Jump to content

kako doci do svoga novca ? i ostali detalji

nalesnik
 Share

Recommended Posts

Au definitivno poznata prica meni duguju kesh za cetiri projekta

www.eodeljenje.com

www.ekupovina.com  user: admin pass entranc3

www.miltech.co.yu/design

www.vast.com

ukupno negde oko 1800 eu i sta sad mogu samo da se bacim sa mosta naravno a to je glupost,

ima tu par resenja

1. Lepo iskulirash i ostavish budale da propadnu sami od sebe, jer sa takvim nacinom poslovanja nece josh dugo, a i doci ce maca na vratanca kad tad

2. Druga varijanta je da pozovesh nekoga od rodbine ili drugova odesh tamo sa njima i pokupis pare to jest okrenesh ga na opacke i pokupiosh sve sto ispadne iz dzepova

3. po meni i najpametnije ali i najteza akcija je kao sto i poslovica kaze sa neprijateljem budi najveci prijatelj , znaci odesh lepo kod njega izvinesh mu se kao satro gistro nisi shvatila tek do sada koji on potencijal ima i da si se malo zbunila i da verujesh u njega i da i dalje zelish da radish za njega, kako nemozesh da nadjesh drugi posao, da covek prosto pomisli da si totalna budala i da se oseca onako siguran da ce da te iskoristi i onda ti krenesh polako njega da vozish, kao sto sam i ja uradio , e gazda treba mi laptop hitno ovo ono i dovidjenja vidimo se !! ako te neko pita od murije ili ostalih sto neverujem da ce i on da uradi jer ipak mnogo vise moze da ga kosta inspekcija , pa dali ima legalan softver da li su ostali radnici prijavljeni i tako dalje ti im reci pa on i ga je dao na osnovu duga prema meni mi smo bili u radnom odnosu sta sad i tako dalje,

srecom u mojo situaciji ja sam uspeo da izvucem laptop koji vredi 1400 eura i to na blef ali sigurno postoji neki nacin na koji ti mozesh njega da iskoristish ako nema laptop pozajmi mu nesto drugo vredno !!!!

e da i crna lista firmi koje znam da vacare ljude

na prvom mestu "elektronsko odeljenje" 8.sprat zgrada Inex-a

na drugom mestu "omni-explorer" design za www.vast.com bulevar avnoja 83

5 sprat stan 13

na trecem mestu "skymusic" ja stvarno neznam na koliko meseci oni menjaju dizajnere ali od kada sam ja otisao mislim da su promenili barem pet ljudi, mislim firma isplacuje ali ljudi i uslovi za rad su nemoguci. Prosto covek poludi i pobegne.

sigurno ima ovde designera koji ce u buducnosti raditi za neke od navedenih pazite se teske baronije.

pozdrav

radio sam s omni i ja... i to bas vast + neke druge projekte... ali meni su platili i vise od dogovorenog i pre roka... a sta je s tim posle bilo? pojma nemam. doduse... ja sam u omni uleteo preko poznanstva i preko ranijeg rada sa zenom jednog njihovog programera koji zivi u latinskoj americi.

ono sto im zameram je neorganizovanost i sto ne znaju sta hoce.

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

drugar i ja smo montirali (video) dogovarali posao a bilo bilo je tu jos par tehnicara i kamermana koji su posle nas cimali jer ni mi nismo dobili lovu da raspodelimo svima. i dobili smo pare (oko 85%) tek posle par meseci a zivkali smo minimum 15 puta svaki dan (svako), strasno.

a bilo je da radim u timu koji se napije na sastanku i "moooze svee, za teebe brateee" i dogovor padne da se radi za dzabe mnogo vise stvari jer se cela stvar tek pokrece i bice kasnije puno pare za sve...

sada treba da pogadjam jedan posao a lik koji me je preporucio klijentu rekao je: trazi sve pare unapred ili neces nista dobiti. o maj gad! (a znam o kome se radi, sa njim treba drmnuti po jednu ljutu ;))

srbija, srbija!!!

radio sam s omni i ja... i to bas vast + neke druge projekte... ali meni su platili i vise od dogovorenog i pre roka... a sta je s tim posle bilo? pojma nemam. doduse... ja sam u omni uleteo preko poznanstva i preko ranijeg rada sa zenom jednog njihovog programera koji zivi u latinskoj americi.

ono sto im zameram je neorganizovanost i sto ne znaju sta hoce.

ispravka takodje za www.Vast.com Posteno placeni posao samo im je trebalo neko vreme !!

e nalesnik laknulo mi je ;]!

konacno su poceli poslici /vidis, los upliv planeta je bio/ a jupiter ti se osmjehnuo paricama i pravdom ;]]]

p.s. stigle su / ovog tvog sefa/ nase male kletve ;

lepse bi bilo da sam ga ja stigla, al` ajde sad ...

bitno da smo uzeli nase parice (i odmah taj abnormalni iznos spiskali!) te se bacili u nova natezanja oko placanja. opet isti krug ...

Zeleo bih da se javno izvinem sledecim navedenim firmama ocigledno je doslo do lose procene sa moje strane, ali ipak i sami znate koje utiske dobijate o ljudima kada ih cekate da se jave ili iznenada nestaju kada dolazi vreme isplate (mislim na MILTECH.co.yu) znaci javno se iavinjavam sledecim firmama

1. Vast.com - izvinjenje, ok su skroz, malo sam ih cekao za kesh ali na kraju su sve isplatili i to dostava na kucu gde cesh bolje

Sve je uredno placeno i na vreme i jos jednom izvinite !!!!

2. Miltech.co.yu/design/ - Milinko izvini ali tebe nahvatati je umetnost, stoga javi se :)

hehe zar ovo ne podseca na neki licni oglas

izgleda da ovi ljudi citaju postove posto sam popio njihov komentar u roku od 7 dana, tipa "alo si ti bre normalan sta nas pljujes tamo po forumu, kad smo sve platili"

ipak mozete da smatrate da smo ovim javnim pljuvanjem uradili nesto !! barem sto se tice mojih dugova !, Nevole Ljudi da se pojavljuju po forumima pa to ti je !!

znaci josh jednom

navedene stranke su sto se mene tice od sada na ok listi mozda bi trebalo da se napravi neka tema gde bih postavljali ok firme i kliente !!!! cisto da se zna !!! sa kim treba raditi a ne sa kim ne bi trebalo da se radi, licno mislim da je to pametno pozdrav !!

izvinite josh jednom navedeni:

www.miltech.co.yu/design/

www.vast.com

a sto se tice elektronskog odeljejna www.eodeljejne.com , pljuvanje se i dalje nastavlja dok se dug ne vrati !!!!!

pozdrav !

• 4 weeks later...

zato sto si mlad. medjutim, ima sada nova caka, za koju mislim da niste culi, posto se stalno pozivate na svemocni ugovor. posto sam nedavno zavrsila posao za jednu ozbiljnu kucu, svoj honorar sam ostvarila upravo preko ugovora o delu, ali uz malo muke. ako sam dobro shvatila, od skora, pa za ubuduce, taj cemo ugovor moci da ostvarujemo samo ako smo, otprilike "registrovani kao firma"! dakle, dragi moji, moramo prvo da otvorimo firmu (pare), zatim da placamo porez (pare)! a ko od nas ima novca da svakog meseca uplacuje staz i porez? sve u svemu, ide se na to i da slobodne umetnike uteraju u novcane tokove. a mi smo, kao sto vam je jako poznato, dokazano jako vesti u baratanju sa novcem!

Po Zakonu o radu UGOVOR O DELU se sklapa prilikom obavljanja poslova van sedista poslodavca i sklapa se izmedju PRAVNOG LICA (poslodavca) i fizičkog lica, tako zaboravite za tu foru sa registracijom.Vi pruzate usluge kao fizicko lice.

Ako je bilo od pomoci.

• 2 months later...

E pa vidis, nisi trebala ni tu da stanes, vec si trebala sada ti njega da zajebavas kako i koliko je zajebavao i on tebe! Trazis mu kamatu na cekanje!

Pa nisi ni ti budala! Uzmes pare od banke, one naplacuju kamatu na to. Uzmes pare od zelenasa, on naplacuje kamatu na to!

I nemoj nikada odustati, to su tvoje pare, a veruj mi, sigurno nisi jedina koju je zajebao. Takvim ljudima treba staviti do znanja da ne mogu tako da se ponasaju. Ja da sam bio na tvom mestu ja bi platio 2 rumuna(dao bi im po 1000din) da odu i isprebijaju tog lika, ali bi im rekao da mene ne spominju-jer ko zna koliko je ljudi on zajebao za novac i sigurno bi se posle toga zapitao da li ce ponovo to uraditi. A onda bi posle 10 dana kad on izadje iz bolnice posetio ga sa 2 "velika" druga i trazio mu svoje pare...

POzdrav!

SKYMUSIC valja zaobilaziti u sirokom luku.

Sa jednim od kljucnih ljudi iz ove kuce sam se druzio celih 10 godina, kad kazem druzio mislim na svakodnevna vidjanja (pri tom nismo bili ortaci iz kraja ili komsiluka vec smo imali ista interesovanja i na isti nacin smo shvatali zabavu i zajebanciju).

Ali kako je covek poceo da se bavi biznisom tako se nas drugarski odnos pretvarao u cisto lihvarstvo.

Sve se svodilo na "aj mi uradis ono, aj mi uradis ovo", sto i nije bio problem kada su bile sitnice u pitanju. Ali kada bi dosli do ozbiljnih stvari, za koje treba dosta vremena i znanja, a koje su bile 100% komercijalnog karaktera doslo je do problema. Nisam u zivotu doziveo da mi neko ponudi toliko malo novca za svoje grandiozne zahteve. Iako me je vredjao taj stav odreagovao sam blago i izbegao da budem uvucen u pricu... ubrzo, kontakt se prekinuo.

Pare ljude kvare... sve ili neke?

I da dodam

Toplo vam preporucujem da izbegavate "agenciju" IMAGECOM, takodje iz licnog iskustva.

Stalno zaposleni zapravo nece biti stalno zaposleni, overavace i dalje svoje zdravstvene knjizice u Birou za nezaposlene ili kako se god to zove.

Kandidat za "stalno radno mesto" slusace bajke kako o agenciji i poslovima, tako i o plati i procentima.

Honorarni saradnici prolaze bolje.

Ne bi da obrazlazem vise, ali ako budete insistirali... pojasnicu sve detalje.

SKYMUSIC valja zaobilaziti u sirokom luku.

Toplo vam preporucujem da izbegavate "agenciju" IMAGECOM, takodje iz licnog iskustva.

U svakom slucaju pun si firmi koje treba zaobilaziti u sirokom ili malo sirem luku...i iskreno potpuno se slazem s tobom...to i jeste srpsko trziste danas...nesto sto treba zaobilaziti...

:)