Jump to content
JJRade

Kupovina fotoaparata

Recommended Posts

Kupio bi digitalni fotoaparat do 150 EURA.Bavim se elektronikom pa mi treba da slikam i sitnije detalje a koristio bi ga i za slike pri putovanju.Da ima mogucnost prikljucenja na racunar.

Znam da je to mala cena ali vas molim koji bi mi aparat preporucili da bude pouzdan i relativno dobar i gde se moze nabaviti kod nas s obzirom da nisu iste cene u svim trgovinama.

Unapred zahvaljujem!

Pozdrav svima!

Koji ti se vise svidja, u pitanju su nijanse, dobar je i taj Panasonic, kvalitet slike, izrada itd, jedino sto mozes da dodas jos koju hiljadu i da uzmes Panasonic koji snima u HD-u, tj 1280x720 video, neznam koliko ti trba video ali razlika je prilicna... To je sledeci skuplji model mislim...

Pre neki dan sam u Mercatoru devojci kupio Isus 95 IS za 14.900 din... lep i lak za rukovanje

mada, s druge strane izgleda da ima jedan zaglavljen pixel na senzoru :(

Canon A-1100is 12,5 megapixela , 4 puta opticki zum , koristi obicne baterije , Canon ixus 95is

10 megapixela , 3 puta opticki zum , koristi Li-Ion bateriju NB-6L koja kosta preko 30 eura pa ti

prosudi sam sta ti je ciniti.

Samo ima kaze A... Znaci A klasa, Ixus bi tu bio bar E...

Stvarno ne razumem zasto ste se uhvatili za taj stari plasticni model koji, koliko ja znam, nema nigde da se kupi nov... Da ima i da je u pitanju A2100is sa mnogo boljim 6x objektivcicem pa ok ali ovako, ali cak i taj a i drugi Canoni A serije su davno postali "idioti" sa samo atomatskim modovima ...

Ixus je nesto drugo, u njega bez obzira na puko tehnicko poredjenje idu kvalitetniji senzori, kvalitetniji objektivi, brzi softver upakovan u lepo metalno kuciste koje je zadovoljstvo uzeti u ruke...

Mislim da je nas duhovni vodja ovde primetio da su lijonske baterije jeftinije od kikirikija a o eleganciji i prakticnosti njihove upotrebe mislim ne treba trositi reci i porediti sa sa nekim tamo praistorijskim kao olovo teskim baterijama, velikim i sporim ili skupim i brzim punjacima itd itd...

ne bih se slozio da su aparati iz A klase idioti. Tj ni kod Ixusa ni kod njih se ne moze generalizovati, posto i u samim klasama ima velike razlike i toliko modela, da je stvarno veliki izbor, i medju njima ima jednostavnijih modela, a ima i onih koji nude mnostvo kontrola. Ja recimo imam Ixusa na kome na vrlo mali broj parametara mozes da utices. A na primer A590IS, prosto me aparat iznenadio koliku kontrolu pruza, s obzirom na cenu i klasu aparata.

Baterija i punjac nisu bitni,ja sam elektronicar.Ove AA baterije mogu da napunim i ponesem u rezervi a ne da kupujem bateriju specijalno za odredjeni aparat.

Da ima kvalitetnu sliku,video zapis(ne mora velike rezolucije) a cena i do 170 Eura ako je tip aparata bas dobar.

Hvala na sugestijama.

Pozdrav svima!

Gledao sam u Tehnomaiji IXUS 95IS Grey na akciji je 14999, a isti takav Silver je 19999.

Zanima me da li su istog kvaliteta.Zvao sam telefonom kazu da su isti,mada sam sumnjicav kada je nesto na akciji.

Sta vi mislite?

Pozdrav!

Molim vas kakav je KODAK C182.Cini mi se da nije los a nije ni skup .U Pakomu 105 Eura.

Baterije mi ne predstavljaju probliem.

Pozdrav!!

OK!

A ovaj IXUS 95IS Grey sto je na akciji 5000 din je jeftiniji od IXUSa Silver i Red, da li je losiji?Kazu mi da se slabije kupuje pa su mu snizili cenu.

Pozdrav!

OK!

A ovaj IXUS 95IS Grey sto je na akciji 5000 din je jeftiniji od IXUSa Silver i Red, da li je losiji?Kazu mi da se slabije kupuje pa su mu snizili cenu.

Pozdrav!

Valjda je to sve jedan te isti aparat, samo u različitim bojama (za batu, seku, mamu, tatu...)

sd1200is_feature_01a.jpg

Mislim da je dobar a nije ni skup ovaj:

Panasonic Lumix DMC-FS10

Opticki zum 5X

Video HD

Dobra rezolucja

Molim za vase misljenje.

Pozdrav!