Jump to content
Adi2010

Cijena izrade profesionalnih fotografija?

Recommended Posts

Pozdrav,

Malo mi je teže bilo pronaći dio foruma u koji bi mogao svrstati svoju temu, nadam je upit na pravom mjestu ;)

Nedavno sam stupio u kontakt sa novim klijentom koji od mene želi slijedeće:

- da uslikam sve njihove proizvode koji su trenutno najprodavaniji (oko 50-60 cca različitih proizvoda);

- nakon toga trebam sve te slike editovati tj. dodatno uljepšati uz pomoć Photoshopa;

- kada sve slike budu spremne, biće iskorištene za web stranicu, kataloge, ponude, brošure isl.

Sve od gore navedenog mogu završiti bez problema, ali nisam siguran koju bih cijenu (Eur) odredio i potreban mi je savjet, prijedlog od iskusnijih kolega.

Ono što još trebam napomenuti je da je riječ proizvođaču raznih vrsta tjestenine isl prehrambenih proizvoda, zapošljavaju veliki broj radnika (preko 500 cca) i rade izvrsno. Znam da bi većina da su u mojoj poziciji stavili visoku cijenu ali s druge strane znam isto tako da ukoliko im cijena ne bude odgovarala mogu me lako zamjeniti sa nekim drugim.

Hvala unaprijed na brzom odgovoru/prijedlogu.

Pozdrav

Nije cena u poslu a jos manje u klijentu.

ne zavisi toliko sta slikas, i koliko para ima klijent.

Stvar je u tome koliko TI kvalitetno radis taj posao, i koliko TI vredis.

Dakle odredis svoju satnu cenu, posle toga sve ti je lako

za taj i taj posao treba mi od prilike toliko vremena, (sat x satnica = cena posla)

to je bar moje misljenje, i ja tako radim.

a pusti ti one price tipa "On ima toliko para", "svabe za taj posao uzimaju toliko", itd. itd

e sad na to uvek imas + i - koji %

npr imas iz nekog razloga otezane uslove... +10%

daju ti da koristi njihovu opremu.... -10%

Imas perspektive da sa njima dugo saradjujes -10%

i tako dalje i tako dalje.

Ja radim druge poslove, nikad me nisu platili za fotografije ali, u glavnom, po mom misljenju, to je nacin na koji treba da razmisljas niko ne moze da ti kaze tek tako "trazi 500€"

Sta imas od opreme, cime slikas, svetla, kakav si u photoshopu, gde mozemo da vidimo tvoje predhodne radove...?

po meni ti je isto bitna stvar, kako su oni dosli do tebe? da li te je neko preporucio njima kao neko ko zna svoj posao ili kao neko koji tek krece da se bavi ovim poslom ;)

sto rece RamOne daj da vidimo nesto sto si radio... Tako ces dobiti najbolji odgovor... ;)

Povedi racuna samo o tome da su neki prehrambeni proizvodi jebeno komplikovani kad je fotkanje u pitanju i da ces zbog nekih pakovanja plakati grizuci brkove i slusajuci doom metal... :)

Hvala svima na savjetima, od velike su pomoći.

Koristim se aparatom Nikon D90, imam dosta iskustva u radu sa Photoshopom, što se tiče prethodnih radova danas sam registr. Panoramio account pa kad postavim slike, javnem.

Pozz.

kakvi su to priozvodi?

ako imaju staklene, metalne, prozirne površine onda fotkanje uopšte nije lako - ovo što kaže Abdee

ja sam imao jedan poslić gde su proizvodi bili toliko ofucanog izgleda (iskrenute etikete, vazduh u isitm, prljave kutije, pohabano) .. da nije bilo puno pomoći (jer nisu imali bolje)