Jump to content

Novi Demoreel

bobi
 Share

Recommended Posts

tnx people ;)

Ček da vidim... mislim... da... sve je scanline u ovom reelu... mada ima kadrova gde je dodat preko i AO pass.

Inače, nije da ja samo radim u scanline-u :D znam malo i u MR-u, a sve više i u Final Renderu.

Mada scanline za neke stvari definitivno rules! :headbanging:

Dobar demo reel nema sta.

Mislim da predzadnju animaciju treba da izbacis , nije isti kvalitet kao ostali , po meni kvari utisak demo reel-a.

Vatra u radovima neizgleda bas dobro.

Narocito kod onog rada sa bakljom , ako si je renderovao kao poseban pass , lepo bi bilo da je popravis , a ako ne sta ces ... :)

Sve najbolje....

poz

Prva cetiri rada su ti najbolja. Poslednji definitivno izbaci. Takodje, ova "real time" baklja, broj 5 cini mi se, dosta bezveze izgleda kad pocne da se krece..

Iskreno mislim da ces morati da poradis jos na svemu ako zelis prodju u malim zapadnim studijima. Bar da ti sve bude na nivou prva 4.

Inace, recpect za rad.

Dobar demo reel nema sta.

Mislim da predzadnju animaciju treba da izbacis , nije isti kvalitet kao ostali , po meni kvari utisak demo reel-a.

Vatra u radovima neizgleda bas dobro.

Narocito kod onog rada sa bakljom , ako si je renderovao kao poseban pass , lepo bi bilo da je popravis , a ako ne sta ces ... :)

Misliš na zadnju animaciju, zar ne?

Predzadnja je still.

A znam za vatru... svi mi to zameraju. ;) :)

pa lepo sto znas scanline ali pitanje kakve poslove mozes s'tim dobit. Render time vise nije toliko bitan faktor da bi sve furao u ovom stilu. Real je dobar ali iskreno deluje zastarelo. (valjda me poznajes dovoljno dugo da ovaj komentar ne shvatis ko pljuvanje )

Ma stari si ti pljuvač. :P

Kao što rekoh, znam i neke druge rendere.

Svaka cast bobi. Skidam kapu! Samo teraj dalje! :)

Tnx man

previshe AO-a

Ako je samo to zamerka Borise, onda sam ja srećan čovek. :D

Ali, kao štro obojica znamo, ima tu malo mnogo više nedostataka od previše AO-a. ;)

Tnx.

Bobi zamolicu te, ako ti nije tesko, da postavis video i na youtubu jer nece lepo da mi ocita na ovom sajtu gde si postavio, a bas bih voleo da vidim :unsure:

Np

Prva cetiri rada su ti najbolja. Poslednji definitivno izbaci. Takodje, ova "real time" baklja, broj 5 cini mi se, dosta bezveze izgleda kad pocne da se krece..

Iskreno mislim da ces morati da poradis jos na svemu ako zelis prodju u malim zapadnim studijima. Bar da ti sve bude na nivou prva 4.

Inace, recpect za rad.

Da...

Radiću dalje... nadam se da će budući radovi biti mnogo bolji.

Tnx.

Reko sam predzadnju animaciju a ne predzanji rad(znam da je stil , jedino sto si animirao u afteru ili gde vec pa se i to smatra animacija :) )

Mozda sto se tice vatre da "udjes" malo u fumefx , posto vatra izgleda kao da su partikli.

Samo treba da bacis pogled na youtube,vimeo sta sve ljudi rade sa fumefx(a da su svi oni neki genijalci , neverujem),sto znaci da fumeFx nije nesto posebno tesko nauciti , za razliku od maya fluid-a gde moras da znas svaki parametar da bi uopste dobio zadovoljavajuce resenje.

poz

Samo treba da bacis pogled na youtube,vimeo sta sve ljudi rade sa fumefx(a da su svi oni neki genijalci , neverujem),sto znaci da fumeFx nije nesto posebno tesko nauciti , za razliku od maya fluid-a gde moras da znas svaki parametar da bi uopste dobio zadovoljavajuce resenje.

Znam druže... verovao, ili ne, sviđa mi se ako se vidi da su partikli, to mi je pomalo bilo i namera.

Baš zbog tih testova na you tube... ima ih milion i svi su isti sa fume.

Inače, čačkao sam ja već Fume (i dobijao iste takve testove :) ), ali mi bilo trulo da to stavljam u demoreel.

Naravno, ona vatra u mom demo reelu je skroz loša, slažem se sa tim, samo sam ti ovo ispričao da bi znao kakvim sam se razmišljanjem vodio dok sam sklapao reel i zašto sam je ubacio.

Da ti ne laskam kao vecina, vec cu ti reci iskreno. Vecina stvari deluje po malo naivno. Cak i ako ti je cilj game industrija, a ne neki movie ili advertajzing, mislim da bi morao da poradis jos malo na svemu, jer sve je nekako na pola. Mislim da bi morao makar jednu stvar da isteras do visokog nivoa (dal je to modelovanje, lighting, simulacije... svejedno). Ako pogledas kako danas izgleda dobar broj AAA igara ingame, shvatices o cemu govorim, a da ne pominjem neki film ili reklamu. Mozda, da odes do nekog ozbiljnijeg studija i pogledas kako se tamo radi i sta se do kog nivoa trazi, a uz put i pokupis neki tip. Naravno, sve se ovo odnosi na to ako zelis ozbiljno time da se bavis.

U svakom slucaju ti zelim srecu u trazenju posla. :)