Jump to content

kako doci do svoga novca ? i ostali detalji

nalesnik
 Share

Recommended Posts

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sta sam presnimio - sta nisam; sta obrisati - sta ne. sve su to kabaste stvari. sa jednog kompa, na drugi, na treci ...

U tom slučaju...odeš na neki auto otpad ili negdje gdje imaju one jake elektromagnete što dižu tone smrvljenih auta...i dogovoriš se da taj stroj (VEEELIKI je to stroj) dovezu pred ured tog tvog zajebanta, i onda samo neka uključi magnet...

Za tren oka ćeš na magnetu imat sve kompjutere i sve metalno iz ureda (i okolnih isto) i moći ćeš fino doma katalogizirat šta obrisati a šta snimiti :)

Naravno, vjerujem da će tad diskovi već bit uništeni...

Jebote, al mi radi mašta :lol:

Au definitivno poznata prica meni duguju kesh za cetiri projekta

www.eodeljenje.com

www.ekupovina.com user: admin pass entranc3

www.miltech.co.yu/design

www.vast.com

ukupno negde oko 1800 eu i sta sad mogu samo da se bacim sa mosta naravno a to je glupost,

ima tu par resenja

1. Lepo iskulirash i ostavish budale da propadnu sami od sebe, jer sa takvim nacinom poslovanja nece josh dugo, a i doci ce maca na vratanca kad tad

2. Druga varijanta je da pozovesh nekoga od rodbine ili drugova odesh tamo sa njima i pokupis pare to jest okrenesh ga na opacke i pokupiosh sve sto ispadne iz dzepova

3. po meni i najpametnije ali i najteza akcija je kao sto i poslovica kaze sa neprijateljem budi najveci prijatelj , znaci odesh lepo kod njega izvinesh mu se kao satro gistro nisi shvatila tek do sada koji on potencijal ima i da si se malo zbunila i da verujesh u njega i da i dalje zelish da radish za njega, kako nemozesh da nadjesh drugi posao, da covek prosto pomisli da si totalna budala i da se oseca onako siguran da ce da te iskoristi i onda ti krenesh polako njega da vozish, kao sto sam i ja uradio , e gazda treba mi laptop hitno ovo ono i dovidjenja vidimo se !! ako te neko pita od murije ili ostalih sto neverujem da ce i on da uradi jer ipak mnogo vise moze da ga kosta inspekcija , pa dali ima legalan softver da li su ostali radnici prijavljeni i tako dalje ti im reci pa on i ga je dao na osnovu duga prema meni mi smo bili u radnom odnosu sta sad i tako dalje,

srecom u mojo situaciji ja sam uspeo da izvucem laptop koji vredi 1400 eura i to na blef ali sigurno postoji neki nacin na koji ti mozesh njega da iskoristish ako nema laptop pozajmi mu nesto drugo vredno !!!!

e da i crna lista firmi koje znam da vacare ljude

na prvom mestu "elektronsko odeljenje" 8.sprat zgrada Inex-a

na drugom mestu "omni-explorer" design za www.vast.com bulevar avnoja 83

5 sprat stan 13

na trecem mestu "skymusic" ja stvarno neznam na koliko meseci oni menjaju dizajnere ali od kada sam ja otisao mislim da su promenili barem pet ljudi, mislim firma isplacuje ali ljudi i uslovi za rad su nemoguci. Prosto covek poludi i pobegne.

sigurno ima ovde designera koji ce u buducnosti raditi za neke od navedenih pazite se teske baronije.

pozdrav

Malo je oftopik, ali zanima me koliki se porez placa (20% ?) i koliko njih ga zaista placa ?

koliko ja znam, mislim da je tih 20%, al` mogu da proverim kasnije, tu mi je negde taj ugovor, a svez je 2 meseca.

mozda ne treba firma, al` treba regulisano individualno socijalno (ma sta to znacilo). ako dobro kapiram, moras bar biti prijavljen na birou, ali mnogima od nas nisu regulisane radne knjizice, odnosno, neki (kao ja), jos nemaju zatvoren radni odnos sa prethodnom firmom (zbog aljkavosti u radu istih), te dok se to ne zatvori, ne mozes se ni prijaviti na biro. bozee, kakva zapetljancija !!!

u svakom slucaju, ja sam resena da proverim koja su sve nasa "prava" i to preko raznih institucija. sad bar imam vremena.

1. Lepo iskulirash i ostavish budale da propadnu sami od sebe, jer sa takvim nacinom poslovanja nece josh dugo, a i doci ce maca na vratanca kad tad

ja znam primere drugih firmi koje jos "rade". ne bas sjajno, ali - kotrljaju ...

3. ... sa neprijateljem budi najveci prijatelj ...

hmmm, nije lose, samo sto u ovoj firmi nemaju cak ni internet. sa druge strane, ne mogu da ga gledam ocima ... sa trece, mislim da ne bi progutao ovu pricu koju predlazes.

e da i crna lista firmi koje znam da vacare ljude ...

ja mogu da dodam jos jednu: multipano. nalaze se na senjaku, viktora igoa 4

... ali ljudi i uslovi za rad su nemoguci. Prosto covek poludi i pobegne.

i ovde je slicno, ali mislim jos gore! jos gazda ne isplacuje, nego vozi ljude sve dok ne odlepe, a onda im nudi kompenz tipa: evo imam ove divne limove, oces ove gvozdene profile, imam slatki vagon akumulatora, sta kazes na to da uzmes ova ulazna vrata, kako stojis sa stajskim djubrivom ... itd. da, ima i fora da uzimas bakaluk u najskupljem marketu u gradu!

Znash kako, proceni da li ti je novac koji ti duguju vredan cimanja. Ako jeste, onda se bori bez obzira na sve... ali ako nije, a uglavnom je u pitanju bes zbog sega-mega budjavih medjuljudskih odnosa

pusti to, jer sve te zle misli i zelja za osvetom nigde ne vode. bar ne ka dobrim i lepim osetjanjima...

master Yoda je to lepo rekao [parafraziram]:fear leads to hate, hate is a path to the dark side... ;)

a to shto kazesh da je sitacija da niko nishta ne potpisuje, i da mozesh ostati bez posla ako insistirash na ugovoru... u tome i jeste poanta, ako te neko tako uslovljava u startu zeli da zajebe i sa takvim ljudima ne treba raditi.

i ugovor je jedno fino parce papira koje osigurava i jednu drugu stranu, i trebalo da postane standard... a ne da je ne znam kakva egzotika...

Meni niko ne duguje pare! Zato sto ja nikome ne verujem.

Radim iskljucivo za kesh. Solarno. Znaci pare na ruke.

Posto radim iskljucivo web. Ako radim sa neproverenim likovima, sto znaci da nisu doshli sa preporukom od vec proverene musterije, uzimam 50% avans, 50 % kada sajt bude onlajn i funkcionalan i to uskljucivo na mom serveru. Dok ne dobijem sve pare oni ne dobijaju nista.

Dakle ja tako radim!

Ova tema je dobra zbog toga sto zaista ima dosta indijanaca. Ali mislim da tupite praznu prichu po pitanju ove prevare. Ne isplati ti se da se kachish sa njima da ih bijesh, koljesh, smirglash ... Opet cesh ti da izvuchesh deblji kraj.

Kazesh da radish 100 godina i da si malo matora za cimove! Pa gde si ti radila prethodnih 99 godina, kad nista nisi naucila? U nekoj komunistickoj organizaciji?

Ako vec nista nisi naucila, mislim da ti je ovo izuzetno koristan dozivljaj.

Iskuliraj, i ubuduce vishe pazi.

To sto smisljash plan online, mislim da je jako glupo, ovaj forum mozda vec citaju tvoji neprijatelji. Pa bih prema tome pripazio. Stvarno si zivela u nekom staklenom zvonu prethodnih 10-tak godina!

Meni niko ne duguje pare! Zato sto ja nikome ne verujem.

Radim iskljucivo za kesh. Solarno. Znaci pare na ruke.

to je super ... kad mozes. ja na zalost, zivim samo od svog rada. vrlo cesto ne mozes da postavljas uslove, vec igras kako moras.

Posto radim iskljucivo web ... Dok ne dobijem sve pare oni ne dobijaju nista.

ja sam graficki dizajner, malo drugacije tu stvari stoje ...

... Opet cesh ti da izvuchesh deblji kraj.

ja jos nisam zavrsila. kad privedem kraju, javicu

Kazesh da radish 100 godina i da si malo matora za cimove! Pa gde si ti radila prethodnih 99 godina, kad nista nisi naucila? U nekoj komunistickoj organizaciji?

to je bio socijalizam, ali da, radila sam i u tome, imala sam i svoj atelje, naravno da sam naucila, ali ... nuzda zakon menja ...

To sto smisljash plan online, mislim da je jako glupo, ovaj forum mozda vec citaju tvoji neprijatelji. Pa bih prema tome pripazio. Stvarno si zivela u nekom staklenom zvonu prethodnih 10-tak godina!

:D da ... bas ... a sad sam izmilela ... ha, ha ...

nije glupo, posto nemaju net, a sem toga, bas me briga, pa ja sam i rekla o kojoj se firmi radi, sta tu ima da se krije ... oni meni nista ne mogu, osim da mi ne plate, ali zato ja mogu mnogo stete da im nanesem (koliko sam se za ovih par dana raspitala). osim toga, smucilo mi se da vise cutim/o o takvim prevarantima i ljigavcima. ako je vec neko od nas prosao lose, ne mora i onaj sledeci koji je u procepu, pa pristaje na sve i svasta, nadajuci se da ce naleteti na nekoga ko zaista zeli da radi, a ne da mulja svaka 2-3 meseca sa novim ljudima.

:D

Znam da je vrag odneo salu, ali da li mogu da glasam? :D

Meni se najvise svidja ona ideja za hard i formatiranje, stim sto bih ja samo skinuo hard

i poneo kuci. Mada je ovo najdivljackija varijanta.

Ova poslednja mi je najbolja i zvuci krajnje poslovno i profi.

Agencija za uterivanje dugova! Super! Mislim da je najprimerenija datoj situaciji.

Iskreno, ne verujem da bih se odlucio na bilo koju, mislim da je to sve malo ispod nivoa

Smatrao bih to samo kao svoju gresku i nekim svojim neiskustvom u poslovnoj komunikaciji. Do sada nisam imao takvih slucajeva.

Kako tuzna ali istinita tema....malo se kasno ukljucujem....

Imao sam prosle godine poslic za autocasopis Vrele Gume....tj sa jednim kolegom sam radio spicu, dzinglove, potpise....

Posto tada nisam imao prilicno iskuistva u freelance-u, dao sam im finale pre placanja....i cash sam dobio tek posle vise od pola godine, i to ih ne bi ni dobio da ih sponzor nije iscimao da naprave neke izmene, posto su menjali logo...Znaci dali mi cash i instrukcije za izmene....

Izmene sam im onda odneo na nekom divX-u koji je totalno neupotrebljiv za emitovanje, sa napomenom da hocu cash pre predavanja finala....

Vise me nisu zvali....Znaci pazite i ako/kad tamo ulazite....

Iskreno, ne verujem da bih se odlucio na bilo koju, mislim da je to sve malo ispod nivoa

Smatrao bih to samo kao svoju gresku i nekim svojim neiskustvom u poslovnoj komunikaciji. Do sada nisam imao takvih slucajeva.

sta mislis da ces zbog toga otici u raj, pa ti kreteni zive od naivcina i ljudi koji idu linijom manjeg otpora, dok god ljudi ne budu shvatili i cenili intelktualni rad vi cete biti izigravani, i nemojte misliti da tih par stotina evra nije nista jer on nije presao samo vas nego nekoliko takvih mesecno i nakupi se tu.

sta mislis da ces zbog toga otici u raj, pa ti kreteni zive od naivcina i ljudi koji idu linijom manjeg otpora, dok god ljudi ne budu shvatili i cenili intelktualni rad vi cete biti izigravani, i nemojte misliti da tih par stotina evra nije nista  jer on nije presao samo vas nego nekoliko takvih mesecno i nakupi se tu.

Najzad neko ko deli moje misljenje i ko nema nameru da odustaje!!! :)

Ne radi se o "par stotina evra" ili "hiljadu-dve", radi se o principu, a za princip ne postoji merna jedinica. Ili ga imas ili ne.

Najbitnija stvar oko koje je i pokrenuta tema, jeste:

U SUBOTU, 5.11.2005. NAPLATILA SAM SVOJA POTRAZIVANJA !!! :D :D :D

I pri tom sve i svasta rekla, te se okrenula i otisla na jedno 20-tak cm od zemlje, da u sreci i veselju potrosim svoj tesko zaradjeni honorar !!! Ukoliko vas interesuje kako sam to uspela, objasnicu, ali samo jedan pikantni detalj:

trazili su da im potpisem priznanicu i izjavu kako mi nista vise ne duguju!!! :blink:

• 4 weeks later...

Мени се то није десило - јер ја радим буквално за `Џ`. :)

Сав овај текст горе ме је у неку руку обесхрабрио и прилично разочарао - мислим на некоректно понашање и пословање клијената.

Охрабрује ме тај Уговор без кога не треба почињати било какав рад.

...што се тиче тог брисања фајлова са харда: најбоље би било да ископираш све вредније фајлове на неки од медија и избришеш исте са х. диска.

Касније их `уцениш` и по исплати твоје плате са наравно `малом` каматом, вратиш им фајлове.

Verujte mi da u svakom gradu postoji bar jedna takva agencija za koji ljudi mogu kazati samo najgore. Bar oni koji su radili za njih.A cak i oni za koje su te agencije radile.

90% vlasnika tih agencija su KRETENI koji imaju neki kapital ali nemaju veze sa dizajnom, grafikom, animacijom... Jedva da su savladali word, a kamoli neki drugi program tj. da su svesni vrednosti, vremena i truda koji treba za taj posao. A jos gore je jer su ubedjeni u svoj talenat za marketing. Cas izuzedcima, ali mislim da je njih jako malo. Ovo pricam iz svog ali i iz iskustva par prijatelja.

Svi moji poslodavci za koje sam radio su bili polupisemni sto se tice naseg posla. Ljudi sa novcem i nekim poznanstvima.

Tako da ti nisi ni prva, ni poslednja osoba koja ce tako proci u ovoj nasoj zemlji u tzv kvazi kapitalizmu. Nazalost :(

To smatram jednim sastavnim delom sazrevanja u poslu.

Sam svoj majstor, je moja parola za sve.

I to toplo preporucujem svima.

A inace sto se tice crne liste agencija mozete slobodno ubaciti i jednu malu Suboticku "CRAFT"!!!

kako im se isplati da svakih 2-3 meseca ubacuju nove ljude, upoznavaju ih sa poslom (naravno, ti novi za to vreme ne zaradjuju), PLACAJU njihove greske (pogotovu ako su ljudi mladi i nemaju iskustva), i onda ih odbace?!? pa gde je tu logika profita, ljudi moji?!!!? [/b]

I mene zanima...Mora da ima profitabilnosti u toj gluposti jer je to klasicna situacija.Javi ako saznas...

Aj napisi koja je taktika upalila ili su se odjednom prodobrili

Da, bas ... <_< postali su prave dobricine!

Uz izvinjenje sto se dugo nisam ukljucivala (odjednom gomila posla), evo i nacina na koji sam dosla do svog honorara. Posto sam se prethodno (u sebi), oprostila od novca, nazvala sam ih i obavestila da cu ih prijaviti inspekciji rada (ovo nije bila bezvezna pretnja, zaista sam se lepo raspitala). U roku od 12 sati, dobila sam svoje pare ... na kucnu adresu, u gotovom, u deviznim sredstvima. Jeste bilo neprijatno (bar za predstavnika agencije), ali sam se ja, nakon svega - osecala sjajno !!! I svakome preporucujem isto !!! Pa neka gospoda lepo vide da li im se vise isplati da nam ne isplate zaradjeno, ili da plate kazne za neprijavljene ljude, za nelagalni softver, za kancelarije na crno, za muljanje sa papirima, itd ... Topla preporuka svima - ne odustajte od svojih honorara, ma koliki bili !!!