Jump to content
Djorzgul

Animanijačenje

Recommended Posts

Animanijačenje je zajednički projekat pirata iz potpalublja broda 20/44, domaćina iz kafe bara "Кућица", miss May Whitely (Marija Jacimović) i Djorzgula koji želi da okupi sve ljubitelje, postovaoce, poznavaoce i nepoznavaoce kratke i duge animirane forme.

Počelo je tako sto su zimske projekcije bile u potpalublju broda 20/44, da bismo se, kad je doslo prolece prebacili na terasu. Sada su, dok ne prodje sezona zurki, dj-ejeva na brodu, projekcije preseljene u bioskop kafea Kućica na Vračaru.

Termin je svaki petak od 20:30h

Ako vas ima na fejsbuku možete postati "fan" i biti u toku na fejsbuk način.

Ovde ću kačiti sve bitne informacije, pošto u planu imamo vrlo interesantnih dešavanja :)

Sva pitanja i predlozi su naravno dobrodošli.

Adresa bioskopa Kućica je Borislava Pekića 15.

Iz ptičje perspektive:

kucica_google_earth.jpg

Djorzgul

A ovo ste pokrenuli ti i ta gdjica Maj? Svaka cast Dj, samo nazalost nisam vise u BG-u ALI dolazicu iz Novog Sada samo zbog toga pa makar mi napisali 1000 voznih kazni...(i da vam ovo potraje barem 1000 vikenda :)

Pokrenula je gdjica Mej, a ja se pridruzio odusevljen. Ona uskoro odlazi na postdiplomske u Amsterdam pa cu ja s ponosom preuzeti stafetu.

Ovo je cini mi se 18to po redu.

:)

Za sad nema programa, posto su u pitanju kratki filmovi iskopani na raznim mestima. Neki su manje, neki vise poznati...

Ali u planu je da se malo bolje organizujemo te da programi budu normalna pojava :)

Marija je otisla u Amsterdam i meni u amanet ostavila sve, tako da ce promena biti u svakom slucaju ( na bolje), samo laganim tempom... Pos'o, kuca, pos'o... animanijacenje... valja sve uskladiti... Znate vec kako to ide

Procistio sam temu od svojih postova, i sve bitne informacije stavio u prvi post.

Sledece animanijacenje, 23. po redu, je u petak 17. septembra u 20:30h, u bioskopu Kućica.

Na programu će biti dugometrazni film Hayao Miyazaki-ja "Kiki's Delivery Service" iliti "Pozovite Kiki radi isporuke" :)

Titl ce biti na engleskom, ukoliko ne nadjem dobar ( sa naglaskom na dobar) srpski prevod.

Slucajno sam naletjela na ovu temu i svrstala se negdje medju

ljubitelje, postovaoce, poznavaoce i nepoznavaoce kratke i duge animirane forme.

Lijepo je vidjeti da ima jos ljudi koji znaju za Miyazakija. Trebalo bi ih biti mnogo vise.. /uzdah

Nastavite sa sirenjem njegovih filmova :)

Animanijačenje vol.24

Petak 24. septembar, 20:30h, u bioskopu Kućica, dugometražni animirani film Ralph Bakshi-ja, po izboru gdjice Misslemonlives, "Fritz the Cat" iliti "Mačorčina Fric"

Dobrodošli :)