Jump to content

PayPal i Srbija

Recommended Posts

Ukoliko nemate registrujte se , ovo je moj refferal link ako se preko njega registrujete odbija vam se 25 dolara godisnjeg odrzavanja (...)

- link obrisan -

Pretpostavljam da se tebi odbija 25 USD a ne onome ko se registruje? Mislim, zašto bi nagrađivali korisnika koji se registruje preko takvog linka?

• Replies 845
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa da otpisuje njemu ko je preporucio Payoneer a ako ti dovedes nekog svog onda ce tebi i tako dalje. Hvala BluITGroup i ja sam citala o koriscenju te njihove kartice i kazu da su ok, mada kao i za sve ostalo desavaju se neke greske i problemi i njima. secam se da je neko pisao da su mu tog nekog dana sve sto je kupovao tom karticom ( moze se koristiti kao platna kartica ) sve duplo skidali ali valjda mu posle vratili kada se zalio. U svakom slucaju tih 25 dolara ti prvi put skinu tek nakon prve uplate tako da u sustini tek kad nesto zaradis placas sto je super.

Ovo sa PayPalom je za sada novo kod nas tako da ce se verovatno tek videti dobre/lose strane. A mozda je najbolja varijanta ako to moze da se za account veze i vise kartica pa probaju sve varijante, ne moze mnogo da skodi ako nisu neke ogromne sume.

Pazite se Payoneer-a. Meni su napravili grešku na ne tako maloj transakciji, jedva sam izvukao novac. I to ga nikad nebi sam izvukao, već se poslodavac za kog radim godinama ozbiljno angažovao da se pronađe transakcija. Skoro četiri meseca mi je trebalo da rešim problem. Vozali su me uzduž i popreko. Ja sam ih zvao milion puta, pisao im ko zna koliko mailova, poslao sve što su tražili... Moj poslodavac ih je kontaktirao, banka mog poslodavca...

Na kraju smo digli ruke, pa je moj poslodavac priložio žalbu Better Business Bureau koji je preuzeo slučaj i pritiskao ih dok mi nisu isplatili novac.

Sve u svemu 4 meseca opasnog maltretiranja, i opet kažem, da nisam sa druge strane imao nekoga ko je voljan da mi pomogne, mogao bih da se oprostim od para...

Kako? Pa ja sam cula bas da je to najnepovoljnija varijanta !?!

Pitanje je bilo vezano za freelance sajtove, a meni je sa Elance to jako lepo funkcionisalo - jedna besplatna mesecna transakcija iz $ u € po malo nepovoljnijem kursu, ali mnogo jeftinije, jednostavnije i brze nego da sam koristio Skrill. Paypal nisam probao, ali vidim da nas deru nekoliko procenata sa transaction fee + fiksni deo.

Pa mislim da je to isplativije kada imas malo vece iznose, recimo na 2500 dolara kada ti neko uplacuje na PayPal ti placas fee od 100 usd, jer ti kao pruzalac uzluga placas taj trosak. To mozes povuci na Payoneer sto je free, ali imas troskove Payoneera, pri dizanju kesa sa ATM, plus nase banke uzmu %, plus neke banke bas imaju los kurs ...Taj iznos kada mi legne preko wire transfer banke uzmu 30-40 dolara. I ti onda odes u banku podignes kes i kada placas nema nikakvih trsokova sem odrzavanja racuna.

Postojala je varijanta da ti neko direktno plati na Payoneer, ali imas neke mesecne limite, i onda posle par meseci te zovu iz Payoneera i blokiraju ti to, jer te forsiraju da ides preko partnera u mom slucaju Elance. Naravno da necu ici preko toga i izgbuti jos 10% ... i maltretirati klijenta. Sada je najbolja variajnta PP i to povuces na svoju banku ili Payoneer. Ali kod vecih iznosa isplativiji mi je wire, za sada.

Kod manjih iznosa pretpostavljam da je to zaneramljivo i da je mozda isplativije ici preko payoneer-a i PP.

I da napomenem ja imam i firmu pa mi je bitno da imam i transkacije preko nje.

plus nase banke uzmu %, plus neke banke bas imaju los kurs ...

Taj kurs nije do nasih banaka, nego do Payoneer-a, osim ako izaberes opciju na bakomatu "SA KONVERZIJOM", onda te i nase banke olese dodatno :)

Trenutno najpovoljnija varijanta ukoliko vam placaju firme od preko za freelance je Payoneer,nikako Skril Pay-Pal

To je relativno. Na kraju kad se sve to preracuna ispadne skoro isto kao da ti skrill i PP uzmu onaj procenat 3-4% na biznis nalogu. Payoneer je isplativiji jedino ako ces trositi u dolarima.

Na 30000 dinara negde oko 200dinara.

+ 1100 dinara koje si izgubio na kursnoj razlici :)

Pretpostavljam da se tebi odbija 25 USD a ne onome ko se registruje? Mislim, zašto bi nagrađivali korisnika koji se registruje preko takvog linka?

Nagradjuje se sa otpisom onaj koji je pozvao i nakon 100$ uplate se odbija i onome ko je kliknuo na link.da ne bude da lazem evo print screen sa zaokruzenim crvenim.

post-54001-1431347614_thumb.jpg

Taj kurs nije do nasih banaka, nego do Payoneer-a, osim ako izaberes opciju na bakomatu "SA KONVERZIJOM", onda te i nase banke olese dodatno :) ...

I ovde u NS od stotinu bankomata ja mislim da jedan ima tu opciju :D

Kada fakturisem preko agencije (pausalac sam), za bilo koji iznos ino priliva se odbija 12eur. To opet mora da se konvertuje u dinare, ali je obicno po nekom srednje kursu sto i nije tako lose. Mislim da je to ok i legalna varijanta, za one koji imaju agencije.

Koleginica ima račun u Telenor banci i imaju dosta pogodnosti u odnosu na banke ali kapiram da je to zato što su novi i da će promeniti u nekom trenutku kada nakupe dovoljno korisnika za koje se sada pakleno bore. Stoga mi ovo deluje verovatno.

Pozdrav

Imam problem!

Registorvan sam na PP.

Pre neki dan sam povezao i karticu (visa electron). Stigao mi je i aktivacioni kod od PP. Kartica je verifikovana.

Na profilu pise Account Type: Premier Status: Verified!

E sada je problem taj da sam u medjuvremenu imao priliv novca na PP, pokusao sam u 2 navrata da ga povucem na karticu (Withdraw funds to your card) i svaku put posle 1-2 dana novac je vracen na PP (Canceled Withdraw)

Kada online pristupim svom racunu u Procredit banci vidim da imam rezervisana sredstava od nekin 200 din sto je cifra koju PP treba da vrati, zar ne?

Da li je neko imao slican problem!?

• 1 month later...
  • 2 weeks later...
Sve je reseno! Problem je bio u ProCredit banci. Posle nekoliko provera utvrdili su da je greska kod njih. Sada sve normalno funkcionise! ;-)

I kako sad to sve funkcionise? U kontekstu procenta koji izgubis pri transakciji? Npr neko ti uplati 100 (ili 1000 :rolleyes: ) $ i koji deo ti na kraju podignes? Isto imam PP sa koga sam redovno i ok placao ali kad bi sad neko fizicko lice iz inostranstva uplatilo sredstva na moj PP (kupi nesto na Ebay-u od mene npr) i ja povucem na svoj devizni Visa racun kako taj deo funkcionise? Negde sam citao i o prijavama poreskoj :blink: i o duplim procentima pri konverziji valuta $ >RSD pa RSD > EUR sa bezobraznim naravno kursevima koje racunaju i nase banke i PP :angry:

Na malim iznosima će biti i više od 10%. Poenta je da radiš sa većim ciframa i tada nećeš ni osetiti fiksni deo od 5$ koji ti skidaju kod povlačenja, bićeš blizu 4-5%. Samo, vodite računa da vas ne proda miš u ključnom trenutku i kliknete dvaput na withdraw, kao što se meni desilo.

Inače, da li je neko proveravao iznose provizija - ja nikako ne mogu da dobijem iznos provizije koji se slaže sa 3.4% + 0,35 EUR.

Primer:

Iznos: 100$

Fee: 3,4% + 0,35 EUR (neka bude celih ~ 0.4$)

Uplaćeno po proračunu: Iznos - Fee = 92.6$

Ali, meni uvek skinu malo više, npr. 92$ (zavisi od iznosa). Nemoguće da fiksnih 0,35 EUR bude 1$.

Zašto? I to nije jednom, uvek skinu više od mog proračuna.

Update: izgleda da je ovo deo provizije $ -> EUR, pošto je račun u EUR. Nema druge, uzimaju na konverziji valute.

Pa uzimaju za konverziju, imaš tabelu sa provizijama po zemljama (odnosno grupama zemalja), a negde u profilu za valute imaš i ovo:

Here’s how we set our exchange rate:

We receive a wholesale rate quote from our bank twice a day and add 2.5% to determine the retail foreign exchange rate to apply to transactions that involve a currency conversion.

Our currency exchange rates are competitive with conversion rates used by banks and by currency exchanges.

When you withdraw money from your PayPal account to your local bank account, we automatically convert the money into the local currency at the time of the withdrawal request.

Ako konverziju ne vrši PP, već npr. Visa ili druga kompanija čija je kartica, uzimaju i oni proviziju, samo što onda verovatno ne znaš koliku.

Takođe, proveri da ti ne konvertuje PP u dinare (pošto automatski vrše konverziju u lokalnu valutu, bila je ovde i tema kako su od 1.1.2014. ljudima počeli za plaćanja da povlače iznos u dinarima bez ranijeg obaveštenja o promeni (od uvođenja do tada su povlačili u evrima ako je korisnik tako postavio pri kreiranju naloga), a opcija da to vratiš na valutu za koju ti je vezana kartica je poprilično zavučena), ne bi me čudilo da to rade i za povlačenje sredstava na račun banke (samo što, za razliku od plaćanja gde bi se ljudima prikazalo koliko je dinara PP povukao, ovde verovatno ne bi video ništa sumnjivo, jer na PP recimo imaš dolare, a on pri povlačenju na npr. Visa karticu prosledi dinare nakon konverzije, a onda ti još i Visa izvrši konverziju u evre pre deponovanja na račun u banci).