ocekujem pozivnicu!  :D

Jos jednom SVAKA CAST!!!

Da, neverovantni kisobrancici na jos neverovatnijim kapljicama, savrsen timing i preciznost.

Malo sam citala njegove clanke, i shvatila sam da to nisu nikakvi layeri, nego je to stvarnost.

Uf.. wow.. cool.. haos neverovatne kapljice!!!

Ja cu da zamolim mog jednog kolegu da mi da svoj aparat, bolji od mog, plus macro objectiv, pa da vidimo da li cu ja uspeti slucajno, kojim cudom, da uhvatim taj kisobrancic, no moracu i gdinu Martina da iskontaktiram i da ga pitam KAD i KAKO se stvara taj Kisobrancic!

Kao da tu ima dve kapljice a ne jedna !??!

ma wooooowwwwwwwww za te kapljice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Extra!

Da, zaista. Ni meni nije jasno kako se dobija taj kisobran, i uostalom, zasto bi se on uopste i pojavljivao kod kapljanja tecnosti.?

Pozdrav.

Dala si mi inspiraciju za dalji rad! :D

Jos sam u nevjerici, kakve se fotografije mogu uraditi obicnom kompaktnim aparatom.

Dobro kaze moj profesor prakse, citiram ga "Nije vazan aparat aparat koji koristis, vec vazna je licnost koja stoji iza njega!"

A tvoje fotografije su pravi dokaz!

Svaka cast!

Da, dragi Ficuse,

to pravilo zaista vazi!!!

Hvala ti najlepse, drago mi je da moja fotografija inspirise, i dise :)

Dala si mi inspiraciju za dalji rad!  :D

Jos sam u nevjerici, kakve se fotografije mogu uraditi obicnom kompaktnim aparatom.

Dobro kaze moj profesor prakse, citiram ga "Nije vazan aparat aparat koji koristis, vec vazna je licnost koja stoji iza njega!"

A tvoje fotografije su pravi dokaz!

Svaka cast!

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...