Jump to content
Sign in to follow this  
ceric

Мек за графички дизајн

Recommended Posts

Да ли искључиво МекПро или може и Ноутбук?

Ако може детаљнији опис конфигурације?

Пошто Corel одавно не ради под Mac оперативним системом, колико има смисла ићи на Мек хардвер са Windows-om?

Уопште, да ли Мек са својим ОS има значајну предност у односу на PC?

Неко време не пратим дешавања у хардверу па ако могу предлози да буду конкретни што се тиче конфигурације са објашњењем зашто је то добро за графички дизајн.

Да, да ли Мек монитори имају предност у односу на најбоље за PC?

Postavio si pitanja koja samo ti razumes :)

Da probam redosledom :

1. Moze i jedno i drugo

2. Ne moze ( opis cega - desktop racunara , laptopa , MacPro , MacBook Pro , iMac ? )

3. Nema smisla

4. Nema prednosti

5. Mac display/i su kvalitetni - ali realno su daleko od najboljih za PC

Za graficki dizajn ( za neki ugodan rad na racunaru ) su najbitniji : kvalitetan monitor , pribor za crtanje , dobra fotelja i neki hardver osrednje snage - nebitno od kog je proizvodjaca.

Poslušaj Nikolu, sve je istina. Samo bih dodao, Mac OS X po meni ima dosta prednosti, skratio mi je vreme i poboljšao workflow značajno. A inače, uvek imaš prednost kad imaš brand-name mašinu, bio to Dell, Apple ili nešto treće, ovako je uvek zezanje sa hardverom, komplatibilnošću različitih proizvođača itd.

A što se tiče monitora, tu se jedino ne bih složio, njihovi monitori imaju jako kvalitetan IPS display i po meni nisu uopšte daleko od najboljih za PC (mada tu zavisi da li pod najbolji podrazumevaš monitor od 1000 ili od 5000 EUR). :) Ovo pričam za Apple Cinema Display, ako si mislio na monitor od Macbook Pro-a npr. - on jeste kvalitetan ali nije top class nikako. Mada ne znam ni koliko je izvodljivo raditi grafički dizajn na najviše 17". I ne znam šta znači "najboljih za PC" kad svi monitori za PC rade i sa Mekom.

Ja radim uglavnom web + grafički s vremena na vreme na Macbook Pro + prikačen Samsung 245T monitor već par godina i nemam primedbi.

Naravno mislio sam na high/end monitore koji pruzaju vise od Apple modela ( Eizo cg/sx , LaCie , Quatto , Nec Spetra ...) , to sto su bolji od cinama displaya , - ne znaci da je isti los - naprotiv odlican je! I da , prava je umetnost pazariti kvalitetan monitor u ovoj zemlji - nema ih na lageru , narucuju se , cekaju se - putuju dugo , vrede znatno vise od realne cene ... Uzmes ovo sto ima Trunks , laptop + kvalitetan monitor , kosta skoro isto kao i desktop racunar - ima iste funkcije - a bolje funkcionise. U toj opciji imas pouzdan monitor + laptop ( lako prenosivi hardver ) koji kad si kuci izigrava desktop. Za vec 1000e mozes da napravis skroz solidnu kombinaciju + dodas jos neke sitnine za fotelju i pribor za crtanje. Za taj kesh realno ne mozes da kupis ni polovinu high/end monitora.

Naravno za jedan high end Eizo mozesh da kupish sve shto Apple ima u ponudi x2 i da ti ostane za letovanje.

Možda grešim, ali kapiram da je kupovina meka možda i najjeftinija varijanta za kupovinu top mašine za posao, u pogledu hardvera i softvera koji dobijaš. Još nakon dve godine možeš fino da ga prodaš a ne izgubiš previše.

Mislis, kupovina iMac-a??

Možda grešim, ali kapiram da je kupovina meka možda i najjeftinija varijanta za kupovinu top mašine za posao, u pogledu hardvera i softvera koji dobijaš. Još nakon dve godine možeš fino da ga prodaš a ne izgubiš previše.