Jump to content

Tri meseca od pretstavljanja nove LAV boce

stormwatch
 Share

Recommended Posts

Elem, javih se 12. februara ove godine na oglas postavljen na Dizajn Zoni - http://www.dizajnzona.com/forums/index.php...st&p=877701, trazen je kamerman koji bi 19. februara propratio dogadjaj prezentacije nove LAV boce na trgu u Subotici, montirao prilog i isto vece poslao materijal. Posao je naravno uradjen, postavljac oglasa je u PP rekao da je honorar koji mu je odobren 50 Eur sto je sasvim ok, sve bi bilo lepo da je taj honorar ikada stigao do mene, naime od 20. februara ja i postavljac oglasa culi smo se preko SMS-a i privatnih poruka mozda 5 puta s tim da mu je mobilni bio ugasen neko vreme, prvi put smo se culi dan posle promocije kada je rekao da je dogadjaj uspeo i da ce pare biti uskoro isplacene, posle toga nastao je tajac od 3 nedelje u kome postavljac oglasa niti je odgovarao na SMS niti je odgovarao na par PP koje sam poslao iako je svaki dan bio na Dizajn Zoni, posle mesec i kusur dana na pomoc jednog od administratora ipak sam dobio kratku SMS poruku da je sve u redu i da isplata treba konacno treba da bude realizovana. Posle par nedelja opet posaljem SMS i PP da vidim dokle se stiglo posto je vec proslo 2 meseca od dogadjaja, ali opet corak...ne javljanje ni na jedno ni na drugo. Ajd OK, mislim se decko je u guzvi pa ne stize da se bakce sa tim sitnim stvarima, poslednji put kada smo razmenili poruke bilo je pocetkom Maja kada sam se ja sa druge strane raspitao sta se desava sa honorarom, poslao mi je poruku u kojoj mi govori da ce sve biti isplaceno cim se on vrati sa puta 12. maja, of course ni od njega ni od isplate jos uvek nema nista. Mislim da je 3 meseca cekanja dovoljno da sa vama podelim moje iskustvo, firma koja je angazovana za ovaj projekat je McCann-Erickson a postavljac oglasa je gospodin Luka Jovanović. Ne znam kako stoje stvari sa kamermanima po drugim gradovima koji su radili na istom projektu ali mislim da bi u ovoj zemlji kultura isplate i komunikacije sa ljudima angazovanim na projektima trebala biti na mnogo visem nivou.

• Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne radim solo toliko koliko radim za jednu stranu firmu koja placa svoje radnike :lol: , ali znate šta mene čudi u celoj priči? Dečko koji je postavio oglas nije bilo ko na Zoni nego jedan od uglednijih forumaša a od njega u ovoj temi ni traga ni glasa, čudno je da mi po ovom pitanju svi govore da zaboravim pare a 100% sam siguran da se radi o nekom drugom oštećenom licu i nekom drugom postavljaču oglasa da bi priča bila drugačija. Srbija je to po svemu brale moj, i po kumovima, jatacima i rođacima a vala i po "poštenju".

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Covece sta places za 50 eura? zaboravi to i teraj dalje.. kad bi ja za svakim dugom plakao nebi imao vise suza... :)

Vidi Marko, ako ti volis da radis besplatno slobodno nastavi ali nemoj meni pricati sta da radim, ja sam svoje odradio i svojega se ne odricem.

ok. je da trazis svoje, slazem se sa tim.... samo delujes kao da ti je to jedini posao u zadnjih godinu dana i da neces imati sta da jedes dok nedobijes tih 50 eura...

meni duzni:

za dizajn flyera - 35 eur.

za plakat (neka studentkinja) - 1500 din.

za jednu reklamu jos deo od - 120 eur.

verujem da ima jos dosta dizajnera koji cekaju na pare, i sta mislis kad bi svi pisali o tome...

sad kad malo bolje razmislim ti si jos i dobar...

opusti se malo...

Gresis, ovaj gresis silno sinak.

Princip je nesto sto, izgleda, tebi ne znaci mnogo; na ovaj nacin se javno pljuje po kome treba da se pljuje i time se sprecavaju buduca s..nja sa istim ljudima i na taj nacin, ako pogledas malo dalje, gradi se zdravo trziste (ovde se uopste ne radi o tih 50 evra i koliko znace coveku u ovom trenutku)

I tako dalje, i tako blize...

Da su mu uplatili 50EUR unapred a da nije isporučio snimke da li bi rekli: A pa dobro, to je samo 50EUR - nema veze.

A i ne radi se samo o neposlovnosti - dovoljno je da jedan čovek koji pročita ovo preskoči besplatno angažovanje od strane iste agencije (ili neke druge) i eto - ceo tred ima neku svrhu.

Storm, a koja agencija je bila u pitanju?

Zelim da i ja dam podrsku stormwatch-u. Ne radi se ovde o 50e kako je neko gore naveo, radi se o obrazu! Tri meseca cekanja je stvarno uvredljivo za bilo koji novac :angry: kakav god bio kvalitet filmcica...

Ljudi da se razumemo malo bolji snimatelj sa svojom opremom trazi 80e za dan snimanja!

Vidim ja da ovde nema bas iskusnih u poslovanju sa Srbijom...

Ja garantujem da nepostoji ni-1 dizajner kome nisu duzni neke pare... naravno mislim na dizajnere koji rade vise od jednog posla godisnje...

neka se javi neko ko ima sve projekte isplacene na vreme.. bas bi voleo da ga upoznam

ok. je da trazis svoje, slazem se sa tim.... samo delujes kao da ti je to jedini posao u zadnjih godinu dana i da neces imati sta da jedes dok nedobijes tih 50 eura...

meni duzni:

za dizajn flyera - 35 eur.

za plakat (neka studentkinja) - 1500 din.

za jednu reklamu jos deo od - 120 eur.

verujem da ima jos dosta dizajnera koji cekaju na pare, i sta mislis kad bi svi pisali o tome...

sad kad malo bolje razmislim ti si jos i dobar...

opusti se malo...

Prvo ti nemas pojma o poslu kada pristupas svom radu na takav "zabole me nacin", drago mi je sto si izredjao sve tvoje dugove ali mogu sa sigurnoscu reci da uopste nisi upucen niti dovoljno strucan da bi ulazio u ovakvu raspravu jer nisi radio za VELIKU MARKETING agenciju, jedno je kada ti riba kojoj se nabacujes duguje 1500 din pa je cimas za moguci sastanak a ne zbog para ili kada ti neki klinac duguje neke sitne pare za flajer, ja takve dugove i ne pominjem a ima ih veruj mi ohoho, mada SVI ti ljudi koji mi duguju pare ISPLACUJU deo po deo REDOVNO shodno svojim mogucnostima dok kompanija cije ime gledam svaki dan na svim mogucim televizijama NIJE U STANJU da isplati honorar od 50 Eur, ako je tebe sramota traziti sopstveni nova veruj mi MENE NIJE NITI CE ME IKADA BITI SRAMOTA TRAZITI ONO STO MI PRIPADA, decko koji je organizovao sve nas trebalo bi da se malo opameti i postane zreliji u smislu komunikacije sa saradnicima a onda i u preuzimanju odgovornosti, meni se par puta desilo da me marketing agencija koja je organizovala projekat zavlaci za pare par nedelja, i sta mislis sta sam uradio? Isplatio iz SVOJIH PARA dok meni nisu stigle pare od njih, TO JE PRINCIP NORMALNOG POSLOVANJA! Medjutim u Srbiji vazi jedan drugi princip...STO SMO VECI TO TE MOZEMO VISE JE.... JER NAM SE MOZE! CAK TE MOZEMO NAGUZIVATI ALI CETE NASI MARKETING STRUCNJACI UVERITI DA TI NIJE USAO!

@mljp

Upravo to. Nije stvar u 50 Eur (iako ih naravno ocekujem) nego u tome sto MCCann Erickson u Srbiji isplacuje honorare kako im se cefne, ajde da ovako nesto naprave u Holandiji ili Britaniji, placali bi basnoslovne odstete, ali kod nas moze svako da radi sta hoce. Evo kako konzorcijum Alpina gradi most na Beskoj, hebe im se za rokove i ugovor - pre par nedelja pitao sam im jednog inzinjera da li tako otaljavaju posao i drugde u Evropi na sta naravno nije dao odgovor nego je diplomatski rekao da im je dinamika posla proporcionalna stanju u zemlji (iako im pare redovno stizu).

@STELLANOVA

Ceo posao je bio sasvim fino zamisljen ali je njihova realizacija bila katastrofalna, sem toga ja sam zbog pravilne logistike angazovao jos jednog coveka koga sam iste veceri uredno isplatio.

Ima jedna jako zanimljiva stvar u celoj prici, pre oko mesec dana poslao mi je privatnu poruku jedan korisnik koji ce kao da proveri sa nekim tipom iz MCCann-a gde je zapelo placanje, ja sam mu pre par nedelja poslao poruku na koju nikada nisam dobio odgovor tako da mislim da je to bila podmetacina.

Inace da ponovim jos jednom, snimali smo predstavljanje nove LAV boce za kompaniju CARLSBERG, agencija koja nas je unajmila je MCCann Erickson a oglas je postavljen od strane korisnika "luc1fer" - po pravilu saradnja sa ljudima takvih nickova uvek dovodi do problema.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...