Jump to content

InDesign CS5 problem sa Package opcijom...

MontSAT
 Share

Recommended Posts

Imam problem sa CS5 verzijom. Sad se nešto ne sjećam da li je to isto tako bilo i u ranijim verzijama...

Naime, kada uradim Package nekog projekta, u folderu Links nema npr. fotografija koje u imenu imaju naša slova!

Tipa, imao sam fortku Žabljak_zimi.tif i kad sam slučajno pogledao u folderu Links, uopšte je nema...

Takođe, dobio sam prije neki dan isto tako zapakovanu monografiju koju sam trebao prepraviti, otvorio dokumet, nedostaje 60 linkova, tj fotki. Detaljnijim pregledom sam vidio da postoje fotke u folderu Links, al ih je preimenovao u neka glupa imena, a u originalu su u imenu imala naša slova, tipa ž, č, ć...

Jel ovo on radi tako ili ima neko dodatno podešavanje, šta li već...

Da ne pogledah slučajno, zamalo izgubih bitnu fotku, pa rekoh da pitam jel ima neka fora ili da ubuduće sve fotke imenujem bez naših slova..

Upravo sam proverio, kod mene i CS4 i CS5 rade bez problema sa linkovima koji u nazivu imaju naša slova. Opcija Package ih uredno sve smešta u folder Links.

Bez obzira na to, ja nikad ne koristim takva imena fajlova zbog moguće nekompatibilnosti sa drugim operativnim sistemima (bivšim i eventualno budućim).