SoulReaper Posted October 10, 2010 Report Posted October 10, 2010 Pa ovako, Već neko vreme pratim forum ne usuđujući se da uploadujem neke fotke s obzirom da su slikane dosta lošijim foto-aparatom od onih kojima su inače slikane slike na ovim forumima, al daleko je taj dan kada ću uhvatiti neki DSLR ili malo bolji kompakt u šake pa reko aj' da postavim temu pa ako se ukenjam, ukenj'o sam se :) Inače dotični gospodin koga sam nagrdio u prvoj rečenici je http://www.ciao.co.uk/Productinformation/T...C_5300__6551633 Nego da pređem na stvar 1. 2. 3. 4. (trebao sam da podignem malo kadar ali sam to tek video kad sam otvorio fotke na kompu) 5. 6. 7. Bez obzira na to što mi je prvi dan na forumu i što sam početnik, prihvatam svaku kritiku ma koliko oštra bila i biću vam zahvalan na tome...
SoulReaper Posted October 11, 2010 Author Report Posted October 11, 2010 Ovoliko: Na ovoj je "save for web" sve što se tiše PS-a pa uporedi. Inače, s obzirom na to da ne znam ni jedan dobar plugin za šum (bar nisam znao dok nisam pročitao info o postavljanju slika na ovom forumu) šum sam uklanjao ručno i to clonestamp tool-om, tačkicu po tačkicu :) A slika je u full rezoluciji čisto da se vidi koliko je izražen šum
walter1 Posted October 12, 2010 Report Posted October 12, 2010 Lepo ti je sve ovo. Lep prikaz a la "mračni srednji vek". Moglo bi da se upotrebi za omot nekog albuma Iron Maiden :) . Iako su motivi pravoslavni / turski.
SoulReaper Posted October 12, 2010 Author Report Posted October 12, 2010 Raduje me da je ostavilo takav utisak jer sam upravo tamo i hteo da "odputujem". Inače maidene obožavam! :)
SoulReaper Posted October 12, 2010 Author Report Posted October 12, 2010 Vidim nema kritika od ljudi za koje sam primetio da vole da komentarišu fotke... To mi kaža ili da su dobre ili da su toooolko loše da ne ih ne vredi ni komentarisati :D
stormwatch Posted October 12, 2010 Report Posted October 12, 2010 Meni su ove slike dusu dale za neku Horror igru tipa 11th hour ili tako nesto, deluje veoma misticno i zanimljivo.
Ka Ni Posted October 12, 2010 Report Posted October 12, 2010 Ja se nikad nisam susrela sa ovakvim sumom,to i nije sum,mozda neko ima vise iskustva,bas si se potrudio.:)
SoulReaper Posted October 12, 2010 Author Report Posted October 12, 2010 Dobro je, ipak sam dobio još koji komentar... Ja se nikad nisam susrela sa ovakvim sumom,to i nije sum,mozda neko ima vise iskustva,bas si se potrudio.:) Pa ima i šuma (manje više) ali ne dolazi do izražaja zbog ovih preeksponiranih piksela koji terorišu slike :)
Ai-CaTS Posted October 13, 2010 Report Posted October 13, 2010 koje ekspozicije su korišćene, ne mogu da pročitam exif? mislim da je bilo reči o ovom tipu šuma i da se on javlja kod dugih ekspozicija, usled pregrevanja senzora... neka me neko ispravi ako nisam u pravu...
SoulReaper Posted October 13, 2010 Author Report Posted October 13, 2010 Ne možoš zbog "save for web"... Pa uglavnom 6s (sekind gore dole). Upravo tako, neke od ćelija su osetljivije od ostalih i onda prilikom duže ekspozicije prime veću količinu napona nego što bi trebalo i eto "šuma"...
Jo Husafet Posted October 13, 2010 Report Posted October 13, 2010 Fino je ovo skroz. 6 mozda i najbolja, bas zbog odsustva terora od flera na plamenu a i zobg perspektive koja stvarno podseca na neki RPG. Probaj da iskoristis mogucnost kompakta da pridjes jako blizu uz neogranicenu dubinsku ostrinu.... uz ovakve kadrove i jos izrazeniju perspektivu.. ne primer... Nesto ti ovde nije bas u redu. Pa i za decji senzor previse je. Pravio sam sa kompaktima i po 15 sekundi ekspozicije pa nije padao sneg po fotkama :)
SoulReaper Posted October 13, 2010 Author Report Posted October 13, 2010 Plamen nisam uspeo da ukrotim nikako :) Ma ko zna kakav je ovaj senzor, da je dobar znao bi ceo svet za ovu marku :) Čim prekoračim četvorku počne da pada sneg. Hvala za predlog...
BlackSnake Posted October 14, 2010 Report Posted October 14, 2010 Fina serija sa retro šmekom. Inače izgleda da je duga ekspozicija učinila svoje. Plamen svijeće je razmazan a i ove bijele tačkice su nastale kao što Ai-CaTS reče predugom izlaganju malog senzora svjetlu.
Pelle79 Posted October 14, 2010 Report Posted October 14, 2010 Odlicne! Obozavam taj stil fotografije, kako god se zvao. :) Elem, uzasno mnogo suma ima za 6s ekspozicije, ja sam testirao 15-20 minuta ekspozicije na mom D40, 3 puta manje suma sam imao. Ali ajde da ne pricam unapred, koji aparat je koriscen?
-=: soNic :=- Posted October 14, 2010 Report Posted October 14, 2010 boj ne bije svijetlo oružje i pored tehničkih nedostataka napravio si dobre fotke samo nastavi!
Z1000 Posted October 15, 2010 Report Posted October 15, 2010 boj ne bije svijetlo oružje i pored tehničkih nedostataka napravio si dobre fotke samo nastavi! +1
SoulReaper Posted October 15, 2010 Author Report Posted October 15, 2010 Odlicne! Obozavam taj stil fotografije, kako god se zvao. :) Elem, uzasno mnogo suma ima za 6s ekspozicije, ja sam testirao 15-20 minuta ekspozicije na mom D40, 3 puta manje suma sam imao. Ali ajde da ne pricam unapred, koji aparat je koriscen? Postavio sam na početku teme, verovatno ti je promak'o Link Hvala na podršci ljudovi :)
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now