Jump to content

Castle Smashers - Crash the Castle Remake

Mercury
 Share

Recommended Posts

• Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ajde vise pare da namlatis bre,izbacuj nesto...

http://www.androidsrbija.com/aplikacije/24...android-marketu

Ja od ovoga jedino sto ocu da namlatim je diplomu, pare od ovoga i nemogu da namlatim, prvenstveno sto je radim u XNA-u, a i nezelim da je prodajem jer mi je prva igra, jos ucim kako sta se radi itd ...

Malo sam i zauzet tako da i nisam imao vremena da radim na igri, ali sada sam slobodniji pa raduckam po malo :)

Zeznuto je kad sve radis sam, veliki je to posao i kad radis obicnu 2D igru ... ;)

• 2 weeks later...

Evo mali updejt:

IZGLED :

prozori.png

SKICA MAPE ( u izradi ) :

mapa.png

Vecina stvari koje sam zeleo da odradim sam odradio, sada crtkam menije, dodajem levele, nove likove i tako ... E da i napravio sam logo (hope you like it ) :D

Talk to you later,

Mercury

Ja od ovoga jedino sto ocu da namlatim je diplomu, pare od ovoga i nemogu da namlatim, prvenstveno sto je radim u XNA-u, a i nezelim da je prodajem jer mi je prva igra, jos ucim kako sta se radi itd ...

Malo sam i zauzet tako da i nisam imao vremena da radim na igri, ali sada sam slobodniji pa raduckam po malo :)

Zeznuto je kad sve radis sam, veliki je to posao i kad radis obicnu 2D igru ... ;)

Sve pohvale!

Moram napomenut da si cak jako brzo napredovao stim da ti je prva igra, a svakako nije laka jer ima dosta fizike...i svidja mi se jako dizajn!

Govorim iz iskustva, jer ja razvijam isto svoju prvu igru, vec skoro 9 mjeseci. Sad sam prakticki gotov, i svijesan sam koliko posla ima, pogotovo nepredvidivog...

Svidja mi se kako si postepeno vodio temu, meni vise kasno za to al nastojat cu predstavit svoju igru kad uhvatim vremena...

• 2 months later...
Brate Mercury, sta bese za igrom. Ima li kakvih izgleda o finalnoj verziji?

Pa igru ne stizem da zavrsavam od posla... Mozda i zavrsim kada budem imao vremena.

Inace sam diplomirao u decembru prosle godine :)

To mi je bilo bitno :D

Inace sada trenutno radim na nekoj sitnoj igricici za flash ;) ... Ali i za nju jedva da uhvatim slobodnog vremena <_<

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Pogledajte sliku i recite mi sta vidite :)
cbd9f4b979.png

Sve sam rekao zar ne ?

Startovao sam portovanje ove moje igre na android platformu. Od ovog porta bi hteo da uzemem neke pare na Android Marketplace-u, za razliku od mog diplomskog rada,tako da sam krenuo lagano. Grafiku imam ( samo je menjam ponegde, dizajn GUI-a itd.), C# i java su jako slicni, i portovanje ide kao po loju.

Ono sto sam ja radio mesec dana, prakticno sam konvertovao u javu za 2 dana. Jedini problem ce biti konvertovanje fizike iliti farseer koda u box2d, ali posto sam i sa box2d-om petljao ranije u javi i as3-u, nece biti problema. Isto razmisljam o tome kako da uradim odabir levela, jer sam to pre radio preko strelica na tastaturi ( mana Iphone i Androida za igre je to sto nemaju dugmice, sve je tac, pa moram da improvizujem, a jos veca mana kod androida je to sto nemaju standard ( razlicite rezolucije,itd.), tako da mora o svemu da se misli).

Evo screenshoot-a:
6dc7590456.png

Evo videa ( sorry za low quality video, ali ja bolju web kamericu nemam :) ) :

Polako radim i javljam se sa novim updejtom :)

Mercury

Svaka čast!

Hvala na podrsci ! :)

Update :

Dodao:

Indipendent Resolution Renderer - Iscrtavanje ekrane na razlicitim rezolucijama android telefona

Indipendent Input Manager - Upravljanje inputom na razlicitim rezolucijama android telefona

Tweener System - Dodao tweening system za lepse prelaze pomocu sumotween biblioteke

Takodje posto sada imam indipendent resolution renderer i input manager presao sam sa rezolucije 480x320, na 800x480 rezoluciju, i sada razvijam igru u toj rezoluciji.

Trenutno radim na katapultu i menjanju grafike za ovu vecu rezoluciju.

Je nigde ne vidim klinkni za download :)

Nemogu ja to brzo tako da odradim ipak sam ja jedan :)

Bice za download hektor2, ali ja nebih da kacim grbave verzije kao pre nego full, pa skidajte sa android marketplace-a :D

Napravio osnovni editor za igru, Castle Smashers LE 0.1 ( LE znaci Level editor, ne learning edition :D ).

Radjen je u adobe Air-u sa as3. Prije sam korsitio nizove za ucitavanje levela u xna igri, ali na android portu cu koristiti xml,

zato sto je vise pregledan i struktuiran nacin za skaldistenje podataka.

Ovo je prvi editor koji sam ikada napravio, i prvi put da koristim adobe Air platformu, tako da sam zadovoljan kako je ispalo :rolleyes:.

KLIKNI NA SLIKU ZA VIDEO !

Za sada podrzano u editoru :

- Pan

- Scroll

- Pravljenje

- Menanje rotacije

- Menjanje velicine

- Menjanje materijala

- Rotacija za 90 stepeni

- Cuvanje levela

- Ucitavanje levela

- Novi level

Sada kad imam osnovu alatku za levele, krecem u pravljenje level loadera za android, kako bi ucitavao levele u igru.

Nakon toga cu implementirati jos stvari u editor ( "tile snapping" , neprijatelje, teren, propovi, itd), ali za sad mi je bitno da implementiram citac levela na androidu :)

• 1 month later...
Svaka cast covece!

hvala dejane :)

Mali update :

Dodao ucitavanje levela, animation menager ( na kojem jos uvek radim), scorebord.

Trenutno jos da radim na:

-Dodavanju jos neprijatelja i animacija

-Efekti kada se uniste neprijatelji i objekti

-Statican teren kreator sa borderima ( napravio u editoru, treba da to primenim u javi )

-vise oruzja

Malo sam sada zauzet jer su sada ispiti pa nikako da nadjem vremena za ovo ...

Ne mislim ništa loše, nego nisam znao gde da stavim, a ko zna za ove igre pogledaće i temu pa će mu i video biti valjda manje više zanimljiv, ako urednik zna više odgovarajuće mesto&ne mrzi ga neka premesti...

Sometimes Imitation is the Sincerest Form of Flattery

xaxaxaxaxa Masa je jak klip :) Normalno da mu je ovde mesto :D A sto je najace ni Crash the Castle nije prvi zacetak ovog tipa igre. Crash the Castle to ustvari kopija igre Castle Clout - Return of the King ... ;)

• 2 months later...
  • 4 months later...
Djecace dragi. Kazi mi da li na marketu da trazima Castle smašer ili ne :D

Nemoj da trazis, nema je... jos. Sada radim neke poslove sa strane, pa nemam vremena da je zavrsim, kao ni flesh igru koju sam skoro zavrsio (nije lako nama indie developerima, moras da se snalazis pogotovo kada radis sve sam od nule). Ali nameravam da je zavrsim jer ce mi ona biti drugi diplomski na specijalistickim studijama. U frci sam do guse, ali uglavnom cu napraviti igru, to sigurno, bicete obavesteni (cak mozda i napravim facebook flash verziju za promociju igre, ali otom potom)... Uglavnom jos sam u poslu, pa nemam vremena ni da dizajn zonu upalim :( ... Sto bi rekli ameri : "FML" :D