Jump to content

PayPal i Srbija

pebas
 Share

Recommended Posts

• Replies 845
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kako drugacije mislis da kupujes? Kapiram da prvo moras da prebacis pare sa te visa kartice na paypal account, pa onda kupujes, placas, saljes i ostalo... ja sam iznad pitao da li mogu da se primaju pare sa drugog paypal accounta i ispade da moze - sto je i vise nego do jaja! :)

Ima jos jedna stvarcica..One takozvane internet platne kartice su totalan shit, meni su u roku od smesta skinuli svu lovu, to se zove key loger, jel" de? Bilo kako bilo ne postoji nacin da se kontrolise odliv love sa racuna, a koliko su nam racunari zarazeni niko ne zna, takvi programcici uglavno ne remete njegov rad. Koliko je pay pal siguran po tom pitanju? Ako je i kod njega dovoljno da ti neko proceslja po kompu onda hebiga.

Pa, ne znam sta da ti kazem...Meni nikada niko nije nista skinuo, a bez mog znanja, sa kartice ili paypala, moneybookers itd...

Sve mozes da kontrolises, samo je pitanje koliko si zainteresovan i informisan ( u Raifaisen banci imas Visa Virtuon i kada napravis nalog za online - ti kontrolises sve, ista situacija je sa Intesa Internet karticom - odes i trazis LIB broj i sa istim se logujes i proveravas stanje na tom racunu za koji ti je kartica vezana ).

Sve je ovo osigurano sa nekim, iole validnim, anti virus programom, kao i na primer add-onom za Firefox koji nazvan KeyScrambler

:)

Sto se tice PayPala, za svaku transakciju je neophodan login i potvrda placanja, nakon toga sledi obavestenje na mail i uvek imas vremena da reagujes ako nesto krene po zlu, a njihova ozbiljnost i podrska je poznata.

Ima jos jedna stvarcica..One takozvane internet platne kartice su totalan shit, meni su u roku od smesta skinuli svu lovu, to se zove key loger, jel" de? Bilo kako bilo ne postoji nacin da se kontrolise odliv love sa racuna, a koliko su nam racunari zarazeni niko ne zna, takvi programcici uglavno ne remete njegov rad. Koliko je pay pal siguran po tom pitanju? Ako je i kod njega dovoljno da ti neko proceslja po kompu onda hebiga.

Matori, ako si popio keylogger onda si i zasluzio da ti neko ojadi karticu.

Pre par dana sam morao da platim 60 i kusur dinara carinu za ovo i ovo, robu ukupne vrednosti 3.29 evra, koja je stigla u koverti na koju je bio lupljen pecat "oslobodjeno od carinjenja", koji je potom bio otvaran i lepljen onim selotejpom na kome pise 'carinjeno'. Pod koji limit li to spada, da mi je znati.

...stoga me zivo zanima na koji nacin ce to Paypal da proradi kod nas :/

Mada, glavna poenta nije kupovina preko neta, poenta je primanje novca na racun, zar ne?

To je nama bitno, njih da prostiš zabole što neki pera ne može da carini normalno štap za pecanje kupljen na švapskom ibeju :)

Ovdašnji zakoni su stroži po pitanju kontrole protoka novca, pa samim tim i amere briga da uvode kad im ne ide u prilog. Fora je da država dopusti da neko zapravo ne troši novac isključivo ovde, što se određenim pojedincima (da ne zalazimo u politiku) ne svidja.

Povećanje granice najniže carinske stope će najviše imati potražnju za PejPelom. E sad što smo nesposobni da napišemo zakon o carini koji razdvaja fizička od pravnih lica, po pitanju normalnog plaćanja poreza, to je već druga stvar.

Svojevremeno su postojale firme poput Necerman-a koje su uredno uvozile bez carine kineske stvari i sve su uglavnom bile ispod 100 evra (tadašnja stopa do koje nisi morao da plaćaš porez). Firma je tako mesecima funkcionisala dok nije neko snimio, odma uradio dopunu zakona i tako smanjio granicu na 20 evra koliko je danas. Posle toga nema više, a to što su ostali nagrabusili bože moj :)

• 2 weeks later...

Nista se ne lozite

ebay i paypal su najveci smarachi i chmarichi na svetu

bez ikakvog razloga mi je blokiran paypal pa onda ebay, jedino objasnjenje je bilo da je suspicious activity.... tokom celog smaranja sa njima kupio sam 2 stvari... DAC za audio od 100 dolara i neke kablove od 30 baka...

Pre par dana sam morao da platim 60 i kusur dinara carinu za ovo i ovo, robu ukupne vrednosti 3.29 evra, koja je stigla u koverti na koju je bio lupljen pecat "oslobodjeno od carinjenja", koji je potom bio otvaran i lepljen onim selotejpom na kome pise 'carinjeno'. Pod koji limit li to spada, da mi je znati.

To nije carina nego troskovi carinskog pregleda. Isto kao recimo participacija kod lekara od 50 din.

• 1 year later...