Jump to content

freelance poslovi

lisa
 Share

Recommended Posts

Ja glasam za moneybookers. Koristio sam i moneybookers i western union, ali je po meni WU ipak skup. Ako se sećam jeste da možeš da podigneš pare istog trenutka kada ti taj pošalje, ali provizije ubijaju... Moneybookers, pouzdan, mnogo pouzdaniji od paypala, nisam naišao ni na jednu priču na netu da su nekom misteriozno zaključali account itd. Takođe provizije baaaš male(možda 1-3$, ne sećam se), ali jbg, nema ništa džabe, tako da sa MB, moraš da čekaš par dana da ti legne na devizni račun u banci

PS vidim sve više Nišlija na forumu, samo tako nastavite :D

Drago mi je da si se javio Orgazmo!

(prvi kome sam se obratila u vezi intrerancionalnog placanja je bio O :rolleyes: )

Nisam citala sve odgovore, ali generalno mozes biti prevaren u svakom poslu i svakom nacinu transakcije. Ako sa paypala povuces sumu na bankovni racun onda ti ne mogu uzeti nazad?

Pri svakoj transakciji preko paypala imas opcuju da prihvatis ili vratis posiljaocu. Ako prihvatis, da li, onda, mogu da ti oduzmu sumu?

Ja nisam imala negativno iskustvo osim iznenadjujuce velike provizije kada se placa kreditnom krticom preko paypala.

Napominjem da je ovaj nacin transakcije skoro nemoguc za nas, ali me interesuje...

@ Orgazmo

Ovo je sjajan link sa mnogo loših iskustava :(

Ja nemam iskustva sa freelance poslovima ali i uzeh ADSL s tom idejom, nebili zaradio koji $.

Posle ovih vaših postova a naročito posle gore pomenutog linka i mog lošeg znanja engleskog jezika - ne piše mi se dobro :(

Nego, pronadjoh ove linkove na Warezu za plaćanje rapid-share usluge, paypal-a i sl. pa me zanima da li je neko koristio usluge ovih 'agencija'?? Isti čoek je zastupnik i za MNE i za SRB - Igor Vujović?!

Serbia

Name: Agencija Globaltrend

Website: http://RS-Srbija.com

E-Mail: Kontakt@RS-Srbija.com

Name: InfoPano doo

Website: http://infopano.com

E-Mail: rs@infopano.com

Name: Igor Vujovic

Website: http://www.srbija.euplata.com

E-Mail: info@srbija.euplata.com

moj drug je uplatio rs nalog preko ovih naših i ok je, odmah ga je i dobio... takođe čuo sam za još par pozitivnih iskustva sa njima...

nego, zanima me preko koje banke primate uplate sa money bookersa?? ja imam račun u eurobank EFG i tu sam primao uplate, a sada mi kažu da ne primaju nikakve devizne uplate sa interneta, nego samo u dinaraima, tako da oni otpadaju, pa ako može neko da mi kaže kod koje banke prima uplate sa MB? Molim vas, hitno je, ne volim da mi pare stoje po tim e-računima :D

ja sam primao i dalje primam (evo ovih dana bas cekam jednu) uplatu sa manibukersa u rajfajzen.. do sad je sve islo manje vise ok..

no, od nedavno, koristim payoneer karticu istockphoto-a.. pa se nadam da cu moneybookers da batalim potpuno (u stock sobichku su se desile vec 2 kradje para sa manibukersa..)

a payoneer... e to je posao..

nema zezanja sa bankama.. dobijes karticu (master debitnu) na kucnu adresu, isplacuju ti pare na nju, a vazi svuda, bankomati, prodavnice, zemlja, inostranstvo, internet.. blabla.. :)

moj drug je uplatio rs nalog preko ovih naših i ok je, odmah ga je i dobio... takođe čuo sam za još par pozitivnih iskustva sa njima...

nego, zanima me preko koje banke primate uplate sa money bookersa?? ja imam račun u eurobank EFG i tu sam primao uplate, a sada mi kažu da ne primaju nikakve devizne uplate sa interneta, nego samo u dinaraima, tako da oni otpadaju, pa ako može neko da mi kaže kod koje banke prima uplate sa MB? Molim vas, hitno je, ne volim da mi pare stoje po tim e-računima :D

necemo da pljujemo EFG (mada bih hteo) sosijete zeneral je meni OK i funkcionise

a payoneer... e to je posao..

nema zezanja sa bankama.. dobijes karticu (master debitnu) na kucnu adresu, isplacuju ti pare na nju, a vazi svuda, bankomati, prodavnice, zemlja, inostranstvo, internet.. blabla.. :)

@-=: soNic :=-

Hajde nam kazi malo vise u vezi ovog payoneer-a , kako se koristi , iskustva i td....

Hvala za link ;)

Mislio sam da neko od nasih malo bolje pojasni kako sve to funksionise.

Vec je sve objasnio -=: soNic :=- u svom postu kako funkcionise. Ono sto bih dodao, je da se Payoneer kartica moze dobiti samo preko njihovih partnera (npr iStockphoto), tj. ne daju pojedincima direktno. Fakticki, npr. prodajes fotke preko iStockphoto, sa tog naloga uradis transfer novca na Payoneer racun koji je vezan za karticu koju si dobio :)

• 1 month later...

Nedavno sam primio uplatu od jedne nemačke agencije na devizni račun u raiffeisen banci. U pitanju je mali iznos - 72 €. Sve je stiglo posle nekih 5-6 dana, ali ljudi iz nemačke su mi rekli da je slanje para koštalo 30 €!! To je stvarno previše!

U banci su mi rekli da moram i da dođem da to proknjižim??

Ako neko ima sličnih iskustava, pa da malo pojasni..

Hvala !!

• 6 years later...

Pokušaću ovde da pitam iako je tema zamrla,pošto je pretraga užasana.

Odlučila sam da pored sudija pokušam nešto i da primenim u praksi,pošto nemam vremena za stalni radni odnos,rešila sam da se učlanim na 99designs,čisto da vidim kako sve to funkcijoniše i da se malo uvežbam,nisam optimistična što se tiče zarade,ali ako nešto "kapne" treba da budem u pripravnosti :D

Interesuje me u kojoj banci je najbolje otvoriti devizni račun? Dosta sam istraživala i uglavnom nailazila na mišljenja da su najbolje Banka Intesa i Erste.Čini mi se da obe banke ne naplaćuju održavanja računa i ne uzimaju proviiziju.

Zanima me koja su vaša mišljenja?

Takođe me interesuje način slanja novca da li je bolje preko moneybookers-a ili payoneer?

Mislim da neces pogresiti ni sa jednom od ove dve banke. Licno sam u Raiffeisen ali sve je to slicno. U poslednje vreme par ljudi je imalo problem sa Skrill uplatama i AIK bankom. I Payoneer i Skrill izdaju svoje debitne kartice koje mozes da koristis kod nas, s tim sto novac sa Skrilla mozes i da povuces na devizni pa da podignes devize. Opet stvar licnog izbora i afiniteta, radi i jedno i drugo.

kneipp hvala na odgovoru :)

Ja sam imala u opciji i Raiffeisen jer imaju neki club paket za studente gde je održavanje računa do 26 god. besplatno,a i njihove banke su na svakom koraku u svetu što me je privuklo,ali opet prema iskustvima ljudi nekako vidim da je Intesa uvek u vrhu sa najboljim pogodnostima a Erste je prati u stopu.

Vidim da je sama Payoneer kartica besplatna samo se plaća održavanje na godišnjem nivou za Skrill ne mogu ništa da nađem po tom pitanju,mada kapiram da mi se isto 'vata

Lepo,nisam mogla da nađem koliko se skida po transakciji,za payoneer lepo piše da je 3$ po transakciji što je oko 30$ na godišnjem nivou,kartica se dobija besplatno.

Što se tiče skrilla vidim da se plaća 15$ pismo sa kodom koji stiže na našu adresu,ali ništa više od toga nisam našla.Mislim da ću da se bakćem sa karticama kada otvorim devizni u banci,možda mi oni predlože najbolje rešenje,naravno ako su posvećeni klijentu

I Payoneer se plaća ako ga uzimaš "samostalno". Nisu svi uslovi isti za sve. Neki imaju 2.15 po transakciji, neki 3.15, neki 3, neki ako imaju više od tri transakcije mesečno ne plaćaju održavanje koje varira ali im je oko 1-3 USD mesečno.

To što plaćaš po transakciji je ukoliko dižeš novac na bankomatu, ne ukoliko plaćaš karticom. Polvačenje novca na račun u banci je moguće za izsnose veće od 200 USD.