Jump to content

PayPal i Srbija

Recommended Posts

Imam ja i devizni racun ali nemam nikakvu Visa karticu koja ide uz taj racun :huh: . Jedina visa kartica koju imam je ta debitna iz Banca Intese... zato sam pitala dal mogu sa njom uvezati PatPal - ako moze neki odgovor nekog ko zna tacno a ne nagadjanja. Do sada je ubacivanje novca sa Skrill-a radilo sa tom (iako ne bi trebalo da radi).. al ako se tu nesto poremeti u buduce mozda mi je bolje da odma uvezem sa nekom drugom (koju nemam?)... pa ako treba da trazim neku novu, ne znam ni sta da trazim.. zato pitam.

• Replies 845
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ono što sam ja napisao nisu nagađanja nego info aktuelnog korisnika :huh:

Ako već imaš devizni i karticu (to je verovatno ta "Internet" varijanta) probaj da je povežeš sa PP-om. Za taj korak ti ne treba banka, ali pogledaj dokumentaciju kada si otvarala račun, tamo imaš jedan broj koji će ti trebati prilikom povezivanja. Ako se ne snalaziš, pođi do banke (ponesi te ugovore i karticu) i tamo će ti objasniti tačno kako treba (može i Call Centar ako te mrzi, mada bolje je uživo). Dalje, ako ta kartica više ne važi, onda moraš svakako opet do banke i da otvoriš novu, po preporuci u tom slučaju uzmi Visa Electron, jer nudi mnogo više mogućnosti.

Edit: da, prilikom povezivanja, u cilju verfiikacije, PP će ti skinuti oko 1 ~ 2 EUR sa kartice, privremeno i vratiće ti kroz nekoliko dana (u mom slučaju je to trajalo skoro 10 dana). Dakle, na tom računu moraš imati neka sredstva, da ne bude prazan.

To je cela filozofija if-then-else :)

Imam ja i devizni racun ali nemam nikakvu Visa karticu koja ide uz taj racun :huh: . Jedina visa kartica koju imam je ta debitna iz Banca Intese... zato sam pitala dal mogu sa njom uvezati PatPal - ako moze neki odgovor nekog ko zna tacno a ne nagadjanja. Do sada je ubacivanje novca sa Skrill-a radilo sa tom (iako ne bi trebalo da radi).. al ako se tu nesto poremeti u buduce mozda mi je bolje da odma uvezem sa nekom drugom (koju nemam?)... pa ako treba da trazim neku novu, ne znam ni sta da trazim.. zato pitam.

a sto ne bi radilo? Ako kartica ima CVV (obicno na poledjini kartice broj od 3 cifre a nekad i 4 za verifikaciju) nema razloga da ne radi.

Sa Visa Electron može, za ostale ne znam. Vezivanje PP-a samo kreira autorizaciju da ti skida sredstva sa tog računa, dakle sam račun/kartica mogu da se koriste i van istog najnormalnije.

E, sad, ima i tu caka koje ja ne razumem. Na primer, u PP opcijama postoji 'Add Funds' koje u mom slučaju ne radi, jer se sredstva prilikom plaćanja automatski skidaju sa računa. To mi nije bilo jasno, ali sa druge strane, i bolje jer su mi sredstva uvek u banci, a ne u PP nalogu (na PP-u uvek imam 0,00 balance). Kad budem probao prijem novca videću da li će se nešto promeniti (ne bih još uvek da isprobavam, dok se ne uverim da neće ukinuti opcije posle par dana). E, u tom slučaju bi trebao da se koristi withdraw na karticu (ide minimalni iznos od 10 EUR + 4 EUR provizija PP-a za transfer), a vidim da to mnogima ne radi sada.

edit link: objašnjenje u vezi Add Funds

https://www.paypal-community.com/t5/Adding-....language=en-gb

Cybercat, samo opusteno, svejedno moras u banku jer ti za Paypal treba neka Visa kartica (a vec imas jednu koja se zove Internet kartica), a mi svi to vec koristimo neko vreme a za to vreme ne znamo sta se menjalo, tako da ti samo banka moze reci sa 100% sigurnoscu. Generalno moze bilo koja, i nema brige oko tog vezivanja kartice za Paypal, uvek mozes da promenis na svom nalogu na drugu karticu, jer kako vec neko reche Paypal samo koristi sredstva sa te kartice za uslugu placanja.

Na pitanje koje si prvobitno postavila

Samo me zanima ono sto mora da se uveze sa Visa karticom, dal to mogu da povezem sa onom Banka Intesa internet Visa karticom ili moram otvarati neku novu?

...ako moze neki odgovor nekog ko zna tacno a ne nagadjanja.

vec ti je dat odgovor

Mozes sa tom karticom da povezes...

Ja koristim Visa internet karticu Banca Intesa-e bez ikakvih problema vec par godina.

Proveri samo u banci da li sada moze da se podize novac sa nje ili ne, pre nije moglo.

sve posle toga su bile varijacije na temu :D

Jedno pitanjce za sve, verujem da ima sličnih slučajeva. U ono vreme sam registrovao pp nalog sa billing adresom u Hrvatskoj jer je jedino tako moglo. I dan danas šljaka i nikada nisam imao problema prilikom plaćanja. Sada, kada je omogućeno i primanje novca kod nas, šta je najbolje uraditi? Da gasim HR nalog i otvorim regularni? Šta se dešava ako u njihovoj bazi ostane još uvek validna email adresa koju sam koristio u ilegali i recimo br. kartice jer i nju i dalje koristim? upomoć

Jedno pitanjce za sve, verujem da ima sličnih slučajeva. U ono vreme sam registrovao pp nalog sa billing adresom u Hrvatskoj jer je jedino tako moglo. I dan danas šljaka i nikada nisam imao problema prilikom plaćanja. Sada, kada je omogućeno i primanje novca kod nas, šta je najbolje uraditi? Da gasim HR nalog i otvorim regularni? Šta se dešava ako u njihovoj bazi ostane još uvek validna email adresa koju sam koristio u ilegali i recimo br. kartice jer i nju i dalje koristim? upomoć

https://www.paypal.com/us/webapps/helpcente...utionId=FAQ1434

dghagi

Zatvoris hrvatski (stari) i otvoris srpski (novi) nalog. Ja sam tako uradio. Koristim VISA internet karticu Banca Intesa (nemam tekuci kod njih, samo devizni) vec nekoliko godina. Istu karticu sam koristio i na hrvatskom nalogu a sada i na srpskom sasvim normalno i bez problema. Poz.

DeepBlue

Možda zvuči glupavo, ali jesi li čeprkao po podešavanjima naloga, možda ima opcija da se promijeni zemlja i adresa?

Koliko znam, ne moze. Jedini nacin je da ugasis jedan i otvoris drugi.

imam madjarski i srpski PP

na razliciti email ali na oba koristim iste kartice!!! od kako je otvoren srpski PP

imam madjarski i srpski PP

na razliciti email ali na oba koristim iste kartice!!! od kako je otvoren srpski PP

Moze ti se desiti da ti zablokiraju jedan ili mozda cak oba, pa ona moras njih zvati i kojekakvu papirologiju slati, a to s uvek desi kada ti kes bas treba :D

Zasto???

mogu da imam dvojno drzavljanstvo zasto ne bi moglo i ovo. Ako nisu do sad cisto sumnjam da ce sad. Adresa u madjarskoj mi je verifikovana vec a za srpsku nije nikakav problem.

mozda ali ne drzim ja na PP pare :P

Dvojno drzavljanstvo bas i nema veze sa tim .... Kod PP mozes imati dva naloga ako je jedan Biznis, inace krsis njihova pravila i onda ti oni mogu, ako primete, praviti probleme. E sad ako je kod tebe jedan Bizinis drugi Licni nalog onda je ok.

Ne drzim ni ja pa u momentu primanja znacajnije kolicine novca su mi upravo zbog toga srali .. samo ti pricam iz licnog iskustva.

Interesuje me jedna stvar, kako na sve to gleda Poreska Uprava, pretpostavljam da prilikom svake uplate treba da se plati porez?

Jel pitaju u banci za osnov priliva?

Nema poreska uprava veze sa tvojim prihodima sustinski. Ne interesuje njih nista sve dok placas porez pa prema tome:

1. Fizicko lice: Sve do 10.001EUR je neoporezivo i ne podleze pravdanju u smislu fakture itd., svodi se na honorarne poslove, podize se odmah. Za ostale cifre ne znam zaista.

2. Pravno lice: Sve je oporezivo, koliki procenat, kako i na koji nacin zavisi od toga sta si, DOO ili PR.

Za osnov priliva pitaju bez obzira da li si 1. ili 2., u prvom slucaju cuvena 302 sifra (racunarsko programiranje - nema drugih sifri u smislu graficki dizajn, web dizajn itd. zato sve ide pod 302), u drugom slucaju faktura naravno i sve ok. U prvom slucaju trosis kako hoces, u drugom slucaju moras da pravdas svaki dinar.

Sve iznad navedeno proveriti dobro sa bankom i knjigovodjom naravno jer nismo svi recimo PR i u istoj banci, zovnes call centar i za par minuta sve objasnjeno.

Nema poreska uprava veze sa tvojim prihodima sustinski. Ne interesuje njih nista sve dok placas porez pa prema tome:

1. Fizicko lice: Sve do 10.001EUR je neoporezivo i ne podleze pravdanju u smislu fakture itd., svodi se na honorarne poslove, podize se odmah. Za ostale cifre ne znam zaista.

2. Pravno lice: Sve je oporezivo, koliki procenat, kako i na koji nacin zavisi od toga sta si, DOO ili PR.

Za osnov priliva pitaju bez obzira da li si 1. ili 2., u prvom slucaju cuvena 302 sifra (racunarsko programiranje - nema drugih sifri u smislu graficki dizajn, web dizajn itd. zato sve ide pod 302), u drugom slucaju faktura naravno i sve ok. U prvom slucaju trosis kako hoces, u drugom slucaju moras da pravdas svaki dinar.

Sve iznad navedeno proveriti dobro sa bankom i knjigovodjom naravno jer nismo svi recimo PR i u istoj banci, zovnes call centar i za par minuta sve objasnjeno.

Nisi u pravu, tih 10000 EUR se odnosi na ekstra profit. SVE sto ti legne na racun od strane pravnog lica, se vodi kao zarada i na to se mora platiti porez i doprinosi. Bez obzira jesi li fizicko lice ili ne. Jedino ako primis pare od fizickog lica, se vodi kao poklon i na to ne placas nista, ali i to ima svoje limite, koji su i dalje MNOGO nizi od tih 10000 evra. U banci za svaku uplatu od pravnog lica moras da potpises dokument gde navodis osnovu i to ide u NBS. E sad sto neki to ne rade se prakticno igraju, jer poreska sutra moze da ti dodje sa kaznama i plus kamatama. Mada mislim da realno oni i ovako jedva uspevaju da se sastave.....

SreckoM je u pravu.

Drugarica od koleginice s posla je radila tako, primala novac na licni devizni racun od pravnog lica.

Poreska je zvala da plati sve unazad, za nekih par godina - nisam siguran mislim da rece 20%.

Ljudi, je l' se vi drogirate ovde? Je l' vi ozbiljno razgovarate na temu poreske uprave drzave u kojoj vecina vasih zanimanja ne postoji u registru poslova, a zbog cijih smo carinskih i bankarskih propisa ogradjeni u zatvoru civilizovanog sveta dobrih 20 godina i gde Pay Pal dolazi u Srbiju tek sad? I sta, da zakon kaze da morate da prijavite poreskoj upravi te prihode koje vam uplacuju klijenti vi bi ih prijavili kao dobre ovc...pardon gradjani? Zasto se uopste raspravlja o tome? Kao da ova tema nije sama po sebi dovoljno maratonska i mucna za sve nas nego sad treba da neko dodje i cita "A gde je drzavni deo"... Nema drzavnog dela, drzavi hvala za sve i eto joj .l.

Strahovi su cudo ili streberska posla, ne znam sta im je, prizivaju tamo neke sto se ne prizivaju.

Ajde neko ko ima iskutva sa samom prodajom, slanjem predmeta i podesavanjem naloga na ibeju i pejpalu da nam napise na sta treba da obratimo paznju sada kada stvar radi.