Jump to content
Webb

Iskustva sa kupovinom opreme na DZ!

Recommended Posts

Posto se puno nas opremom snadbeva upravo preko oglasa DZ doso sam na ideju da otvorim temu sa iskustvima kao kupaca tako i prodavaca tako da ubuduce svi mi otprilike znamo sta nas ocekuje :)

Pa da predjemo na stvar! :)

Prosle godine u ovo doba od Bukinjo sam kupio Canon 18-55 IS Objektiv je bio savrshen i sjajno me je sluzio dok ga nisam prosledio dalje :)

Gore navedeni sam zamenio sa Sigmom 17-70 koju sam kupio od huligan ( i to smo vrsili zamenu uz moju doplatu) i takodje sam bio prezadovoljan onim sto sam dobio. Sigma je dosla kao nova! bez tackice na sebi u full pakovanju mogla je ladno da prodje kao nova.

Relativno skoro sam uzeo Canon 40D ( na nevidjeno) od hektor2, covek mi je pre kupovine skrenuo paznju da na aparatu ima mala ogrebotina ( koji sam ja jedva naso i ako sam znao gde je kad je stigo aparat) Masina radi super, sluzi me sjajno ( jos mi je i spustio cenu ( hvala mu!) ).

Kupovo sam ja jos nesto opreme al ne mogu da se setim svega odjenom (dodacu vec). I sva ova iskustva su bila vise nego pozitivna!

Tako da imate moju veliku preporuku za kupovinu ili prodaju bez straha od ovih ljudi.

Ljudi svaka cast! :)

I moja iskustva su pozitivna.

Kupio Sigmu 55-200 od Marija. Sve kako je bilo i u oglasu. JOs uvek radi sve kao pod konac mada je bas i ne koristim mnogo.

D80 + bat. grip od Lexusa legende :) sve radi i dan danas odlicno. :)

Ja kupio 35-icu od lika sa dz ( lik je shvatio da ne želi da se bavi fotografijom ), 35-ica radi ko nova (što u suštini i jeste).

Izvinjavam se što ne mogu da se setim koji mu je nik bio, al sve jedno hvala mu.

Ja sam kupio od Misirca Nikon D90 i rezervnu bateriju. Jos uvek je bio u garanciji.

Covek je zaboravio da ponese bateriju (poneo je sve ostalo :D), ali je posle nekoliko dana uredno poslao AKS-om.

Sve je bilo kako smo se dogovorili, oprema u perfektnom stanju. Od njega bih sad smeo da kupim na nevidjeno, a prilicno sam nepoverljiv po prirodi.

Sve preporuke za trgovinu sa njim.

Ja sam od nekog lika ovde kupio SB800. Covek mi je lepo sve rekao, ispricao, nisam ni isao da pogledam mashinu. Na poverenje posalao ja se uverio da je sve Ok i radi i lepo mu poslao novce i svi zadovoljni.

Trgovao sam sa više članova i niko me nije ispalo.

Najsvežiji primer je skroz pozitivan a u stvari samo je član Zone napisao broj telefona prodavca koji nije član.

Pitao me čovk da li želim da sastavimo ugovor da ne bude posle nekih komplikacija i moram priznati malo mi je bila frka, međutim rekao sam mu da je to oglas na DZ i da mi "zonaši" verujemo na reč jedni drugima, te ako on tvrdi da je sve tako kako je naveo nije neophodna provera. I stvarno bi tako. Obojica zadovoljni.

Šta to onda ispada da smo mi ko neka sekta sačuvaj bouze :) !? Neka družba Sinji Galeb! :)))

Imamo i nepisani kodeks i nepisanu kletvu i nepisani blagoslov.

Eto na primer: ko ispali kolegu sa Zone "dbogdamu" zavesica zaglavila na svadbi,... ili ma...nemam srca ni da pomslim...

Od IxMastera kupio stative za rasvetu

Kortu prodao 40D

mlukic999 od mene kupio 50mm

davno od Sergeja kupio ranac i neku Sigmu 70-300

od Miljka za moju svaju kupio 40D na neviđeno

i tako još neke stvarčice sam trgovao, ali ko će se svega setiti. Svaka transakcija je prošla na obostrano zadovoljstvo.

Trenutno ništa ne prodajem, a rado bih kupio 17-40, pa ako se niko ne pojavi do srede, moraću da kupim nov, pošto ni ovaj siroti 70-200 ne može sve da pokrije :)

Sve sto sam kupio do sada preko Zone je u tip top stanju i bilo je takvo kada sam i kupio. Mogu reci da sam veoma zadovoljan obavljenom kupovinom, a do sada sam pazario nekoliko stvari od Miljka KG, berekina, misirca, bocca i @work-a.

Eto, ako vidite da ovi clanovi nesto nude na prodaju, onda je to po meni sigurna i dobra kupovina! :)

Ja kupio (na nevidjeno) od DataS 17-40, a od Bruna Toldija 24-70 i takodjer se na nevidjeno trampio sa dexns za canon 100ku kontra 60ke. Sve bilo super. Niko mene nije zajebo, a nadam se ni ja njih ;) Valjo sam tu i tamo jos neku robu i drago mi je da vidim da su kupci zadovoljni ;)

Ja kupovinu na DZ smatram pouzdanijom (i povoljnijom) nego u pojedinim radnjama u okruzenju (a nosim i tetejca :P ).

Ja sam Berekinu prodao na neviđeno canona 24-70 i drago mi je što sam pošten, pošto sam iz dva posta iznad saznao da nosi tetejca. :)

^ Taman sam ga tad i kupio jer mi ostalo novca (nisam morao da kupujem nov objektiv) :lol:

p.s.

I tetejca sam kupio od clana sa DZ...

.....pozdrav, rekoh i ja da kažem koju reč pošto sam dosta opreme kupio polovne ovde na zoni i nemam zamerki..... za sada, naravno ne bih sebi da baksuziram....

npr: kupio: D300 telo, Nikkor 35mm, Nikkor 85mm, dve torbe, softbox i držač softbox-a za blic, Dule Asian mi je prodao canon 70-200 f4, Canon 5D telo..... nešto sam sigurno zaboravio.... ah da, Canon g10...

prodao: moj voljeni canon 100mm makro, canon 28-70mm L f2.8, canon 350d....

sve u svemu verujem da se trguje polovnom robom i razmenom mnogo ali baš mnogo više nego što se kupuje nova..... šta ćeš kriza...

^ nadam se da te 100-tka sluzi (mislim zbog tetejca) :P ;) , 60-tka fercera kad god stignem da je koristim.

Sad trazim upravo neki zum tipa sigma 70-300 ili canon, pa ako ima nesto u ponudi, ajd nek cimne na PP.

Kupio od nidze 20D, evo pres'o sigurno 30-ak hiljada, i dalje se dobro drzi, samo sto ga ja nisam cuvao ni priblizno kao on (npr. izgubio onu gumu sa trazila), jednom se cak izvukli listici zavesice (mojom greskom, jer sam se uspanicio kad je baterija bila pri kraju a aparat poceo da pisti, pa ga iskljucio da stavim punu!!!???), vratio ih na mesto i on i dalje rinta bez problema, jednom recju neunistiv primerak!

Jos da nije pozurio da proda onu Sigmu 17-70 nego sam dao gomilu para za novu...

Ako vidite da je oglasio na prodaju kakvu Sigmu, D700 ili nesto drugo, odmah pozurite da kupite, jer su u pitanju probrani primerci.

Ne mogu da se setim od koga sam kupio 70-300IS (neka se javi ako jos dolazi ovde), bio je dugo na oglasima, stvarno kao nov, kao da nije koriscen, odlican primerak (nema front ili back fokus niti bilo kojih drugih problema), a cak ga poslao upakovanog u kutiju od decjih cipelica i ususkao ga kao da je u pitanju 70-200/2.8 IS :)

.....pozdrav, rekoh i ja da kažem koju reč pošto sam dosta opreme kupio polovne ovde na zoni i nemam zamerki..... za sada, naravno ne bih sebi da baksuziram....

npr: kupio: D300 telo, Nikkor 35mm, Nikkor 85mm, dve torbe, softbox i držač softbox-a za blic, Dule Asian mi je prodao canon 70-200 f4, Canon 5D telo..... nešto sam sigurno zaboravio.... ah da, Canon g10...

prodao: moj voljeni canon 100mm makro, canon 28-70mm L f2.8, canon 350d....

sve u svemu verujem da se trguje polovnom robom i razmenom mnogo ali baš mnogo više nego što se kupuje nova..... šta ćeš kriza...

zaboravio si na alien bee b1600 :)

Kupio od nidze 20D, evo pres'o sigurno 30-ak hiljada, i dalje se dobro drzi, samo sto ga ja nisam cuvao ni priblizno kao on...

To je bio moj 20D :)

људи,

веома ми мило ем драго да прочитах ово ... мислим, ово је стварнички један пројекат у чијим оквирима људи обарају цену када продају своју опрему ... доста ми је БРЕ прича о накупцима који откупе антиквитете за сићу и онда деру, продају покварене шклопоције итд ...

само напред, живела фотографија ! :)