Jump to content
Sign in to follow this  
Radule Perisic

Seta

Recommended Posts

Ovu fotografiju sam danas načinio i bez ikakve dodatne obrade je konvertovao iz RAW u JPEG.

Želeo sam da joj dam draž starih vremena kad nije postojao PS i ostala digitalija uz to fotkana je na ISO 800 pa ima i zrna ka da je sa filma.

SetaPotzaDzZ.jpg

Nikon D3000

Objektiv 18-55 mm otvoren na 45 mm

Exp. 1/20

f/ 5.3

ISO 800

Ovu fotografiju sam danas načinio i bez ikakve dodatne obrade je konvertovao iz RAW u JPEG.

Sledeci put kad pozelis da uradis tako nesto gledaj da u kadru nemas necije prepuklo celo. Jbt, pa pomeranje "recovery" slajdera traje tri sekunde...

Želeo sam da joj dam draž starih vremena kad nije postojao PS i ostala digitalija uz to fotkana je na ISO 800 pa ima i zrna ka da je sa filma.

Jos kako je postojao PS u starim vremenima, isto k'o danas samo malo zajebanije... I nema zrna, ima suma. Za zrno je odgovorna hemija.

Objektiv 18-55 mm otvoren na 45 mm

A da mu ga das malo po edukaciji pa naucis terminologiju kad vec imas zelju istu da upotrebljavas?

Inace, lose si ti ovo ukomponov'o, nisi vodio racuna o zadnjem planu pa imas ono uzasno svetlo iznad njene glave a ovu mutnu ikebanu si u kadar smestio na verovatno najgori moguci nacin (preti da joj se zabode u lice) i to na ustrb njenih ruku koje daleko vise govore od iste.

Sledeci put kad pozelis da uradis tako nesto gledaj da u kadru nemas necije prepuklo celo. Jbt, pa pomeranje "recovery" slajdera traje tri sekunde...

Jos kako je postojao PS u starim vremenima, isto k'o danas samo malo zajebanije... I nema zrna, ima suma. Za zrno je odgovorna hemija.

A da mu ga das malo po edukaciji pa naucis terminologiju kad vec imas zelju istu da upotrebljavas?

Inace, lose si ti ovo ukomponov'o, nisi vodio racuna o zadnjem planu pa imas ono uzasno svetlo iznad njene glave a ovu mutnu ikebanu si u kadar smestio na verovatno najgori moguci nacin (preti da joj se zabode u lice) i to na ustrb njenih ruku koje daleko vise govore od iste.

Prihvatam kritike koje se tiču sređivanja fotke

Zasigurno ću je doraditi, nažalost čelo ne može da se "recovery" jer je pregorelo

Kompozicija je takva zbog toga što sam želeo da uhvatim njen setan pogled, pa nije bilo mnogo vremena za manipulaciju u prostoru a pritom kao oslonac sam koristio fotelju u koju sam se zaglavio da mi ruka ne mrdne

lepo bi bilo da mi je DOF plići pa pozadina da dobije lep blur ovaj bokeh

E sad što se tiče terminologije nemoj da moju brzopletost uzimaš kao neznanje

Dobro je što si me ispravio hteo sam da kažem:

postavljen na (misli se naravno na žižnu daljinu)

Kompozicija je takva zbog toga što sam želeo da uhvatim njen setan pogled, pa nije bilo mnogo vremena za manipulaciju u prostoru a pritom kao oslonac sam koristio fotelju u koju sam se zaglavio da mi ruka ne mrdne

E znas koliko mene zabole za tvoju zaglavljenu ruku i za to sto si ti hteo a nisi uspeo? Tu di ti vidis setan pogled ja vidim nekakva polumutna sranja. U fotografiji je bitno ono sto si posmatracu prikazao a ne izgovor koji si napisao. Resenje je ili da vodis racuna o svim aspektima snimanja i pravis tehnicki i sadrzajno dobre fotografije ili da postanes veliko neko mudo i tako steknes pravo i dozvolu za koriscenje recenice "ja sam bas tako 'teo". Problem je samo to sto je ovo drugo najcesce uslovljeno onim prvim...

Ma salim se ja :) Daleko bolje od bilo cega sto sam ja do sada skljocnuo. Meni se svidja. A za tehnicku stranu fotke (jos uvek) nisam kompetentan... al' trudim se da nesto i naucim listajuci komentare tudjih fotografija :) :)