Jump to content
Sign in to follow this  
rpetrusic

Logo za dizajnersku firmu

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

interesuje me vaše mišljenje o sledećem logotipu koji se sastoji iz dvije riječi Info - kao informatički i ARS kao umjetnost (lat.).

Firma se bavi web dizajnom, programiranjem...

šta mislite o logotipu? šta biste mijenjali? etc...

Hvala!

post-15495-1273447071_thumb.jpg

Pa ako posmatramo ovo resenje, tu definitivno ima dosta problema.

Dakle kao sto ti je kolega rekao boje su zaista malo tmurne.

Onaj font info je ruzan i mislim da ne prezentuje dobro nekog ko se bavi dizajnom. A i onaj font ARS je los.

Ne znam zasto si ubacio pero, mozda bi bilo logicnije da si ubacio cetkicu za slikanje?

I ne znam zasto bas tastere al ajd to i nekako.

E onda gomila efekata kao neki drop shadow neki transparencija na tasterima ono i od info koje je jednim delom belo pa onaj gradijent na peru.

Zatim forma. Mislim da nisi dobro uklopio one ciste forme tastera sa onom slobodnom, krzavom konturom pera, a i pero je nekako lose ilustrovano.

Dakle probaj sve to malo da svedes.

Mozda bi bilo pametno da pogledas kako su neke firme koje se bave istim poslom uradile svoj logo, to je dobar pocetak.

A ono sto su kolege sa dizajn zone htele da kazu je da bi mozda trebao da krenes ispocetka, dakle da smislis nesto novo, da ima neku ideju, mozda da logo bude zanimljiv, duhovit, da privlaci paznju na pr. Razmisli na koliko nacina mozes da povezes umetnost i iformatiku, programiranje...

Evo jednog dobrog sajta firme koji se bave slicnim poslom:

http://www.group94.com

Pogledaj neke logotipe na ovom sajtu:

http://logopond.com/

Cisto da vidis kako ljudi razmisljaju

Evo i jednog sajta koji se bavi prodajom fontova:

http://www.fontshop.com/

Tu su uglavnom komercijalni fontovi, pa procesljaj i to. Cak mislim da postoji i neka kategorizacija po nameni ili po konstrukciji, stilu.

Al sto se fontova tice, a to je jedna veoma bitna stvar kod dizajna logotipa i generalno u grafickom dizajnu, bilo bi dobro da se malo edukujes, znaci neka knjizica (streberski) i naravno da gledas sto vise dobrih primera... nece da ti skodi.

Toliko od mene

Hvala ti mnogo! Poslušaću savjete i čim budem napravio novo rješenje, javiću se da vidimo je li ok.

E tako treba, samo napred. Slobodno uradi vise primera, budi kreativan. ;)

Vidi stvarno. :)

Photoshop CS2, davno to bese.

Uglavnom, kopiranje tudjih radova svakako nije dobro, mislim da ne moram da nabrajam razloge.

Pojednostavi sve i popravi sveukupnu formu...

- izbaci to PSD CS2 pero!

- izbaci senke

- Promeni font

... no hard feelings ....

Poslušaću sve savjete... Malo ću proguglati neko finu brush za slikanje pa ću je dodati umjesto perceta (mada, sve što sam gledao, bezveze je ili je "pretanko" da bih mogao uklopiti u koncepciju)...

ako se bavis web dizajnom i programiranjem ne treba ti ni cetkica ni pero! Sto isto tako ne znaci da treba da stavljas nule i jedinice.

a i A, R i S su bas zahvalna slova za, da tako kazem, izdrkavanje :D

Ozbiljno, mnogo sto-sta moze da se napravi...zasto jednostavno ne platis nekog da ti to odradi ili mozda dogovoris neko djoranje? mislim da ima mnogoooo zainteresovanih :D

I ja glasam za Helvetiku ili Miriad ili tako nesto...

isto tako mi ovaj koncept sa nekim "art" slovima ne lezi.

Molim da mi ne zamjeris, ali mozda bi trebao malkice proguglati, ili procitati neko stivo o izradi logotipa... pogledati radove ljudi koji se tim bave.

Nekako mi previse neozbiljno da na ovaj nacin "dizajnerska firma" dolazi do najboljeg logo-a. Jer malo su ti neozbiljni i prijedlozi za jednu takvu "instituciju". Pisao sam iz najbolje namjere, nemoj da se ljutis. ;)