Jump to content

(RAD) Character

tasic
 Share

Recommended Posts

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...

klijent namestio a ni ti nemas nista protiv... lolo jedna :P

dobro je, malo mi je neprirodna koza na kapcima i iznad ociju, kao da je bump prejak, koza na celu je takodje kanda malo razvucena mada je to subjektivno.

- Primetio sam da je trend da se prenaglase pore, bore akne itd. tako da obicno gledam super ribe sa ozbiljnim koznim problemima, glupa moda, ako nesto mozes da izvedes to ne znaci da moras da skaces po tome. Nasuprot tome fotografi preobilato koriste adobe kozmeticke proizvode, pa na kraju koza izgleda vise vestacki nego u 3D...

PS. leba ti namontiraj neke oci i zubalo ovako te rupe previse odvlace paznju.

:)

Da da, upravu si, texture sa manama i PS. Al ovo je mislim najbolje sto sam mogao sa "materijalom" koji sam dobio. Jos sam i tvikovao bump mapu i neke detalje na texturama. Jedino da ja sam uradim texturu pa da dobijem jos vise detalja. Sto se tice kapaka, tu sam kombinovao sss sa obicnim vray materijalom u vray blend, da nema toliko sss efekta zbog sminke.

Nastavljam sa ocima, zubima... cim klijent odobri ovo.

neu3no hvala.

Riddick hvala na odgovoru.

Resio sam da proverim jos malo svoja podesavanja za shader i render, skinuo sam infinite model glave sa texturama. Nisam se mnogo cimao, samo smanjio model na istu velicinu kao ova zenska, dodao shader, texture, bump i bez displace evo sta sam dobio:

infinitetestr01.jpg

infinitetestr02.jpg

infinitetestr03.jpg

Mislim da bi trebala biti bolja textura a i model za ovu zensku, da bi izgledala realnije.

Hvala Archangel. :) Sve sam objasnio klijentu tako da mi je sad dao originalnu texturu, ovo do sad su oni nesto mutili. A ako ne bude rezultata ni sa tom, onda cu je ja napraviti. A za onog lika sa pegama, rekao sam da je ok textura i model, ali da mi se bas ne svidja shading (to je kao jedan od njihovih primera, radjeno je valjda u poseru a verovatno ima i PS-a).

• 4 weeks later...

Evo zavrsnih rendera:

testr39.jpg

sa malo jacim svetlom:

testr42.jpg

oci i unutrasnjost usta:

testr41.jpg

i jedan veci render gde se vide manji detalji:

testr37.jpg

Posao je prekinut jer se klijent predomislio sto se tice DAZ modela. Sto se tice VRay SSS2 shader i render podesavanja to je to. Ako neko ima komentar ili kritiku, slobodno neka napise da znam za sledeci put.

Da, kosa bi trebalo da bude gusca i malo drugacije rasporedjena jer ovako ima "previsoko" celo, a (koliko vidim iz ovog ugla) nema ni zulufe, tj. ceo taj deo sa strane.. Oci (koje su mozda za nijansu ukrstenije) bih joj malo vise otvorio tako da ne izgleda kao da joj je upravo zabrujao budilnik :) Inace, sve ostalo je odlicno..

• 4 months later...

Nije karakter :), ali da ne otvaram novu temu.

Evo malo da se zasladite. :)

mafin05.jpg

Evo wire

mafin04w.jpg

Jos jedan ugao

mafin06.jpg

Programi: Max, UVLayout, ZBrush, Photoshop

Renderovano: VRay

Komentarisite ako vam se svidja, a i ako vam se ne svidja :), pa cu imati u vidu za sledeci put.