Jump to content

Novi radovi

Morgot
 Share

Recommended Posts

• 4 months later...
Odlicne su, ali dete na krstu... Nisi bas morao.

To dete je stvaran lik >>LINK

Nazalost, zivimo u civilizaciji koja o toj deci o njihovom stradanju i raspecu ne zeli da govori.

Umesto toga, stvara umetnost hedonizma, niskih strasti ili otvorenog besmisla.

Ubistvo svakog deteta je raspece. Oni koji tu decu danas razapinju

svojim "milosrdnim andjelima" i svojim "pravednickim ratovima" jesu isti oni koji su razapeli Hrista.

U pozadini je njihov Hram, nova Vavionska kula satkana od svih jeresi. Ona je na brodu koji je simbol

pomorsko lihvarske civilizacije. One koja zaradjuje osvajanjem, pljackom i tlacenjem (Orvelova Okeanija tj

Amerika sa svojim pijunima).

Odlično Morgote.

Gde si učio da crtaš? (pomalo banalno pitanje).

Kako si se usavršavao?

Oću i ja ovako. :D

Evo jos jedna jutarnja skica, uz kafu.

5379320732_09f4d4dae2_z.jpg

Je l' ovo nešto inspirisano Tolkinom?

Tuor možda? Ili Turin?

@bobi

Gledao sam davno one Gnomone, Dylan Cole, Ryan Church. Uglavnom od njih.

A, moguce je da ima malo Tolkina tu (podsvesno). Nekako, uvek je Tolkin tu negde.

Gledao sam slike neke prethodni dan, pa mi palo na pamet neko skriveno utvrdjenje u planinama, ali skroz

jednostavno, nesto kao manastirski konaci. Obicno preteram i nagruavam gomile nekih kula i kapija, a bas sam to

hteo da izbegnem.

Ovo je nesto sto sam radio pre dve godine, tema je bila pad Gondolina.

To je sve tako kao za neki short, nadam se da ce biti sprovedeno u delo jednog dana

5386841544_46a47ee916_z.jpg

sjajni radovi...dobro baratas svetlom i senkom...interesantno akcentujesdelove sike...steta je sto su radovi poluzavrsheni, tj. na nivou brzinskog koncepta...to umanjuje njihovu vrednost...;)) ja bih to sve "ucvrstio" sa dodatnih sat vremena posla i definisanjem bar nekih elemenata u kompoziciji...:))

sjajni radovi...dobro baratas svetlom i senkom...interesantno akcentujesdelove sike...steta je sto su radovi poluzavrsheni, tj. na nivou brzinskog koncepta...to umanjuje njihovu vrednost...;)) ja bih to sve "ucvrstio" sa dodatnih sat vremena posla i definisanjem bar nekih elemenata u kompoziciji...:))

Hvala

Razumem sta mislis. Uglavnom se vratim tim nekim skicama posle izvesnog vremena, i naravno kad imam manje obaveza, pa ih zavrsim.