Jump to content
pebas

PayPal i Srbija

Recommended Posts

^ Salimo se malo. Trpi kad si nov, posle ces ti da se salis sa drugima i u krug tako.

O tome pisemo upravo, mogu da te isprate kad podizes pare jer na kartici pise tvoje ime, prezime, adresa. Trag ostaje i neki se boje da ce unazad morati da placaju porez na sve sto su podigli. Ja ne delim to misljenje, a i spreman sam da budem jedan u nekoliko hiljada ili desetina hiljada iz nase zemlje koji nikada ni dinar nisu poreza dali za sve sto su primili iz inostranstva kao fizicka lica, druga prica je ako imas firmu.

Steta je sto nema ozbiljnosti dovoljno da se napravi neka vrsta esnafa, zanatskog udruzenja, gde bi mogli da drzimo cene normalne, da se pomazemo na malo profesionalnijem nivou itd. Pa ako dodju da naplate porez retroaktivno sutra, mi skupimo par hiljada potpisa i svi kolektivno odemo u zatvor sa sve potpisima ispod ruke ili svi kolektivno uradimo nesto pozitivno i ostanemo kuci.

Ovako svako za sebe pa kako se ko snadje. Negde je sajt ili logo 10EUR, negde 10,000EUR, neko ce odlezati 5 godina, da bi se pokazalo da se radi nesto u drzavi, neko naravno nece ni dana.

Uzgred ako bude te naplate unazad, bice isto kao za ovu legalizaciju urbanisticku i gradnju nelegalnu. Sigurno nece na Dedinju nekom poznatom liku nelegalnu kucu srusiti, vec moju, kucu malog coveka, i prikazati da se zakon primenjuje revnosno.

Jel ima negde zakonski odredjeno kako se "tretira" podizanje novca sa strane kartice?

Pitajmo Novaka Đokovića zašto se preselio u Monako da tamo plaća porez. On sigurno ima te strane kartice.

Novak je prema jednom sajtu do sada zaradio oko 94 miliona dolara od tenisa (npr. Federer tek nekih 97 miliona, pa mislim da se ovde računa samo novac od turnira, ne i od sponzora).

I zamisli sa da mu je država uzela 35-40 miliona dolara, a nijednog dolara nije uložila u njega?

On je čak hteo da uloži nešto u Srbiju, u neke škole tenisa i sl., ali nije hteo da plaća reket onima koji ne zaslužuju ničim da dobiju jedan dolar. A sve druge kontraverze oko tih pokušaja... naravno da se time nije lično bavio, ima ekipu koja se bavi eventualnim ulaganjima - nije kao u Srbiji, jedan je najpametniji i sve najbolje zna.

Ovde ne možeš ulicom da proneseš pečeno pile bez zavidnih pogleda drugih i bez želje bar 50% prolaznika da ti ga maznu, ovo je zemlja gde jednostavno nečijih 1000e za mesec dana gledaju kao da bar pola toga mora NJIMA da se podeli.

Koliko ljudi ovde kuka "neka mi država omogući...", svi očekuju da nešto dobiju od države, a da ne daju ništa.

Nego, plajvaz u ruke, pa na sledeće izbore, glasajmo za nekoga ko nikada nije imao neku suštinsku vlast, a ovde koji su se do sada rotirali poslati u penziju pre nego što su planirali da odu!

P.S. Evo na predlog kolege pogledah izlaganje Radulovića na Elektronskom u Nišu (nema veze sa politikom, predavanje je vezano za Venture ulaganja), interesantno kako je bio suvlasnik TrueSpectra koju je kupila kompanija Scene7, a koju je kasnije preuzeo Adobe.

Ostaje jedino pitanje, "šta mu je trebalo da se vraća" u ovaj osinjak?

Nego, plajvaz u ruke, pa na sledeće izbore, glasajmo za nekoga ko nikada nije imao neku suštinsku vlast, a ovde koji su se do sada rotirali poslati u penziju pre nego što su planirali da odu!

Samo kad bi takvog/takvu uspeli naci :D

To je sad vec zadiranje u politiku ali valja generalno znati da su izborni zakoni namesteni tako da je to zatvoren krug u koji ne mogu da udju nezavisni likovi iz dnevnog zivota. Skoro sam gledao jedan prilog o tome i onako, stvari su nekako postale jasne, tj. zasto nam recimo Filip Vuksa nije gradonacelnik prestonice nego Djilas, Sinisa Mali i tako ta krimi ekipa. Ista stvar i sa izborima za predsednika. Demokratska stranka, kada su videli da im se klima, je malo "stelovala" zakone o izlaznosti i tako. Ukratko, to je zatvoren krug trenutno ali postoje neke rupe u zakonu i neki novi ljudi pokusavaju to da iskoriste i rasture taj lanac malo po malo. Da li ce uspeti videcemo.

Pitajmo Novaka Đokovića zašto se preselio u Monako da tamo plaća porez. On sigurno ima te strane kartice.

Mislis prodaje fotke na Istock, pa dobija kintu preko Payoneer-a? :D :P

Evo i ja danas krenuo da isplatim, i traži da povežem sa računom. Pre toga sam dva puta povlačio na Visa Internet karticu.

edit. Probao sam taj zaobilazni put, i izgleda da može. Sačekaću tih 5-7 dana da legne, pa javljam.

Da, primetio sam posle updejta paypal sajta kada idem na withdraw trazi da povezem US bank acc. Jel funkcionise to zaobilazno resenje? na starom sajtu sam cekao svega 4,5 dana da sa paypala legne na viza internet..

Moze li mi neko objasniti kratko i jasno. Moze li se primiti novac preko Paypala u Srbiji ili je moguce samo placati? Hvala unapred.

Moze li mi neko objasniti kratko i jasno. Moze li se primiti novac preko Paypala u Srbiji ili je moguce samo placati? Hvala unapred.

Moze sve sto ti padne na pamet sa PayPal-om u srbiji, da imas Business account, da saljes novac, da primas novac, da napravis e-commerce website i da prodajes proizvode, da primas donacije...

Znaci bukvalno sa PayPal-om sve mozes.

Eto. :)

Bolje izdvoj pola sata i pročitaj lepo celu temu, da ne budeš doveden u zabludu sa instant odgovorima.

Za rezidente iz Sbije PayPal nije sredstvo plaćanja u Srbiji ;)

Ostalo, kao što je pebas rekao, samo da ne shvatiš pogrešno.

Mozda ovo konacno razjasni frku oko poreza. (Odgovor je od Western Uniona, al' to nije bitno posto svaki servis podleze istim zakonima):

6msLZX4.png

@Grimbot Pretpostavljam da je posiljalac fizicko lice, zato je ovakav odgovor. Za sve posiljke od pravnih lica, porez bi trebalo prijaviti i platiti, koliko znam 20%.

Upravo to. Zato je bitno i ko ti salje novac.

Evo ti zakon ovde i procitaj sta su ti obaveze. Sutra kad ti zakaci poreska nece ti WU placati kazn, kamate i advokata.

Link