Jump to content
Sign in to follow this  
SiCkMiNd

Unified ChallenDZ 02 - Portret Majstora Srbe

Recommended Posts

Unified ChallenDZ 02 -

Portret majstora Srbe

Aaaaand konacno! Pred nama je i taj iscekivani drugi ChallenDZ, sa starim dobrim vrednostima, kuvanim na tihoj vatri zajedno sa novim iznenadjencima. Necu raspisivati nikakav dugacak uvod, ko god da zeli da se informise dublje o konceptu 3d ChallenDZa na Dizajn Zoni, neka prelista sticki teme slicnog imena i sve ce mu se samo kas'ti :)

Aaaa ovo je nova stvar iznenadjenja, koja se u ChallenDZu 02 pojavljuje po prvi put. Citajte dole ;)

Pricam ti Pricu...

Majstor Srba nam je poznat karakter jos iz proslog ChallenDZa. Domar u nuklearnom postrojenju Sumrakovca, koji je pijan okinuo trigger samounistenja i ceo grad razneo u paramparchad. Ko zeli jos dublje da se upozna sa njegovim likom i delom, neka poseti teme predjasnjeg ChallenDZa (Light n Render) pa ce mu verovatno biti i jasnije. E pa, kao takav, zar nije zasluzio da svi saznamo kako je on zapravo izgledao?

Hm, portret?

To sto u nazivu same teme stoji portret ne znaci obavezno da se mora raditi samo glava, vec naprotiv, ko god ima ideju kako bi celo telo izgledalo, i isto tako vremena da to uradi, vrlo je dobrodosao da upravo tako i ucini.

Hm, unified?

Unified u imenu challenDZa je vezano za tehniku koju koristite da bi dosli do finalne slike, a unified upravo znaci da su sve teme objedinjene. Dakle, bilo da ste strogi Zbrusher ili Mudboxovac, ili sa druge strane tradicionalni 3dash koji ce sve raditi u Mayi/Maxu ili cemu god...bilo da zelite da napravite low poly model Srbe koji bi instant isao u igricu Sumrakovac : The Dawn of New Era....ili ste eventualno crtac / concept artist / photo manipulator koji cak i ne mora imati veze sa 3dom, ovo je poziv za sve vas da se ukljucite.

Proslim challenDZom mi je jako zao bilo sto smo zapostavili Character artiste, te je ovo neka vrsta iskupljenja za to, sa izdvojenim challenDZom koji pruza i njima priliku da se kreativno nadmecu narednih mesec dana.

A kako bi Srba, bar otprilike trebao da izgleda...to niko ne zna.....osim vas. Pogledajte dole neke potpuno sumanute ideje, pa na osnovu njih, slobodno izgradite svoju, jos bolju.

Unified-Inspiracija.jpg

Praaavila, pravila...da bi me udavila...

Sva pravila i instrukcije su izlozene jos iznad slika za inspiraciju, osim sto nije receno da je deadline za predaju radova 03.Novembar u 23:59.

Kako ucestvovati ?

S obzirom da smo svi ovde prvenstveno da bi se zabavili i ponesto naucili, osnovni uslov za finalno razmatranje vaseg rada na kraju meseca je da se ukljucite i aktivno kacite WIP (work in progress-e) upravo u ovoj temi. Svi takmicari ce paralelno kaciti WIPove i komentarisati ih u istoj temi, dok, ako bude dobrog odziva od sledeceg mozda mozemo ocekivati i zasebne teme za svakoga, pa mozda i ChallenDZ podforum.

Dakle, ucestvujte, konstruktivno i kreativno komentarisite, kacite sav svoj napredak, podelite znanja i iskustvo sa drugima, i na kraju cemo svi biti pobednici.

I sta ja zapravo kacim na kraju?

Pred kraj meseca cu okaciti temu gde necete komentarisati vec ce se u nju kaciti samo Finalni radovi, a potom ce ta ista tema sluziti za glasanje za najbolje radove.

S obzirom da je challenge jos u povoju, nije ogranicen broj radova po takmicaru, dakle moze okaciti koji god broj radova zeli, dokle god veruje da su oni zaista zavrseni.

U postu u kom kacite finalni rad potrebno je okaciti Finalni render ili crtez, ali uz njega mozete okaciti i neograniceni broj propratnih rendera/crteza. Bilo bi lepo videti i wire modela ako je model u pitanju, kao i potencijalni shot postavke svetala iz viewporta.

Slike ne bi trebalo da budu manje od 800x600 ali ni vece od 1500x1000.

Takodje, uz sliku bi bilo lepo da okacite utroseno vreme na rad, software koji ste koristili, eventualno i tehnike koje ste koristili.

Kako da znam da sam bio najbolji, najludji i najbrzi?

Nakon sto se zavrsi mesec i zakljuci kacenje finalnih radova otvara se glasanje na temi sa finalnim radovima. Glasanje ce trajati 3 dana nakon cega se ono zakljucava. Da bi ipak glasanje imalo i ozbiljniju crtu, pozvacu nekoliko eminentnih clanova Zone koji ce kao ziri davati po 3, 2 i 1 glas za tri po njima najbolja rada. Sa tim glasovima, zakljucicemo taj challenge i proglasiti pobednike.

S obzirom da je cilj da svi nakon svakog ChallenDZa povecaju nivo znanja, pobednik se obavezuje da ce za Dizajn Zonu napisati sveobuhvatni tutorijal kako je kreirao pobednicki rad. A sad, deo koji svi vole...

Nagrade!

I Mesto (DZampion!)

Reward_Texture_Pack.jpg

Reward_Artbook.jpg

Stampanje.jpg

Zlatni-trofej.jpg

Reward_100p.jpg

II Mesto (viceDZampion)

Reward_Artbook.jpg

Stampanje.jpg

Srebrni-trofej.jpg

Reward_50p.jpg

III Mesto (u broonzi, u broonzi..)

Stampanje.jpg

Bronzani-trofej.jpg

Reward_30p.jpg

Pa da pocnemo :)

Daklem, posto je ovo unified deo challendz-a, ja sam uradio koncept majstora Srbe u vidu speedpaintinga ( potroseno oko 2h ), ako se nadje vremena bice ih jos, zasad ovoliko :)

Srba.jpg

Evo i od mene nesto,samo crtez za pocetak,gledacu da prema njemu odradim low poly game model,ali nista ne obecavam zato sto mi je prso monitor na desktopu a na laptopu imam neki addware virus ghiSAJjl.ini,ne mogu da ga se otresem,radim koliko me pusta samo.

srbap.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Sve lepo pise, ali slika bi trebalo da govori vise od hiljadu reci :)

Zato ste vi tu, da to ucinite :)

@ikomnen

Super je bre i ovo, ovo ispade sad najzanimljivija sekcija, smao udri i obavezno da zavrsis! ;)

Astere hvala na komentaru, jesi u pravu da bi slika trebala da govori vise od hiljadu reci, mada je to vrlo diskutabilna tema i pomalo teska a nije joj ni mesto ovde, meni je konkretno portret Srbe bio sjajna razonoda nakon posla, lagano utrosenih sat,dva, nisam mnogo ulazio u dublju analizu njegovog lika i dela.

Mozda ako uradim sledeceg bude nesto konkretnije da se moze posmatrati ne samo formalno.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...