Jump to content

Light & Render ChallenDZ 01 - Razglednica iz Sumrakovca

SiCkMiNd
 Share

Recommended Posts

• Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

spada u 3d sve dok moras da koristis nesto od 3d alata, ne moze da bude 2d sigurno, a mozes i da modelujes.... pa covek je sve lepo objasnio u prvom postu.... i ako toliko volis organsko modelovanje (i znas) zasto ne napravis srbe mutante i poredjas ih po sceni :) i licno po meni, render karaktera bez enviromenta je manje potpun rad od enviromenta bez karaktera :)

Ja sam uvek prvi za kreativne ideje, najludje moguce...ja bih samo modelovao zmajeve, cudovista, vilenjake, letece naopake svetove i slicno.... Sa druge strane, glavni primer za prolaznost takvih tema su veci 3d forumi, gde svaka "nedemokratski" kreativna tema ne zazivi previse...jednostavno, challenge treba da bude nesto opustajuce...ko zeli da bude kreativan po svaku cenu svakako ce uzeti i napraviti svoj animirani film i nece se igrati sa rastrkanim challengeima...cilj ovoga je okupljanje sto vise ljudi, a kao sto je gore DarkNemos rekao, ja mogu u svemu videti umetnost...meni da neko kaze napravi cesmu iz koje kaplje voda, ja bih opet napravio nesto naopako...

Dakle, ja evo odmah mogu da ti kazem nastavak price koja te savrseno vodi ka pobedi na challenDZu:

Radijacija je sve stanovnike Sumrakovca dokrajcila, dok je najjaci medju njima...the chosen one...Tenkislav...absorbovao nuklearnu moc, i postao dzinovsko cudoviste koje je krenulo da razara i ono malo Sumrakovca sto je nakon katastrofe opstalo...Izraslo mu je trece oko, treca noga (ne, ne ta na koju mislite, you dirty minds :) ), i rep....narastao je toliko da bi i King Kong pobegao od njega....i upravo napada nasu malenu aveniju ovekovecenu na razglednici....

Challengeing enough? :)

OT mozda zaista treba razmisliti o promeni naziva podforuma, nemam preteranih ideja osim suvog "kompjuterska grafika" ili 3DZ ( u vec postojecem maniru :) ), ali je sam naziv, pomalo neprecizan, tj pomalo na brzinu skovan.

Naravno bilo bi lepo demokratski videti misljenje forumasa putem glasanja o tome koje bi prikladnije ime bilo od ovog sadasnjeg i da li bi ga menjali uopste.

@Marko

1. Druze ti sad bas cepidlacis. Ne bitno je ime foruma, svima je jasno sta je.

2. Jel ti znas engleski? Ovo je lighting i rendering challenge, da li si ti ikada naleteo na jedan takav? Ako jesi sigurno si primetio da su scene uvek gotove i akcenat je na postavci svetla i materijala.

3. Na ovom forumu, pod istom sekcijom imas i ovo LINK , e to je Modeling challenDZ, i to je ono sto tebe interesuje.

pitam zato sto u ovom celendzu ne treba da radim ni jedno ni drugo vec samo da stavim svetlo i opalim F9

:)

Treba izmeniti prvi post u temi i dodati Stefan Morrell-a u credits.

Poz

TJ ako je ovo on modelovao i texturisao. Tako mi deluje:)

Si Nik :rolleyes:

Da ne bude nedoumica, vecina objekata i tekstura su Morelove,

ja sam bio zamoljen od organizatora, da pripremim scenu za challenge.

Ono sto je bitno je da je odziv dobar i da se ljudima svidja scena.

Ona moze i da se razbije kao i da se dodaju i zmajevi i cyber detalji,

vec kako je ko inspirisan i opredeljen.

Dobar primer moze da bude nedavno prikazivana serija "Torchwood", ;)

u kojoj se izvrsna velska ekipa poigrava sa svim i svacim, u smislu price i vizuelizacije.

Tada ce valjda i tvrdokorni zastupnici chistiog 3D modelinga, biti zadovoljni.

Da pojasnimo, 3D uopsteno predstavlja zbir raznih tehnika i sposobnosti.

Jedno od najbitnijih je vizuelizacija zamisljenog i vec napravljenog,

i mogli bi da se slozimo da je ovo zapravo 3D Art takmicenje.

Pozdrav svima, sa zeljom da ucestvujem,

ako ne stignem, sibnucu kao primer nesto sto sam vec vizuelizovao za "masonce".

B)

Nisam znao da je rad Stefana Morella, ali, ako je tako onda cemo ga staviti :)

Elem, iskoristio bih ovu priliku da cestitam clanu ddd s za dospevanje njegovog rada sa starih Lighting challengea na dizajn zoni na naslovnicu evermotiona! Weee, cestitamo!

Aj sad bre sa radovima ovog ChallenDZa da okupiramo i naslovne svih ostalih vodecih 3dashkih sajtova! :)

Evo i par komentara od mene :)

:HGT: - aurora borealis je zanimljiva tema, zelenilo podseca na biohazard...

Chudes - osvetli neke detalje...

Mos - blur je malo jak

Hronic - maska je cool detalj, asocira me na brzinsko beganje iz sumrakovca i zaboravljanje iste...

Samo napred, scena i wip-ovi su super!

Pozz

taman sam resio da finalizujem stvar, kad mi se pojavi neka cudna linija po sredini u renderima :/ elem, evo nekih tehnikalija...

znaci rendering i modeling (haha) i light setup u cinemi 4d r11.5, na sceni su 3 omni soft shadow lihgta, dva spot lighta na rotacijama kod robota i sky sistem koji bije jedno direkciono svetlo, GI i AO su default setovanja, DOF bluruje nekih 2% napred i pozadi, fokus je na srednjoj zgradici... koriscen Gimp za post efekte : sharpen, hsv noise, color cor., white balance, stretch contrast...

pojaviselinija.jpg

untitledtty5.jpg