Jump to content

Putovanje kroz vreme...

SoulReaper

Recommended Posts

Pa ovako,

Već neko vreme pratim forum ne usuđujući se da uploadujem neke fotke s obzirom da su slikane dosta lošijim foto-aparatom od onih kojima su inače slikane slike na ovim forumima, al daleko je taj dan kada ću uhvatiti neki DSLR ili malo bolji kompakt u šake pa reko aj' da postavim temu pa ako se ukenjam, ukenj'o sam se :) Inače dotični gospodin koga sam nagrdio u prvoj rečenici je http://www.ciao.co.uk/Productinformation/T...C_5300__6551633

Nego da pređem na stvar

1.

pict4282q.jpg

2.

pict4295.jpg

3.

pict4300.jpg

4. (trebao sam da podignem malo kadar ali sam to tek video kad sam otvorio fotke na kompu)

pict4319.jpg

5.

pict4327.jpg

6.

pict4338.jpg

7.

pict4364.jpg

Bez obzira na to što mi je prvi dan na forumu i što sam početnik, prihvatam svaku kritiku ma koliko oštra bila i biću vam zahvalan na tome...

Ovoliko:

pict4326v.jpg

Na ovoj je "save for web" sve što se tiše PS-a pa uporedi. Inače, s obzirom na to da ne znam ni jedan dobar plugin za šum (bar nisam znao dok nisam pročitao info o postavljanju slika na ovom forumu) šum sam uklanjao ručno i to clonestamp tool-om, tačkicu po tačkicu :) A slika je u full rezoluciji čisto da se vidi koliko je izražen šum

Dobro je, ipak sam dobio još koji komentar...

Ja se nikad nisam susrela sa ovakvim sumom,to i nije sum,mozda neko ima vise iskustva,bas si se potrudio.:)

Pa ima i šuma (manje više) ali ne dolazi do izražaja zbog ovih preeksponiranih piksela koji terorišu slike :)

Fino je ovo skroz. 6 mozda i najbolja, bas zbog odsustva terora od flera na plamenu a i zobg perspektive koja stvarno podseca na neki RPG.

Probaj da iskoristis mogucnost kompakta da pridjes jako blizu uz neogranicenu dubinsku ostrinu.... uz ovakve kadrove i jos izrazeniju perspektivu.. ne primer...

Nesto ti ovde nije bas u redu. Pa i za decji senzor previse je. Pravio sam sa kompaktima i po 15 sekundi ekspozicije pa nije padao sneg po fotkama :)

Odlicne! Obozavam taj stil fotografije, kako god se zvao. :)

Elem, uzasno mnogo suma ima za 6s ekspozicije, ja sam testirao 15-20 minuta ekspozicije na mom D40, 3 puta manje suma sam imao. Ali ajde da ne pricam unapred, koji aparat je koriscen?

Odlicne! Obozavam taj stil fotografije, kako god se zvao. :)

Elem, uzasno mnogo suma ima za 6s ekspozicije, ja sam testirao 15-20 minuta ekspozicije na mom D40, 3 puta manje suma sam imao. Ali ajde da ne pricam unapred, koji aparat je koriscen?

Postavio sam na početku teme, verovatno ti je promak'o Link

Hvala na podršci ljudovi :)