Jump to content

PlaneSpotting

jetfreak
 Share

Recommended Posts

• Replies 928
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

stvarno su idioti ...

u STU aerodromu imaš jako dobro mjesto za posmatranje i čekanje, pa čak i mahanje najmilijima. Niko te ne gleda ispod oka, niko ne prilazi dok raspakuješ opremu... sve mirno i za uživanje. Čak i kafu možeš da srkućeš...

Doduše dupla stakla značajno smanjuju kvalitet ali ... bar sve vidiš kao na dlanu:

naplate doduše par jurosa da se čojek pop'ne gore...

a naplate i jedno pet jehurića parkinž. na sat.

zaključak - nijemci imaju - jer SVE JEBENO SVE naplate. kod nijemaca NEMA džabe. osim kiše, vetra, snijega, i ko voli da kopa po kontejnerima... :D e, da ima i džaba šoranje na onim klonjama na autoputu - ono kad je državni parking sa klonjicom. :D

stock-photo-19056047-stuttgart-airport.jpg

ovaj što uzleće je lufthanza, a ovaj što pije pivo i slika - to sam ja :D

a ovaj što stoji - njega je lično leprikorn dovez'o :)

Da, pun valjak sa transportnim avionom je stvarno vredno gledanja, respekt za posadu!

Malo mi je lošija fotka u toj pozi ali demonstrira akrobatske sposobnosti Spartana

15248348309_6ce32d711e_m.jpgC-27J Spartan by srkirad, on Flickr

P.S. da li neko može da mi pomogne kako da mi ovde u porukama prikaz thumbnaila sa Flickr-a izgleda kao u ovih par postova iznad - thumbnailovi da imaju crni ram i natpis kolika je veličina originalne slike i koliko je umanjena ovde...? Ja ovo kačim preko onog dugmeta "share this photo" u Flickru, pa onda BBCode i "small 240x160" veličina thumbnaila.. da li treba nešto ručno da se kopira, adresa do slike ili ovde iz menija neka od opcija tipa "insert image" ili šta već? :unsure: Od pre par dana sam počeo da koristim Flickr za kačenje fotki pa se nisam još skroz upoznao sa njegovim interfejsom... :blush:

Kada ti je odabrana rezolucija manja od velicine DZ stranice ( to ne umem da ti objasnim, ja je korigujem po potrebi ali znam da se povremeno prica o nekoj "standardnoj velicini stranice u pretrazivacu" ili tako nesto :unsure: ) i onda se ne javlja umanjenje na forumu i crni ram, i obrnuto ako je veca od stranice. Svakako, kaci ti rezoluciju koja je propisana ( do 850 piksela - duza stranica, osim za fotke koje svojim karakterom zahtevaju vecu) da se bolje vidi odmah ovde...

dodatak: ako insistiras na thumbnail-u, tu je malo drukcija prica, imas u pravilima za postavljanje fotki, ovde na forumu

Moram da priznam da me ova tema nikada nije zanimala previse ali se danas nadjoh na Kalisu dok su preletali pa imam 10ak fotki, nazalost Sigma 400mm se ne snalazi previse sa onim svetlom tako da to u najmanju ruku izgleda... lose :)

Verujem da bi u obradi moglo vise da se izvuce ali ovo cisto kacim da vi koji volite ovu temu vidite sta se ovih dana vidja redovno iznad Bg-a:

dsc1694.jpg

ps:pretpostavljam da bi i merenje moglo da bude bolje ali kao sto rekoh- ovo opalih nako, u prolazu- snapshot :)

Haha, vrlo slicno je bilo- A mod, f9, autoIso za shuter 1/1250 matrix merenje... bez kompenzacije... mada kazem, nisam se nesto trudio a i ova sigma u kombinaciji sa onim svetlom i cistim nam gradskim vazduhom... :)

Edit: @Odysseus- ahahahaha, nikada mi to neces oprostiti :D ali evo, vratih se Nikonu i kad se malo sredim sa kintom bice opet D700 :)

.... Edit: @Odysseus- ahahahaha, nikada mi to neces oprostiti :D .....

<ozbiljni_mod>

Ma jok, ja sam veoma "live and let live" tip čovekopojedinca.

</ozbiljni_mod>

Što bi rekao Don Korleone: "Ako se mom najmlađem sinu nešto desi, ako ga udari grom .... that I will not forgive .... that I will not forget!" :D

Hahaha, sad videh ovo za blog... Realno, vreme je da neko skine tog Kena sa prve strane gugla :D

Elem, da ne bude bas da uvek pisem samo off evo par fotki:

15512007506_873edfa162_c.jpgDSC_2025 by Vule07, on Flickr

14915529993_d9fe312bf7_c.jpgDSC_2015 by Vule07, on Flickr

15349692917_48f44b2de5_c.jpgDSC_1921 by Vule07, on Flickr

15349076509_13dd948974_c.jpgDSC_2037 by Vule07, on Flickr

15536539992_e6c09a985c_c.jpgDSC_2078 by Vule07, on Flickr

15536539892_c4015e7737_c.jpgDSC_2107 by Vule07, on Flickr

i ispunih svoju godisnju kvotu fotki, mogu se vratiti trolovanju :)