Jump to content
pebas

PayPal i Srbija

Recommended Posts

I had setup a PayPal account under a friend's name in a country which accepts PayPal receipts but I couldn't withdraw my funds to my country because PayPal doesn't allow it.

Koliko sam ja shvatio, on je imao nalog prijatelja (ili je registrovao svoj lažni nalog u drugoj zemlji koja podržava i prijem).

Ne razumem kako ovo može biti rešenje za one koji su pošteno registrovali nalog na Srbiju?

Koliko sam ja shvatio, on je imao nalog prijatelja (ili je registrovao svoj lažni nalog u drugoj zemlji koja podržava i prijem).

Ne razumem kako ovo može biti rešenje za one koji su pošteno registrovali nalog na Srbiju?

Dobro si shvatio i odgovor ti se krije u pitanju koje si sam postavio.

Dakle, kao sto si i sam rekao, otvoris nalog za zemlju koja podrzava prijem sredstava na Paypal a ovaj "posteni" nalog izbrises posto od njega nema neke vajde.

To sto ne mozes da povuces pare direktno, ne znaci da nesto ne mozes da "kupis" sa tim parama koje imas na Paypal-u.

U ovom slucaju, ti preko Elensa "kupujes" tj. placas uslugu samom sebi za, recimo, izradu logotipa neke firme ili vec sta ti padne na pamet. Vodi samo racuna da na tvom nalogu na Elensu (kao dizajner) postavis email adresu Skrill-a (Moneybookers-a) inace si "dzaba krecio". :)

Pozdrav

Super je to dok ne dođeš na red za proveru, tj. da im pošalješ bilo kakav dokaz da živiš na adresi na kojoj si se registrovao. Račun za struju na tvoje ime npr.

To nije poslovanje nego snalazenje. I ne vidim kakve to ima veze sa Indonezanima i ekipom :)

Rekao bih da je snalazenje da to uradis jednom jer nemas drugu opciju da uzmes novac, a ako planiras da ugasis legalan racun jer od njega nemas vajde, i peres pare preko Elance, onda je to srpski nacin poslovanja. Ko radi na 99designs recimo sigurno je barem jednom ucestvovao na konkursu na kom je bio visoko ocenjen, a onda nagradu bez objasnjenja pokupio indozenanin sa nalogom starim 4 dana i krsem od rada. Isti jajarski princip.

Pitanjce jedno. Paypal da ne moze da radi povlacanje dok smo u zatvoru (Srbiji) to svi znamo. Medjutim, na nekoliko mesta sam nasao sveze informacije da Pionir kartice mogu da se preko US bankovnog racuna povezu sa PayPalom i da to zapravo radi u zemljama koje PayPal ne podrzava. Interesuje me da li je kod nas neko to probao?

Ne znam koliko ti moj odgovor pomaže.

Recimo ja prodajem neki software svuda po svetu. Caka je da će u ogromnom briju slučajeva potencijalni kupci želeti da mi plate uz pomoć PayPala. Da bih to uspeo, ja sva ta plaćanja primam preko payment servisa Fast Spring. Oni primaju uplate preko Visa, Master i drugih vrsta kartica i drugih vrsta plaćanja UKLJUČUJUČI I PAYPAL.

E sad, podizanje novca se vrši prekoneke kartice na bankomatu u Srbiji. U zavisnosti koju karticu povežeš sa njihovim servisom, tu ćeš i da koristiš.

Payoneer kartica je podržana za povezivanje a mogu je izdati razni payment procesori (kao što je recimo 2checkout ali i drugi...)

Meni je za ovo trebalo saznanje, svojevremeno trebalo 4 meseca istraživanja. Znam da deluje kao da preterujem ali pre par godina niko nije znao da mi ovo objasni i odgovori.

Nadam se da sam barem malo pomogao.

Ja sam alternativu pronašao u 2checkout koji sam povezao na payoneer. A na 2co može i paypalom da se plaća.

Prodajem neke fajlove (jeftino, max $10), a kada treba neko da mi plati nešto, pošaljem mu link za 2co gde se prodaje fajl i kažem mu da samo poveća quantity koliko treba, on plati paypalom, a lova na kraju završi na payoneer-u.

I stvarno se više ne opterećujem sa paypal-om, imam nalog ali ga i ne koristim, samo sam probao kako radi plaćanje.

Kad se otvara 2co nalog, ima i nekih pitanja u vezi firme, ali ta pitanja se mogu preskočiti.

Staff pregleda zahtev i postavlja par uslova koje treba ispuniti. Od mene su tražili da rešim dead linkove na sajtu na kojem ću prodavati fajlove i da objavim na sajtu ili da im pošaljem mailom šta prodajem i pošto, tj da opišem malo biznis.

+tražili su da izmirim neki dug koji je neko drugi napravio, ali sam i ja kriv jer sam bio dodat kao admin, pa su me stavili na black listu sa imenom i prezimenom. Bez obzira što sam sa drugim mailom imao poseban nalog, nisu mi dali da prodajem ništa dok ne izmirim onaj dug. Bilo im je nemoguće objasniti da ja u stvari nisam dužan i da sam na onom nalogu bio dodat kao admin samo da bih vlasniku (noob-u) pomogao da se snađe sa prodajom... Jbg, ali dobro, platio sam i rešio taj problem.

Pitanjce jedno. Paypal da ne moze da radi povlacanje dok smo u zatvoru (Srbiji) to svi znamo. Medjutim, na nekoliko mesta sam nasao sveze informacije da Pionir kartice mogu da se preko US bankovnog racuna povezu sa PayPalom i da to zapravo radi u zemljama koje PayPal ne podrzava. Interesuje me da li je kod nas neko to probao?

Mozes to uraditi. Podneses zahtev za Payoneer karticu, i Virtual US account. I moras imati Paypal nalog zemlje gde je moguce primanje uplata (Bosna, Hrvatska). Onda samo povezas taj US account sa PP i tu povlacis novac.

Hvala svima, interesuje me sledece. To su koliko vidim shopping cart servisi. Dakle ako ponudite neki proizvod itd. Da li postoji neka varijanta cistog prebacivanja novca, bez kurafte varijanti sa karticom u drugoj zemlji pa te provale pa cao pare..

Nemam jos uvek PayPal nalog, al razmisljam da ga konacno napravim. Samo me zanima ono sto mora da se uveze sa Visa karticom, dal to mogu da povezem sa onom Banka Intesa internet Visa karticom ili moram otvarati neku novu?

Treba ti devizni račun i Visa Electron, ne košta ništa i radi kada je povežeš sa PP nalogom. A devizni račun možeš da koristiš i van PP-a za plaćanje i prijem klasično preko banke. Mnogo bolja opcija od te obične internet kartice, bar su meni tako rekli pre 2 godine kada sam vadio. Ne košta ništa, inače (da naglasim).

Mozes sa tom karticom da povezes, generalno moze sa svim (ili sa vecinom) kartica.

Ja koristim Visa internet karticu Banca Intesa-e bez ikakvih problema vec par godina.

Proveri samo u banci da li sada moze da se podize novac sa nje ili ne, pre nije moglo.

Edit, preteche me Darko.

Pa cim imas tekuci imas odmah i devizni, a on nema veze sa internet karticom, sa njega mozes da podizes i da uplacujes, a na nju je moglo samo da se uplacuje i da se sa nje vrshi placanje. A visa Electron je kod Raiffaisen-a valjda?

@ Duh

Čisto da ne bude zabune, ja imam samo devizni račun u Intesi, nemam tekući (dinarski), ovo je bitno jer devizni nema mesečne troškove održavanja kao dinarski tekući. Visa Electron je od Visa-e tj. nema veze kod koje si banke, tako ja bar kapiram tu papirologiju. :)

Da da, ok, to nisam znao posto ja imam tekuci pa je ovakva prica. A Electron (imaju i Virtuon itd) je izraz koji Rajfajzen koristi pa sam zato rekao da i tu ne dodje do zabune jer si pomenuo to :D To ce bolje da kaze neko ko koristi njihove usluge.

A Visa Electron je valjda pun naziv visa kartica. Da sve ok. :D