Jump to content
tanakan

Carina strikes again

Recommended Posts

У понедељак 31.05.2010. године летом из САД преко Минхена допутовала је путница Љ.П из Београда која се такође упутила на зелени контролни пролаз.

Детаљном контролом, у њеном пртљагу цариници су пронашли фотоапарат марке ''Canon ЕОS 5D '' са објективом и флешом чија је вредност процењена на око 355.000 динара (4.700 долара).

Против путнице је покренут прекршајни поступак, а фотоапарат је задржан до окончања истог.

izvor: http://www.carina.rs/cyr/Stranice/Vest.aspx?ListItemID=75

Carinici su odgovorni ljudi koji revnosno obavljaju svoj posao. Zahvaljujuci njima je Srbija, mati, bezbedna zemlja u kojoj vladaju red, mir, postenje, blagostanje i socijalna pravda.

Ma šta prekršajni postupak, to treba odma' na kolena, pa metak u potiljak - da se zna da se zločin ne isplati. <_<

Srbija, tamnica naroda™ - meni uopšte više ne deluje smešno.

Pozdrav

Ovaj, Mario... nova oprema, stara oprema... kakva god da je - zaslužuje da bude ispraćena u maltene - crnoj hronici carinske uprave, zajedno sa oružjem, drogom i dijamantima?

Hvale se ko da su uhvatili ne znam koga, a kriminalci se razbežaše po celoj planeti, prešavši ISTE te carinske prelaze.

Gov****m motkom to treba... stoka.

Pozdrav

Ja u toj hronici vidim samo poruku onima koji bi da švercuju iz Kine, Dom. Rep. i USA da to ne rade, jer mogu biti uhvaćeni.

Kao i u svakoj službi, neki rade svoj posao, neki ne. Ne vidim čemu zgražavanje. Ako neko može da švercuje, sad ja treba da budem ljubomoran što i ja ne mogu? Ma hajte.

Na carini te čekaju sa skenerom i analnim upadačem, na ulici sa registarskim parking snimačem, na putu sa brzinskim meračem...

Uskoro ćete moći da prdnete samo onda kada vam oni to dozvole i ako vam dozvole. Svako ispuštanje gasova van termina propisanog u dozvoli biće najstrože sankcionisano i hitro procesuirano.

Ali zato, kad izbori dođu sva će braća na iste da pođu. Zaboraviće oni sve upadače, merače i snimače i ponovo glasati za iste je*ače.

Drugim rečima - za sve smo sami krivi!

@VOYAGER

Ne naravno. Nismo se razumeli. Ja samo kažem da je licemerno pričati o uspehu kada na'vataju žemsku koja švercuje (pazi Boga ti) aparat, a droga i kriminalci slobodno cirkulišu granicom, u oba smera.

Vrlo prosto. Ovakva "vest" ne zaslužuje da igde bude propraćena, jer - s jedne strane drkaju ženu, decu i starce™, a s druge strane lica sa diplomatskim legitimacijama (čudnih prezimena koja se sasvim slučajno poklapaju sa onima koja čujemo u vezi nekih tamo klanova) prevoze gudru.

O istoj stoci se radi - isti ljudi trkeljišu obične građane i građanke, a kriminalce puštaju bez da smeju da ih pogledaju popreko. To treba sve pohapsiti, a sajt im ugasiti, bre! :angry:

Pozdrav

Mi ovde divanimo o tome da li je trebalo da je puste ili ne, a niko ne pominje 'vrednost' te opreme od 4700$. Pa to nije toliko kostalo ni kada je bilo novo, a kamoli sada kad je korisceno!!!

Posto su oni tako posteni u proceni vrednosti, ako budem ikad u situaciji, cu lepo napravim onaj formular kad iznosim opremu, oni lepo overe, a onda cu lepo ubuduce te potvrde sta god budem unosio da pravim sam sve zajedno sa pecatom!

^^ mislim da ti je falsifikovanje pechata krivichno delo ovecheg kalibra. (u smislu -neche da te prvo puste jednom-dvaput i klepe malo po novchaniku, nego mislim da se tu u startu ide u neki tvorza, tako da to nije lepo).

sad, ako je ova snajka ponela aparat da se slikuje, pa che da ga vrati, onda su gejevi. ako je pak proshla kroz zeleno s' aparatom k'o ja shto sam prosho kroz to isto zeleno, onda je jeli trebala malo bolje da se organizuje. ili naravno - da plati carinu, i -naravno, da pozheli iz odma' da rokne tog nekog ko joj je izrachunao 4.7k$ za to. dodushe - aj' da opet ne greshimo dushice nashe malene i hrabre - mozhda je stvarno bio na aparatu neki guja-objektiv, koji sam koshta par soma, tako da... jbm li ga.

generalno ja bi ih postreljao i pomlatio motkom bez da mi se ruka zatrese - ali ne zato shto su tu snajku oglobili, nego zato shto mene niko nishta nije pitao na ulazu natrag u srbiju i nigde (pretpostavimo da sam debil i da sam bio ponavljach i t.d. - znachi ono prirodno glup chovek -dakle mora sve da mi se napishe) - e ja to nisam video. zanimljivo u aziji - ja evropljanin - na aerodromu/u trzhnom centru - samo podignesh glavu gore, i ako nisi slep - dochi ches (na javni prevoz, na izlaz za tamo/ovamo, u klonju, u food center, u....)

zamislite kako je to lep deo zhivota u nekoj normalnoj zemlji gde gradjani imaju pravila (ima ih i srbija), koja i nisu tako losha (nisu nam tako loshi zakoni), i gde smo se SVI slozhili (ili skoro pa svi) oko toga da je lepo da ih poshtujemo. i gde je recimo po jednom osnovu uvek jedno pravilo koje se uvek tumachi na jedan nachin, i nikada neko drugo pravilo, i nikada vishe nachina tumachenja, i nikad nepridrzhavanje tom pravilu.

e sad... to shto je udbina gudrovina bila u tamo onom sefu -pa dobro, svaka udba na svetu ima neshto malo gudre u shteku...(dok ti objasnih poreskim obveznicima i birokraciji... :) ), i td i td... to su vech stvari za drugu temu. radni naziv teme: srbija majka - tamnica naroda.

Ma dobro, 'ajte pustite pecat, svasta mi padne na pamet u afektu kad vidim bezobraznu drzavu sta radi... Secam se kad je pre 10-ak ili tako nesto godina Kertes, pored toga sto je policiji, vojsci, crkvi, i ko zna kome jos delio kapom i sakom zaplenjenu robu, kamione, automobile itd., pojedinim zaposlenima podelio stanove na koriscenje na 99 godina (posto nije mogao da ih pokloni, niti da ih proda po nekoj mizernoj ceni).

Sto se tice objektiva, vidi se na slici da nije neko L staklo, vec najverovatnije nesto tipa 28-135 ili 85/1.8 ili vec koje, a takodje nema ni zonerice, tako da mi njihova procenjena vrednost stvarno nije jasna.

Jedino ako su lepo otisli na sajt neke od firmi i videli aktuelne cene, ali nisu uzeli u obzir da su to cene kada je 5D imao da se kupi nov.

Po toj logici, ako neko ponese iz inostranstva objektiv za koji na sajtu BMFocus stoji cena "0", treba da naplate carniu 0 din., ali naravno da to nece uciniti!

Ovaj 5D je kao vino, što je stariji, to je vredniji. Ovaj polovan primerak je očigledno tri puta vredniji nego što je ikada bio.

Svaka čast carini na ovoj brzoj akciji, ko zna šta bi ta žena uradila sa ovim aparatom da je tek tako upala u Srbiju!

Sada se sigurno kriminalcima tresu gaće. Misle u sebi: "ako je ova žena pala za aparat koji verovatno i nije htela stvarno da prošvercuje, ko zna kako ćemo mi da prođemo, manimo se ćorava posla, prestanimo s ovom drogom koja ubija našu omladinu i bavimo se eko-poljoprivredom i proizvodnjom suvenira, naravno, sve po zakonu".

I tako i bi, zahvaljujući hitroj akciji carine, žena je uhvaćena i lančana reakcija od tog događaja upropasti šverc na Balkanu,

švercerski kanali se sasušiše, a onda se i mafija preorijentisala na legalno poslovanje i vredan rad u fabrikama. Amen.

sam cu da napisem piiip, piiip, i onako bi mi obrisali psovke. Mislim da je ovako nesto i suvise komentarisati. Ceo svet nosi robu gde hoce i kako oce, samo mi pametni srbi smo nasli da lovimo ljude sa aparatima, sramota, znas kad cemo mi u uniju, nikad, stoku i treba drzati u oboru.

Uzasno me iznerviraju ovakvi postupci nase vlasti, mada su to postupci pojedinaca, ali svako svakom cuva guzicu i opet isto.

cenim da je ovo mk2, i cenim da je ono verovatno neki kit, tipa 24-105, dakle jeste L, cini mi se da se provaljuje i zonerica nasrafljena naopako, i zajedno sve mozda i kosta toliko, ali poenta cele price je sto se oni hvale da su uhvatili ljutu krijumcarku opojnog aparata, a pravi krijumcari (ljudi, oruzja, gudre/cega vec) verujem prilicno opusteno rade svoj posao. srbija. s'druge strane, cenim da je riba neiskusno postupila...

kao da je bitno jel mkII ili prototip mkIII, vredi li 5 ili 3 iljade, sve jedno je sramota. Ljudi kupuju aparat i nose slobodno po celom svetu, sta ovi rade, cuvaju domaceg proizvodjaca fotoaparata mozda, ne mozes preci ulicu od celavaca od 20 godina koji te gaze u raznoraznim dzipovima, koje su kupili verovatno od svercovanja fotoaparata i objektiva.

u je.. ja tek sad vidim - pa ovo je link na carinu. jbt... znachi stvaarno zamisli koji retardinjos mora da budesh da pisesh na sajt kako si chapio nekog za (pa i ako bi bilo toliko para) - znachi to je 1000 dolara (20% mislim da je carina - ja sad nedavno kad sam bio u inozemstvima teo sam da kupim 1 bas, i 20% je carina za instrumente, a nekako su mi tu negde slichni- sredstva za rad umjetnika dugih koosa).

jebesh mi sve kontam da che na rts dnevniku da bude kako je uspeshno koordinisanom akcijom murije, zandarmerije, i vojne bezbednosti u maksiju chapljen neki mali ganci beskuchnik koji je mazn'o jogurt. uz naravno klauzulu "posle uspeshno okonchane akcije, najistaknutiji su otishli i po 13-u platu za ovu godinu - kod tamo nekog javnog dilera na veliko...

znachi no comment. ako bi napisao svoj stvarni komentar, moglo bi se skontati da ne volim zemlju u kojoj zhivim, shto je veeeoma netachno, shtavishe..

Sve i nekako, ali sad nesto zamisljam kad cemo sledeci put videti ovde na forumu pitanje "Da li mi se isplati da mi tetka iz USA donese 5D mk2 i jos kojekakve opreme, jer necu imati garanciju ovde, ali cu ustedeti...?"

Sad se pitam kako su bas nju nasli da provere, a ispred i iza nje je proslo ko zna koliko ljudi, i neko je mozda imao 3 takva aparata u torbi i jos 5 objektiva i ko zna sta (cisto onako, teoretska mogucnost). Da li to zavisi od hladnokrvnosti, nervoze koja se vidi u pogledu, ili cega vec?

Ovo je naslov i nisam procitao da se kurce sa zaplenom Canon-a.

Спречено кријумчарење драгог камења и лажних "Луј Витон" торби на београдском аеродрому .

Ponekad mi se ucini da pojedini uopste ne znaju sta hoce i kako hoce da zive.

Da imas papire od 5D carina ti nista ne moze, posto nemas papire slede sankcije.

Ukoliko imas dozvolu za nosenje pistolja onda ti policije nista ne moze, posto nemas slede sankcije.

Ukoliko nemas kartu za gradski prevoz slede sankcije.

Sta je problem ?

Zajebali ste se u glasanju na izborima ?

Ne svidjaju vam se zakoni EU ili bilo koje druge zemlje na ovoj planeti (POREZ) ?

Pa ne mozes da uneses nesto bez carine, ne ovde ili bilo gde ... probaj, ako prodje prodje ako ne cemu kuknjava ?

Koji bre Kretes i ostali bakraci, pa ajde bolje da se vise vratimo i pricamo o vremenu Tita staje bilo i kako je bilo ... pa i to je merodavno ... a ovo je 2010 !

Nemam zasto da branim carinike jer je vecina "nepismena" i bezobrazna, ali ova kuknjava veze sa mozgom nema !

e nek' si nam objasnio...

kuknjava je u tome shto su u jednoj Kurvarnici - shto ova zemlja jeste, sredili stanje tako shto je pijanista Sam - onaj shto na ulazu zajedno sa "madam" dochekuje goste - dobio otkaz. znachi madam je i dalje tamo, samo sad svira "sem"-ov drugar iz odelenja iz muzichke "tom". kurve su isto tamo - upravo prshti od seksa. verujem da "gore na spratu" ima i poneki drzavni sluzbenik koji je zaduzhen za zatvaranje kurvarnica - koji upravo kara - za dhabe.

-i sad taj neko serenda kako je stanje u javnoj kuchi sredjeno tako shto je otpushten pijanista. to bi bio onako glavni problem.

sad, vechina diskutanata je za opciju "treba zatvoriti kurvarnicu"

maree je iz fazona - pa dobro - i to je uspeh - nelegalno je raditi u nelegalnim organizacijama -shto kurvarnice skoro svugde na svetu jesu.

ja lichno sam iz nekog srednjeg fazona - aj' lepo te kurave da idu na biro, aj toj madamme malo da podavrnemo ruku na ledja, pa da nam kazhe ko su sve bile mushterije, i zahvaljujuchi kojoj nije zatvorena sve ove godine - poshto su radili istu stvar jeli kao i kurave (samo =meni lichno su onako bash odvratni za razliku od onih jadnih kamenjarki).

-ili brate, onda aj' da ne kenjamo, nego lepo kazhemo JAVNO - mi smo javna kucha.

*povuchi paralele s' nashom zemljom/vlastima i dodeliti "uloge" po slobodnoj volji..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...