Jump to content

3d skola/fakultet/kurs...

Hawk
 Share

Recommended Posts

Mislim da to nije relevantno koliko misljenje onih koji su pohadjali, ima i kod nas skola koje se dice slicnim firmama, no bilo kako bilo AM je sjajan, ako te zanima nesto drugo sem animacije, imas i Savanah ( scad ), Cal Arts, ali mislim da je to mnogo daleko od standarda vecine.

Isto tako ko sto Sickmind rece, zavisi dosta i od tvog licnog angazmana, neki su pomocu gorepomenutih skola stigli i do Pixara, a neki ce ih zavrsiti, potrositi 60K-100K i nece nista znacajno postici.

@Djurdja

Ti si slobodna da zavrsis onaj broj kurseva na AM koliko ti zelis.

Niko te puskom ne tera da zavrsis sve, bilo bi lepo, al si slobodan dakle da zavrsis 1,2,3 ... sto svakako ne dostize tu cifru, a nije ni malo znanja sto ces dobiti.

Isto prica vazi za angazovanost, ako te ne zanima dzaba ti sve i da zavrsis sve kurseve.

Reci cu ti iskreno, ako ne mozes ni sam da se snadjes, razmisli da li uopste zelis da se upustas i bilo kakav vid 3D-a, jer ce ti trebati dooosta odricanja da bi naucio. Tesko da ce ti neko pokazati "e, to se radi tako i tako". Nemoj pogresno da shvatis ovo, ali ovo ti je posao gde ces nesto (u pocetku) raditi i 15 puta iz pocetka, sto znaci trebace ti mnooogo volje.

@Abishai

Znam ja sta hocu. 3D volim da radim i ne bi mi bilo problem da nesto radim iz pocetka i 30 puta. Ali jednostavno ne zelim da se upustam u nesto sto nije sigurno i da gubim vreme sa tim. Ako bih 3d radio sam trebale bi mi godine rada da bi imao neko znanje, ali problem je u tome sto nije sigurno da li ce to biti dovoljno znanja da radim za neki jaci studio, a izgubio bih toliko vremena uceci 3d dok sam mogao nesto sigurnije i isplativije da radim.

Onda predji na nesto odmah :). Jer u suprotnom ce ti trebati dosta srece. Pazi, nije da ne mozes da upadnes u studio kao neki "segrt" ubedjen sam da mozes. Ali kako god, trebace ti ipak vremena, a pitanje je kako ces se snaci, bio dobar ili ne.