Jump to content

PayPal i Srbija

Recommended Posts

Ljudi, je l' se vi drogirate ovde? Je l' vi ozbiljno razgovarate na temu poreske uprave drzave u kojoj vecina vasih zanimanja ne postoji u registru poslova, a zbog cijih smo carinskih i bankarskih propisa ogradjeni u zatvoru civilizovanog sveta dobrih 20 godina i gde Pay Pal dolazi u Srbiju tek sad? I sta, da zakon kaze da morate da prijavite poreskoj upravi te prihode koje vam uplacuju klijenti vi bi ih prijavili kao dobre ovc...pardon gradjani? Zasto se uopste raspravlja o tome? Kao da ova tema nije sama po sebi dovoljno maratonska i mucna za sve nas nego sad treba da neko dodje i cita "A gde je drzavni deo"... Nema drzavnog dela, drzavi hvala za sve i eto joj .l.

Pa mozes i tako, donekle....

• Replies 845
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

do 10000€ ne podleze prijavi za pranje novca!!! iznose preko banka mora prijaviti upravi za (sprecavanje) pranja novca (moze cak i 2-3 uplate u roku od 15ak dana u ukupnom iznosu od 10000€ - sumnjive transakcije)

svi prilivi na vas racun smatraju se dohotkom gradjana ako nije pomoc i sl od drugog fizickog lica :D

ako prelazite ukupnu cifru za godisni porez gradjana obavezno prijavite i te prilive jer oni to gledaju!!!. Kazne za neprijavlivanje, pa kamate i ....

• 2 weeks later...

Ja imam samo pitanjce oko onog cetvorocifrenog verifikacionog koda... na online listingu moje Visa kartice gde su mi povukli onaj 1.5$ vidim broj racuna PayPala sa kojeg je povuceno ali tu nema tog koda, to je neki desetocifren broj. Jel za kod moram zvati banku da pitam ili kako?

Ne mogu tačno da se setim, koliko se sećam mislim da je taj kod bio u SMS poruci kroz izveštaj banke, ako ne možeš da ga pronađeš nazovi banku, mada su sada praznici, ne znam da li rade. Možda se procedura i promenila u međuvremenu, ako je neko skoro otvarao nalog ima svežiji info.

Pošto nema PayPal teme, da napišem ovde. Zadnju isplatu sam povukao na PP, pa sa PP na karticu. Danas leglo na račun, konverzija u € je povoljna kao i sa Skrill. Provizija za prebacivanje koja je 4€, naplaćena je 5$, malo su zaokružili. Ostavio neki dolar za kupovinu, da ne bi konvertovali sa kartice iz € u $. Zbogom Payoneer i šamaranje na konverziji.

Pošto nema PayPal teme, da napišem ovde. Zadnju isplatu sam povukao na PP, pa sa PP na karticu. Danas leglo na račun, konverzija u € je povoljna kao i sa Skrill. Provizija za prebacivanje koja je 4€, naplaćena je 5$, malo su zaokružili. Ostavio neki dolar za kupovinu, da ne bi konvertovali sa kartice iz € u $. Zbogom Payoneer i šamaranje na konverziji.

Колико временски траје пребацивање са ПП на картицу? Видим да има неки четфороцифрени број за верификацију картице, може ли то да се избегне ако извршим неко плаћање са Виза електрон?

Сад видим да не може, већ сам плаћао са Висом, а стоји ми само Мастер, мада не знам како је он верификован?

Ne moz uzeti karticu nigde, moz otvoriti racun, pa dobiti karticu uz njega. Ove nase elektronke i virtuonke uglavnom idu uz devizne racune, mislim da neke banke imaju i vizu sa dinarskim racunima, al kontam da u toj varijanti, ako sljaka povlacenje kinte, leshe sa kursom na konvertovanju valute.

Sta te tacno kopka? :)

... ako sam te dobro razumeo - koristis staru visa electron karticu koja ti je vezana za intezin racun...?

... ako je ansver - da.... - znaci li to da novac-kes moze da se podigne i na salteru banke, posto koliko sam ja razumeo pp funkcionise samo po principu koristenja kartice na bankomatima i u prodavnicama...????!!

Pa ja lično, kako sam napisao, koristim Visa internet. Može i Visa elektron. Kartica nije stara, već važeća. Ne znam šta tačno pitaš, ali ako plaćaš sa PP, onda apsolutno ništa ne treba da radiš (uzimanje nove kartice, verifikacija računa / kartice) da bi primao novac.

posto koliko sam ja razumeo pp funkcionise samo po principu koristenja kartice na bankomatima i u prodavnicama...????!!

Ne, ne... pogrešno si razumeo.

Malo ode ova Istock tema u PP.

pa pricam o (naravno vazecoj) visa electron kartici (vezanu za devizni racun kod bance inteza) koju koristim za prijem novca sa skrilla - da li tu istu mogu da koristim za prijem novca sa peypala - to je sustinan onog sto pitam

ok - hvala -

...sto znaci da taj novac mogu da podignem i na salteru banke - sve isto kao i sa skrillom...

... nisam se ja jos ulogovao na pp - a pamtim neke price da pp radi samo preko kartice (automat i prodavnice)

pa da bi objasnio automatu ili prodavcu da imaš neke pare na pp - biće ti fakat potrebna neka kartica. za automat apsolutno. aj trgovca možda ubediš ručno da si dobar čovek, i da ćeš čim skokneš kući da mu prebaciš pare na njegov pp :D

Ne moz uzeti karticu nigde, moz otvoriti racun, pa dobiti karticu uz njega. Ove nase elektronke i virtuonke uglavnom idu uz devizne racune, mislim da neke banke imaju i vizu sa dinarskim racunima, al kontam da u toj varijanti, ako sljaka povlacenje kinte, leshe sa kursom na konvertovanju valute.

Sta te tacno kopka? :)

Kopka me novi zakon o deviznom poslovanju koji se uvodi od 1 Oktobra.