Jump to content

[predlog]CRNA LISTA

Djorzgul
 Share

Recommended Posts

podstaknut temom kako doci do svoga novca ? i ostali detalji palo mi je na pamet da se napravi jedna lista firmi, studiyoa i ostalih koji su varali zvlacili i sl. znam da na prvi pogled naziv "crna lista" zvuci nacisticki mozda :) ali sushtina ideje nije napadanje nego shirenje informacija za dobrobit zajednice [+video sam na par foruma slicne teme]

e sad, da to bi postalo glupo i ruzno prozivanje, blatjenje i stha sve ne vetj, valjalo bi napisati stroga pravila na koji se nacin iznose informacije [tacnu formu ;tipa: ime studiya/firme, pojedinca i kratak i jednostavan opis sitacije], itd... i naravno moderator bi morao pomno da prati citavu stvar... koja bi korist bila od ovoga, paaa zashto da ne uchimo jedni od drugih, jer ako je mene neko zavrnuo i ja to kazem trojici drugara koji su u istom poslu kao ja, i oni jednom dodju u kontakt sa istim likom njih netje zeznuti jer tje unapred znati kako da pregovaraju... ovako se informacija lepo shiri i vrlo brzo tje broj tih koji zavrtju i zavlache biti manji... pogotovo shto je trzishte kod nas malo.

A i svi koji se nadju na tapetu, i saznaju za to, verovatno tje dobro razmisliti pre nego sledetji put urade slichnu stvar...

eto. to je predlog, ugrubo. shta vi mislite o tome?

ja se apsolutno slazem i smatram da je vrlo korisno za sve nas.

postojala je svojevremeno bas "crna lista" firmi koje su ostajale duzne ljudima.

doduse, sajt je bio samo za one koji se bave prodajom racunara i ostalog, ali, ja sam licno tamo pronasla firme koje su i meni ostale duzne.

dakle, to moze samo da bude korisno, a ne budalasto.

na kraju, zasto i mi ne bi poceli nekako da se stitimo?!?

na ovu temu imam jednu-dve ideje, ali to cu postaviti kao nove teme, pa vi vidite ima li tu leba za nas ili da batalimo sve i ostanemo u svojim rupama.

nekad davno sam postavila svoju crnu i belu listu firmi pa se digla frka kako ja to smem da pljujem javno i kakav je to nacin i ako sam ja imala lose iskustvo ne mora da znaci da su ljudi bas losi....i tako, obrisali su me. Aj' bas da vidim kako ce ovo da zazivi...

shitlist je mozda bolje ime

l7 - shilist

{

when i get mad and i get pissed

i grab my pen and i write out a list

of all the people who won't be missed

you've made my shitlist

for all the ones who put me out

(shitlist)

for all the ones who filled my head with downs

(shitlist)

for all the squares who get me pissed

(shit list)

}

definitivno je korisno znati sa kojim ljudima nemati posla ali ne samo poslodavcima vec i radnicima.

medjutim sa druge strane, jako je lako izvrnuti 'istinu' u svoju korist i osvetiti se nekome iz ko zna kojih razloga koji mogu i da nemaju veze sa poslovnom korektnoshcu. koliko puta se desi da je nekome stalno drugi kriv za nerad/neuspeh itd. <_>

i jedno je prichati o neposhtovanju ugovora a drugo o plain dogovoru 'na rech'.

znam da nisam doprineo ni za ni protiv ove teme hehh ali eto, imao sam to da kazem.

nekad davno sam postavila svoju crnu i belu listu firmi pa se digla frka kako ja to smem da pljujem javno i kakav je to nacin i ako sam ja imala lose iskustvo ne mora da znaci da su ljudi bas losi....i tako, obrisali su me. Aj' bas da vidim kako ce ovo da zazivi...

sjajno!!! a super je da nas ponizavaju ... sta treba, da jos kljukamo debele guske ?!? pa poenta je u tome da ako neko dozivi lose iskustvo, UPOZORI druge da ne padnu na isto. Tako ce se (nadam se), vremenom procistiti sve te firme i firmicice koje posluju na foru muvacina, zavlacenja i beskompromisne eksploatacije. Ako nista drugo, bar ce morati da pocnu sa postenijim poslovanjem.

Evo prilažem neke LOGO KONKURSE za koje mislim da su bili neregularni što ako je таčno govori i o samim firmama koje ih raspisaše...

Stavljam ih ovdi na komentarisanje pa će ih prepišem posle u Crnu listu ako nema kontraargumenti.

Izvolte..

* KSCG (KSJ) - EuroBasket 2005 (rezultati stigli sa godinu i po dana zakašnjenja, bez nekog uobičajenog oglašavanja i vrlo sugestivnog kvaliteta.)

* Alpinistički Odsek Beograd-AOB (jednostavno ništa posle konkursa )

* Novosti AD (takođe nema nikakve priče nakon što su pokupili radove)

* Vlada Republike Srbije - Proces stabilnosti i pridruživanja ( potpuna tišina u javnosti nakon prikupljenih i presnimljenih ideja.... radove su inače uredno vratili i zahvalili se .. Baš su fini ... ;)

* A i Facility Centar ima vlro mirišljavo prvo mesto.

Čuo sam da je ranije nekada bila i neka afera sa BIGZ-ovim konkursom za logo (scenario kao kod Vlade Srbije) pa ih je neki ozbiljan gospodin ispljuvao preko novina ali ništa naravno ... Danas se obrazi prave od đona.

Khmm... pa eto, ako jedan KSJ, Vlada Republike Srbije i slicni "veliki" prave ovakve propuste, ne mozete nista drugo ocekivati ni od ostalih "pilicarskih" firmi.

U jednom od prethodnih postova neko je spominjao varijantu kako je neko imao dobra iskustva sa odredjenom firmom, a drugi da je sa istom pojeo blato. Sve je to relativno i diskutabilno, bojim se da je rasprava na ovu temu jedan opasan mac sa dve ostrice.

Just my two cents... :unsure:

Kada je 2004 u februaru mislim napravljena crna lista firmi koje se bave prodajom racunara i ime firme u kojoj sam tada radio naslo se na njoj... naravno potpuno opravdano... medjutim..... Iznos (kartica) dugovanja se debelo nije poklapalo sa onom iznetom na sajtu.......

ZATO PRE NEGO POSTAVITE CRNU LISTU PROVERITE VASE KARTICE PREMA.

-MICROSOFTU, ADOBE-U, AUTO DESKU-u ......, PORESKOJ UPRAVI , UPRAVI PRIHODA,

PA KO NIJE GRESAN NEKA..... (nadam se da toliko umete da razmisljate).

i netreba vam nikakva crna lista jednostavno pre nego sto nesto uradite napravite UGOVOR O DELU, UGOVOR O RADU, AUTORSKI UGOVOR, ...ako nestima na sud pa kada sud presudi slobodno ga stavite na crnu listu mada to onda nece ni biti neophodno.

B)