Jump to content

Parada PONOSA

umbra

Recommended Posts

Ova fotografija je nametljiva i banalna, mozda cak i uvredljiva, gledano na kontekst kada je postavljena na forum.

Fotografija je dokumentarna i predstavlja losu fotografiju, ne podstice gledaoca da razmislja, niti postavlja pitanje vec samo opisuje stanje.

^ Кога то вређа ова фотографија и шта је овде банално ?!?!?

Odgovor na pitanje koga to vredja fotografija bi znacio da moram da pocnem da pricam o temi kojoj nije mesto ovde, nije da ne izbegavam vec su pravila foruma takva.

Sta je banalno ? Ja mislim da je banalno predstavljena tema.

Sta se vidi na fotografiji ? 2 bica koja se drze za ruke i krecu se. Sta nam to govori ? Nista. Hajde odmah da pitam, da li mozes da zakljucis da su oni u vezi ? Ja ne mogu.

Autoru i nije bilo bitno da komunicira sa gledaocem na "dubljem" nivou. Da nam kaze nesto o ikome ovde! O heteroseksualnosti, heteroseksualcima, ljubavi, setnji, belom papiru, stampi, natpisu, asfaltu, bilo sta!

On je povrsinski samo konstatovao da su na nekom mestu i u neko vreme pored njega prosli, ovo cak moram da pretpostavim, heteroseksualni par, i to je to. Ali mozda su oni bili prijatelji ? Kakve to onda ima veze sa naslovom fotografije i paradom ponosa ili bogatsvom naroda ?

Onda nastupa nas heteronormativni mozak tj. "kako nas uci drustvo" momenti i mi gledaoci, lepo sklopimo pricu da je ovo ustvari jedan veseli strejtni paradirajuci i prkoseci prirodni hetero par koji se uz cvrkute amfilohija upravo vraca iz crkve, great!

Sustinski autor je rekao slikovito uz pomoc fotografije ono sto deo foruma bi da kaze (u komentarima), ali ne sme zbog urednika i pravila zone.

@20д, које мишљење делиш?

@8 година робије? ма људи, какве везе то има са паром који шета?

@микс, Амфилохије је властита именица( мислим, по који пут, људи?). ако не халуцинирам, на овој фотографији видим следеће:

двоје младих шетају. управо се враћају из ћевабџинице - што се да закључити по нараслом стомаку дотичне даме. покушала је да га маскира црном тоалетом, што јој наравно није успело - господин који је прати придржава је за руку - вероватно се прејела - могло би да јој позли од толике хране ... или је аутор вештим познавањем ф.шопа доцртао стомак, покушавајући да изманипулише коментаре потурајући крајње досадну и слабу фотографију?

о, туго јесења. постоји ли веће богатство од онога што на овом језику зовемо живот?

Mix druze, pretera ga malo. Jes da je malo banalna fotografija, ali isto toliko je i tvoj post banalan, a fotka ipak nosi neku poruku. Ocigledno je da je u pitanju par, poricanje toga mi je cisto filozofiranje. OK nisi skontao da je trudna ali ne znam zasto bih zakljucio da nisu par. Zasto povezujes Amfilohija tj crkvu sa ovim, tj sa kontekstom fotografije. To jednostavno ljudi kod nas rade po difoltu. Evo ja npr nisam vernik, i sto uopste automatski povezivati porodicne vrednosti sa crkvom. Zar one ne mogu da postoje same za sebe, bez mesanja dodavanja nekog drugog konteksta. Ne kazem da nisi u pravu, ali malo ides u krajnost. Fotografija jeste malo uvredljiva, ne sama fotografija nego kako je prikazana i u koje vreme. A najveci problem je ipak naslov po meni, da se ne zove ovako, verovatno ne bi bila ovako intrigantna. Ne bih voleo da mislis da te napadam. Pozdrav

A da vi lepo svi skupa posetite skolskog psihologa? Da, bilo je sranje sa "el-dzi-bi-ti" i "u-bi-ti" jedinkama, ali svako s' mrvom mozga u glavi je sve to potisnuo dan kasnije kad je otis'o u radnju i video da nema mleka, pogledao jedne jedine jebene vesti i video da cemo na telefon uskoro morati da se javljamo sa "hajl hitler" umesto s' "alo", da jos 30 godina necemo dostici standard priblizan "evropejskom", da retardirani lopov izabrat na mesto ministra jos uvek prica bajke o milijonardama stranih investicija i sl.

Davimo se i sve je teze plivati u surovom, uzburkanom moru kapitalizma i sto pre je neophodna ruka spasa a ljudi kao da bi srecniji bili ako umesto im umesto te ruke spasa neko s' camca pruzi kitu u duginim bojama ili bejzbol palicu uvezenu od strane "Delta sporta"...

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...