Jump to content

Castle Smashers - Crash the Castle Remake

Mercury
 Share

Recommended Posts

• Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Malo lici na Deda Mraza. :)

btw. svaka cast za dosadasnji posao, pratim temu od pocetka

Hvala Element9

Ma i meni isto lici kad ga bolje malo pogledim

Mislim da je bolje ovako :

test23.png

Meni se iskreno svidja plava, ipak su to vikinzi sa ledenog podneblja :D

@hektor2 - xaxaxa , videcu jos za boje, nisam jos siguran ...

Radim na level select systemu :

Video:

Jos je to WIP, ali polako ga dopunjujem. U levom donjem uglu pise ime mesta na kome sa nalazite, a u desnom uglu cu napraviti trofeje i skor ( ukoliko ste unistili level sa jednim bacenjem gold, sa 2 ili 3 bacanja silver i sa 4 ili 5 bacanja bronze trophy)...

Za sada pravim mapu sa 10 levela, ali kada bude sve funkcionisalo, povecavam broj levela i mapu ... :)

@hektor2 - xaxaxa , videcu jos za boje, nisam jos siguran ...

Radim na level select systemu :

Video:

Jos je to WIP, ali polako ga dopunjujem. U levom donjem uglu pise ime mesta na kome sa nalazite, a u desnom uglu cu napraviti trofeje i skor ( ukoliko ste unistili level sa jednim bacenjem gold, sa 2 ili 3 bacanja silver i sa 4 ili 5 bacanja bronze trophy)...

Za sada pravim mapu sa 10 levela, ali kada bude sve funkcionisalo, povecavam broj levela i mapu ... :)

E, super je odradjen sistem...lepa ideja :)

E, super je odradjen sistem...lepa ideja :)

Hvala, ali ideja nije moja, ovo sam preuzeo iz igre Castle Crashers (I know I'm a copycat :D , ipak sve radim sam tako da i nemam prvise vremena za brainstorming, dobro je ako i uspem da odradim sve na vreme ) .

Svidelo mi se kako funkcionise kretanje po mapi pa sam to napravio :)

Mali update:

Napravio trofeje i skor, ucitavaju se preko xml-a, tako da moze da se sacuva,

sto je jako bitno za igru... :rolleyes:

UPDATE :

1. Cela igra je povezana ( delove igre sam pravio u razlicite projekte zbog testiranja, i sada je sve to napravljeno u jednom i povezano da funkcionise ), intro, title, main menu, options, instruction, new game, continue...

2. Dodao sam zoom kamere na ispaljivanje katapulta, kao sto ima u igrici na kojoj je bazirana ova

3. Score napravljen ( kada izgubi, ili kada unisti sve neprijatelje, pojavljuje je skor sa poenima i trofejom)

Trenutno radim na "Ease in and out" kameri, kada se kamera vraca do katapulta da se pomera sa easeom :)

I naravno crtkam artwork ... :lol:

Daj nam makar i tako grbavu :) verziju da probamo.....covece, bas ga pretera :D :D

Toliko videa, toliko price, ja bre pozavrsavao sve te castle mastere sa interneta :lol:

hahaha... Al ovo ces da igras u lokalu, a ne da trosis net bezveze :lol: :lol: :lol:

Zezam se ajde kad oces hektore evo oguljena verzija,

nisam jos ni artwork napravio kako treba a i kod traba da prepravljam,

ali izvoli link pa se igraj :

Link ka grbavoj igri :D

To su ti 3 levela, na brzaka sam ih sklopio...

Kontole :

Na klik misa ispaljujes kugle i na jos jedan da prekines kanap ( ako si vec igrao sa neta znas )

Leva i desna strelica za razgledanje terena

I na numpad 0 ,1 ,2 i 3 menjate kugle ( za sada )

Ako igra ne radi podji ovde :

http://forums.xna.com/forums/t/1988.aspx ( moja je pravljena na xna frameworku 3.1 )

U bre, prava igrica :)...Samo me nervira sto se ovaj score dole ne apdejtuje...ili si ti samo stavio po defaultu...ili ja uvek odigram isto :D:D

Hvala. Ma po difoltu, samo sam stavio varijablu na 1200 :)

Ima ja dosta da radim jos, ali je trazio hektor grbavu pa eto mu je tamo :D

• 3 weeks later...

Evo neke novosti :

Promenio sam izgled malo, kao sto vidite...

updatePicture.png

Trenutno radim na fizici i raspucam se od preracunavanja ...

(tacnije racunam impact force, iliti kada jedan objekat udari u drugi, kojom

je jacinom udario, smrtonosnom ili ne, kako nebi bilo problema kao u

predjasnoj verziji). Inace vecinu koda sam pretvorio u FP3 tako da se

dvorac nece vise unistavati sam od sebe, jupi :)

I radim na levelu za bosove, to je novina koju spremam ...

Tacnije imacete zadatak da sa katapultom unistite bosa,

gadjajuci ga u osetljive delove (naprimer. za bosa Kraken-a (pogledaj wiki),

bice poenta da se boss pogodi u oci i pipke). Posebno se prave leveli za

njih, npr za bosa Krakena level ce biti blizu vode u kome ce biti sam boss ...

To je novina koju zelim da ubacim da bi se razlikovao od drugih physics based igara...

S nestrpljenjem iščekujem svaki novi post. Svaka čast na dosadašnjem radu!

Hvala Lazo :)

Evo ono na sta su me mnogi opominjali na drugim forumima, a to je da se dvorac sam od sebe rusi...

Sada je to reseno nece biti problema ...

Evo test video koji sam napravio da pogledate :

Kada cigle predju u tamniju boju one se uspavaju, a kada se vrate u normalnu boju prelaze u aktivno stanje...

Takodje sada radim na eksplozivnoj lopti ( bezveze je kada nema eksplozije jel tako ), i blizu sam toga da je zavrsim...

Takodje treba da radim na novim objektima, cigle razlicite duzine i visine, drvo razlicite duzine i visine, mislio sam takodje da napravim ekplozivno bure koje ce biti po terenu, koje kada se dotakne eksplodira, da ima malo i taktike...

Tako da dobijem raznovrsnost levela...

Pozdrav do sledeceg posta !

Napravio sam Force of Impact kod, iliti sada resavam koluziju sa neprijateljima tako sto proveravam kojom jacinom deluju objekti na neprijatelje, i ako je ona veca od predvidjene, neprijatelje unistavamo.

To sam gledao na igrici "Angry Birds", na bratovom androidu ( izasla prvo za Iphone, inace masa jaka igra ), gde se neprijatelji ne unistavaju u odnosu na koluziju sa objektima, vec u odnosu na silu koja deluje na njih.

Takodje sada kada sam odradio vecinu glavnih stvari, bacam se na artwork jer tu ima dosta stvari koje treba da nacrtam i izanimiram ( vise neprijatelja, boss, itd...).

Evo sada sam bas nacrtao i promenio onaj volume bar plavi sa ovakvim, ovo je mini verzija :

volumebar.gif

Javljam se sledeci put sa nekim slicicama iz igre, necu sve pokazivati jer necu da vec znate unapred sta igrate ... mozda 2,3 lika ...

Do sledeceg posta, otpozdrav :lol: