Jump to content
pebas

PayPal i Srbija

Recommended Posts

ja ne znam gde ovo da isprobam?

dodao sam Intesa visa debitnu karticu koja je vezana na devizni racun (ne visa internet), sa njom placam godinama unazad:

- Apple app store, to mi je primarna kartica tamo, kupio sam gomilu iPhone / mac aplikacija

- hosting

- steam

- quake live

- godaddy

- internet po aerodromima...

ustvari ne mogu da se setim sta NISAM uspeo da platim (osim netflix-a u US), onda sam sve uspesno vezao za PP, verifikovao, no limit..

otisao ovde:

http://kohanaframework.org/donate

posto je to prva stvar koju sam uspeo da izgooglam da ima donaciju, probao da im dam 1, 5, 10 dolara...

kaze ne moze sa ovom karticom i pita me da dodam drugu... wtf?

Isto kod mene samo druga notifikacija, nesto tipa "Unable to make transaction this time".

Ni ja ne mogu nista da kupim, ni da doniram, ni da posaljem, ni da upnem nesto para, ni da primim, ni da dodam bank account ni u srbiji ni u USA... (payoneer i raiffeisen kartice takodje, obe verifikovane uspesno i bez problema)

Tako da pretpostavljam da oni rade na svemu tome jos, tek dva dana 'zivi' kod nas. Generalno zadovoljan sam sto smo najzad izasli iz 'divljacke zone'. Al' da su mogli sve to da srede pa da nas puste jesu.

Treba sacekati malo sad...a uzgred citajuci sve iznad iznenadjen sam potrosackim mentalitetom zesce kod nas.

K'o pusteni sa lanca jbt. :D

Odavno imam PP nalog sa Payoneer karticom, registrovane na Hrvatsku i nikada nisam imao problema sa placanjem.

Danas sam hteo da platim nesto i na PP mi iskoci obavestenje da ne mogu da placam sa Croatia nalogom, a da saljem za Srbiju!?

Otvorim novi nalog na Srbiju i placanje prodje bez problema :)

Odavno imam PP nalog sa Payoneer karticom, registrovane na Hrvatsku i nikada nisam imao problema sa placanjem.

Danas sam hteo da platim nesto i na PP mi iskoci obavestenje da ne mogu da placam sa Croatia nalogom, a da saljem za Srbiju!?

Otvorim novi nalog na Srbiju i placanje prodje bez problema :)

Sta to prakticno znaci - da bih u stvari mogao da primam novac, sa na primer SS, ako bih sada otvorio PP nalog u Srbiji i vezao ga uz Payoneer karticu????

I ja sam isto preko Hravatske i sa Payoneerovom masterkarticom registrovao odavno paypal i taj problem koji pominješ meni se javljao i ranije ali samo na www.tinydeal.com

Na Ebay sam i juče i danas pazario neke sitnice i sa adresama nema problema, može bilo gde da se šalje

I ja sam imao nalog registrovan na Hrvatsku i koristio sam ga vise od godinu ipo bez problema, sve je stizalo u NS. Čim je ovde proradio PP ugasio sam stari nalog i otvorio novi na Srbiju i od tada ne mogu ni jednu porudžbinu da ostvarim :(

Nemam pojma šta je problem, u pitanju je Payoneer kartica na kojoj sigurno ima para, verifikovao sam karticu bez problema, sve je naizgled ok, ali neće pa neće. Probao sam i na ebay.ie i .com... Nalog u Srbiji sam otvorio na istu email adresu kao što je bio i raniji nalog na Hrvatsku. Jel vama prolaze plaćanja bez problema

Čim je ovde proradio PP ugasio sam stari nalog i otvorio novi na Srbiju i od tada ne mogu ni jednu porudžbinu da ostvarim :(

Ja sam mislio da ugasim nalog preko Hrvatske, ali kad vidim da ima problema sa našim odustao sam. Jedino što je dobro, danas sam uspeo da prijavim Raiffaisen Viza virtuon karticu na paypal, ranije je nije prihvatao, morao sam preko Payoneer-ove master. Sad ne moram da prebacujem novac na Payoneer već Paypal povlači direktno sa domaće Viza virtuon ;)

Načuo danas da su mamlazi opet smanjili iznos za carinjenje, ovaj put na 50 evra. Je l čuo još neko možda?

Kupovina preko Pejpala do 50 evra bez carine

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/377427/Ku...evra-bez-carine

Građani koji budu kupovali na internetu i plaćali preko Pejpala, za robu iz inostranstva neće morati da plaćaju carinu ako je vrednosti do 50 evra kada je kupuju od pravnih lica. Ukoliko kupuju od fizičkih lica, granica za plaćanje carine povećava se na 70 evra, navode u Upravi carina.

Ukoliko građani preko interneta kupuju vredniju robu, primenjuje se jedinstvena carinska stopa od 10 odsto, a na ocarinjenu vrednost obračunava se određena stopa PDV-a, koja je osam ili 20 odsto.

Za pošiljke čija vrednost ne prelazi 3.000 evra, a šalju ih fizička lica, primenjuje se carinska stopa od 10 odsto.

Ukoliko se radi o vrednijim pošiljkama, ili ih naručuju pravna lica, onda je obavezno podneti deklaraciju u pisanom obliku (JCI), čime se započinje redovno carinjenje po stopi utvrđenoj Zakonom o carinskoj tarifi. Još nije poznato da li će se limit za carinjenje pošiljki menjati u korist kupaca zbog početka rada Pejpala.

Uprava carina navodi da se za poštanske pošiljke koje podležu naplati uvoznih dažbina, carinska osnovica uvećava za troškove transporta i poštarine. Ako pošiljka stigne brzom poštom carini se po stopi propisanoj Zakonom o carinskoj tarifi, a ne po carinskoj stopi od 10 odsto.

Korisnici u Srbiji za sada mogu samo da kupuju, ali ne i da primaju uplate na Pejpal nalog, ali će i to biti moguće u narednom periodu. Za primanje novca provizija je tri odsto, a slanje je besplatno. Plaćanje za sada može da se obavlja samo u stranoj valuti, dok će u dinarima moći kada Pejpal napravi ugovor sa nekom od naših banaka.

Načuo danas da su mamlazi opet smanjili iznos za carinjenje, ovaj put na 50 evra. Je l čuo još neko možda?

sa kog iznosa smanjili???

i do sada je bilo 50€

Juhu, privremeno resenje problema

Znaci: EBAY.IT za sve sto ne prolazi na .com/.ie

Sve sto vas zanima kupite normalno ne ebay.com, izlogujete se, onda se ulogujete na ebay.it i tamo kliknete na 'Il mio eBay' i prvo sto ce da vam izadje je vas artikal koji ste kupili i ceka uplatu. Dalje, na krajnjoj desnoj strani ekrana (ili ti opisa artikla) kliknete tekst link za placanje i to je to, samo pratite proceduru.

Probao sam i uspeo da narucim i platim

Ja kupovah sa ebay.de. Fascinantno je koliko su se polomili da rese ovaj problem izmedju ebay.com i paypal-a, traje vec 5 dana.

Sa dx i tinydeal ide bez problema.

Ko ce da bude ljubazan da mi kaze kako da pitam Amera da li hoce da salje obicnom sugavom postom? Kako se to kod njih zove uopste? AirMail, regular post, whatever?

Pise da ide shipping worldwide, ali mi se ne svidja sto se svuda spominje kurirska sluzba (od koje kod nas naravno nema ni korova, a i ne zelim spediterske troskove od 50 EUR).

Pa smesno mi je jer je to glavna tema IT Srbije jos od 2005e cini mi se. I jeste, evo desilo se ...i? Gornji limit za nabavku je 50 evra sa postarinom. Znaci 40 evra, maksimalno. Za te pare mozes da kupujes knjige i diskove sa Amazona, isto kao sto si mogao i pre pay pala..

Meni i dalje smesno,svako malo udjem tamo u temu i rasplacem se koliko je malo potrebno bilo da se usrece toliki ljudi.

Kapiram da se jedino oni u PayPalu vise smeju od nas koji volimo takav humor.

Kad dozvole i transfer para i uplate iz inostranstva cenim bice to nacionalni praznik.

saaa bre? limit od 50 evra a? e stvarno ljudi.... eto, ja se zamalo posvadja sa dobrim ortakom kada sam mu rekao da ce ovi nasi g@vnari naci nacina da zeznu raju. Kad populacija kupuje drangulije po normalnim cenama, to je odliv deviza, kad tajkun izveze sleper love to je kretanje kapitala, verovatno. Iskreno, vise me pogadja sto ne moze da se prima lova, ali i to ce glodari da oglobe i to debelo.

Naravoucenije ko ne emigrira na truli zapad ili crveni istok, emigrirace mu pamet u nepoznatom pravcu.

...Iskreno, vise me pogadja sto ne moze da se prima lova, ali i to ce glodari da oglobe i to debelo...

Za limit od 50e nisam siguran, a koliko znam, blokada primanja uplata je isključivo stvar Pay Pal-a i nema nikakve veze sa državom, i ta blokada bi trebalo da traje godinu dana, to je njihov način poslovanja.

Ja kupovah sa ebay.de. Fascinantno je koliko su se polomili da rese ovaj problem izmedju ebay.com i paypal-a, traje vec 5 dana.

Sa dx i tinydeal ide bez problema.

Ko ce da bude ljubazan da mi kaze kako da pitam Amera da li hoce da salje obicnom sugavom postom? Kako se to kod njih zove uopste? AirMail, regular post, whatever?

Pise da ide shipping worldwide, ali mi se ne svidja sto se svuda spominje kurirska sluzba (od koje kod nas naravno nema ni korova, a i ne zelim spediterske troskove od 50 EUR).

pa zavisi sta ti salje :D. Ako je skupa roba zasto bi slao obicnom postom pa kad se izgubi mora da salje ponovo i da bude na gubitku.

USPS se zove njihova obicna posta

www.usps.com

i to

USPS First Class Mail International Parcel

Express Mail® International

naravno i tu cena zavisi od samog paketa tracking broja i sl.

70€ poklon 50€ kupovina

Na normalnoj granici je carinski limit 100€, bilo bi ok da se izjednači sa tim, jer je realno glupo da postoji razlika.

Ovo što su uradili jeste glupo iz ovog ugla jer smo hteli merchant accounte, ako se ispostavi da je ovo bio prvi korak, biće dobro, ako bude "evo vam ovo a drugo nema za vas" onda je fail.

BTW PayPal u kupovini je upravo za one sajtove koji ne prodaju gomilu nekih stvari (ti sajtovi imaju i normalno plaćanje preko kartica) već za one kojima se ne isplati da te stvari implementiraju pa im je lakše i jeftinije da implementiraju PP. Većina pojedinačnih narudžbina je ispod ovog limita (pojedinačna garderoba, sitni gedžeti, softver i slično)