Jump to content

UDK ucionica

hr0nic
 Share

Recommended Posts

evo sta kazu admini

"The Kismet actions for parameter interaction were buggy/incomplete - they didn't handle MaterialInstanceConstants correctly so the effects would last in various unexpected situations (e.g. streaming out level and back in; in some rare cases the changes could last forever, even if loading a completely different map). They also didn't work on clients."

znaci od martovske verzije uklonili, dok ne poprave bug moamo da cekamo, ili da probamo sa Matinee da odradimo nesto :/

Shader za refleksije:

nodes.jpg

Power node vam sluzi za kontrolu koliko se refleksija vidi u odnosu na texturu

Maskirajte R G, zbog 2 vektora koji su potrebni za refleksiju

Texture Sample koji ulazi u Power je Render to texture

U Texture reflect actor mozete da ubacite Blur node 

A sada nešto verovatno glupo ali... jedinice u UDK i komparacija sa 3DS?

Koliko jedinica, po default podešavanjima, može lik da skoči :) Testirao sam malo i pravio neki prost nivo i onda je ispalo da sam napravio stepenik koji nisam mogao da pređem jer je previsok...

Još jedna stvar koja me interesuje je koja je default brzina kojom se lik kreće? Npr koliko jedinica u sekundi ili na sat? Deluje da je prilično brz :)

Da li postoji neka preporuka za ovo, koje jedinice koristiti i kako se ponašaju prema Max-u? Da li prate razmeru?

Stvarno ne znam za max, ali za cinema4d ide 100:1, 100M u cinemi je 1M u udk. I ja sam imao problema sa stepenikom isto, mnogo je bitno koju vrstu kolizije koristis isto za stepenice. Obavezno iskljuci simple box collision i simple line collision u static mesh editoru. Isto tako, default karakter je stvarno nizak u UDK, ja sve isprobavam changesize 2 ili cak 1.5 u konzoli, probaj sa tom visinom da predjes stepenik, jer sigurno ti glavni karakter nece biti visok 80cm :)

jeste malo zeznuto, ali lako se uklapas u meru, meni ispada 1M u cinemi 10cm u UDK, i sve tako radim, i sve mi se uklapa, evo dva default karaktera postavljeni jedan preko dugog, ako su po 90UNITA (1unit = 1M u cinemi ili zamisljen 1cm u UDK) evo kako izgledaju pored bloka koji je visine 2M. Znaci tacno im fali 20cm :) da budu iste visine, i to je to, tako sve radim, i ne muce me jedinice...

visina.jpg

• 3 weeks later...

Hej Hr0nic... ili bilo ko drugi. Napravio sam u MAXu neki stan i ubacio ga u UDK. Sve je Ok osim collision. Da li ja grešim negde ili šta, ne znam, ali prolazim kroz zidove kao duh :) Gledah neke tutorijale i čini mi se da sam sve uradio kako treba.

I jedno pitanjce, da li još uvek postoji ono takmičenje makesomethingunreal? Sajt je još iz 2009.

Koju vrstu kolizije si stavio u udk ? Ja mislim da se to takmicenje odrzava svake godine...

edit: evo kako bi trebalo da izgleda podesavanje za tako neku kucicu, kolika je ta zgrada? jel samo jedan model, ili si modularno radio?

kolizija.jpg

obavezno iskljuci dole sto sam obelezio, i proveri da li ti je na auto convex collision...

Vrlo verovatno da sam propustio da isključim ove dve opcije!

Nisam radio modularno, uradio sam vrlo jednostavan objekat, 4 sobe, hodnik i ulazna vrata, testa radi. U suštini, vežbam teksturisanje ovih objekata, tj kako se mape ponašaju kada se izveze iz Maxa objekat (uv podešavanja i sl), pa kada sam hteo da "prošetam" malo, prođoh kroz zid :)

Hvala za ovo, pogledaću kad dođem kući.

Koči, koči ;) Dešava mi se da kada uradi rebuild UDK počne jako da secka i gotovo je nemoguće da se radi. Nakon restarta UDK sve nastavi normalno da funkcioniše.

Gledah na makesomethingunreal ove igre koje su dobijale nagrade i, iskreno, ono što ti radiš deluje lepše... MILION dolara je nagrada pa, nastavite dalje ;)

Takođe, ima fora da se u MAXu uradi prosta varijanta objekta koji se uvozi, sa drugim nazivom i da taj objekat služi kao collision object, ne znam da li je to možda lakša varijanta?

Ma svasta se tamo radi, veliki su to timovi, tesko da ja sa dva coveka mogu da uradim nesto onakvo, ne znam da li tamo mora igra cela da bude zavrsena ili moze samo neki demo da se preda...

Po meni laksa varijanta je da koliziju radis u udk, imas mnogo nacina kako mozes da uradis, mozes da stavljas cak i blocking volume umesto da radis koliziju na samom objektu, sve ima svoje, zavisis ta hoces tacno da uradis.

Model kućice, vrlo prost, poligoni se na prste mogu izbrojati :) A što se tektura tiče, greškom sam otvarao neku png, ni sam ne znam zašto, jpg radi sasvim Ok.

Ali imam to usporenje, zaista nejasno zašto, javljalo se i u prošloj verziji.

Terba mi i tvoja preporuka. Radim na modelu petospatne zgrade koju želim da ubacim. Zgrada na svakom spratu ima po 4 stana. Kako je najbolje raditi ovo?

Moja ideja je bila da radim odvojeno svaki stan, tj samo zidove stana (jedan jer imaju identičan raspored, pa za svaki poseban unwrap uv), posebno stepenice i posebno podove, pa da ih uklapam.

Znam da bi verovatno bilo glupo raditi celu zgradu pa importovati? Ali možda je i ceo stan previše?

• 2 months later...

Aktiviram staru temu ali... radi se puno pa ne stižem da se uključim kada treba :)

Interesuje me da li neko ima dobar tutorial ili reference za izradu, a pre svega animaciju i ubacivanje oružja (vatrenog, naravno)... koliko sam shvatio, svaka animacija treba da se uradi, da se ubaci, ali nemam pojma šta i kako pa bi bilo kakav tutorial bio dobrodošao...

Takođe, neke animacije glavnog lika, penjanje uz merdevine, dopuna oružja i sl. Da li ima takvih tutoriala???

Hvala, hvala :) Kada sam počeo sa UDK mislio sam da ću mnogo brže imati šta i da pokažem, ali što više učim to više vidim koliko još imam da učim i koliko sam zapravo daleko od nečega opipljivog. Ali bez obzira na to jako mi se dopada i nadam se da ću nekada imati šta i da pokažem!

Evo da malo otkrijem, radim na nečemu totalno neoriginalnom, SF pucačini... npr poput Alpha Prime ili Doom 3 :)