Jump to content

Speed Modelling ChallenDZ 01 - Trofej DZampiona!

Recommended Posts

• Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sckmnd - bice i natpisa, cim uhvatim malo vremena,

a gde su ravni uglovi...??? :unsure:

sve je uradjeno potezima iz ruke, u cemu naravno dosta pomaze Wacom tablet,

& nisam bas ubedjen da mi je ruka precizna ko lenjir...

pogled odozgo asocira na zvezde 8-ugaonike, ali to je samo opticka varka

:rolleyes: (videti turnaround iz proslog posta)

asimetrija, moze, iako je zamisljeno radijalano simetricno,

zbog rotirajuceg postolja, popularno je, kako smo to videli na nedavnoj promociji Fifinog kupa,

ciji se oblik izgleda ovde svideo mnogima i favorizovan je...

& ne bih da previse kritikujem dosadasnje radove, al' dajte si malo maste na volju...

v 1.02 - za opake igrace

draglordcallicecmd2.jpg

Uploaded with ImageShack.us

pozdrav

B)

Za sada mi se najvise svidja Sh-ovo resenje...mislim da nema potrebe da se komplikuje sa modelom...po meni je najbolje predstaviti nesto jednostavno....svidja mi se i cajnik...bas sam u nekoj guzvi i ne mogu da stignem da dam svoj prihod ali evo predloga....zasto se ne bi jednostavno uzeo cajnik...malo izduzio deo iz koga izlazi tecnost na gore i na tome stojali brojevi: 1, 2, 3...naravno materijali: zlato, srebro i bronza i na samom cajniku samo logo dizajn zone...eto ako vam se svidja predlog, probajte...ipak mislim da ne treba puno filozofirati oko ovoga...SIMPLY THE BEST.....:) ;)

Za sada mi se najvise svidja Sh-ovo resenje...mislim da nema potrebe da se komplikuje sa modelom...po meni je najbolje predstaviti nesto jednostavno....svidja mi se i cajnik...bas sam u nekoj guzvi i ne mogu da stignem da dam svoj prihod ali evo predloga....zasto se ne bi jednostavno uzeo cajnik...malo izduzio deo iz koga izlazi tecnost na gore i na tome stojali brojevi: 1, 2, 3...naravno materijali: zlato, srebro i bronza i na samom cajniku samo logo dizajn zone...eto ako vam se svidja predlog, probajte...ipak mislim da ne treba puno filozofirati oko ovoga...SIMPLY THE BEST.....:) ;)

molim te pojasni mi ideju jednostavnog, tj. zastupanje te teze..? na sta mislis ?

krug, kvadtrat, trougao, mozda najbolje linija :rolleyes:

koliko sam ja shvatio upitanju je speed modeling, a ne sto jednostavnije,

a ako vec predlazes genijalna & najbolja resenja, dede sedi i skockaj nesto jednostavno & brzo,

vecina ljudi ovde a i ja ovo moje skockah u pauzi posla, kao razbibrigu od sat - dva,

koliko shvatam za nesto jednostavno treba dosta manje vremena... ;)

B)

sickmind.....pa ja sam pokushao va ovu puklu kuglu odradim od kruga oko logo-a uzeo sam linije u revolve 180° i malo ih izmrdao ali ochigledno se ne konta....mada to je bilo brzinski sad mora da ide postolje neko i josh neka razrada.....i meni je do sad najjachi sh_ov rad

Dimke - drago mi je da ti se svidja :rolleyes:

a sta je providno sa ZScetch-om?

kugla koje ima nema, na troglavom glavonji za 3. mesto?

ovo su sve solid objekti, za ma koji program, ako treba da renderujem u Maxu,

trebalo je da pise..? :unsure:

Da budem iskren ne znam sa kojom bih drugom alatkom i u kom drugom programu,

mogao da odradim zamisljenu ideju i da napravim ovako nešto, kao Drag Cup?

Amorfna spirala u raznim pravcima, za vreme portebno da spojis 3 kocke i jednu loptu

u smisljenu kompoziciju u Maxu il Cinemi..?

Evo potpuno providna slicka prvobitne ideje za 1. mesto na DZ - "Kuros":

.....ups, slika se ne vidi iz razloga opšte prohibicije... :huh:

da se ne shvati pogresno, Kuros je u Staroj Grčkoj bio počasni magijski predvodnik procesija

i imao je pravo prvenstva na Dionisijevim svečanostima, npr.

Pošto neću da stignem (prohibicija poslodavca) predlažem ovo kao dobru ideju nekom da je izvede.

Ali uspeo sam da sastavim "Complicated Game"(sad je asimetričan):

DragLord Challice

draglcallicecmdf.jpg

draglcallicecmdf18.jpg

turnarounds(draft):

pojašnjnje (tj. glavni zadatak dizajnera):

Pehar - Challice, dodeljuje se šampionu, uglavnom nema neku materijalnu vrednost ( sem ako je od 20kg zlata),

vrednost dobija svojom simbolikom pobednika-šampiona, i značenjem koje mu zato pridaje okolina.

Osmica/Četiri - u svim kulturama, religijama i magijskim ritualima označava savršenstvo, snagu, čvrastinu (vidi: piramide)

Spirala u osmo/četvorouglu - život, uvećava snagu i jedinstvo, pojačava ritualno spiritualnu dejstvo.

Mač - pobednika (vidi: Pobednik, Kalemegdan, Bg tvrđava)

Zmaj - simbol najveće moći i svih starih velikih carstava, zaštitnik,

u mitologiji ga imaju samo narodi koji su imali carstva ma kad davno, kod Srba jedan od najbitnijih magijskih simbola i životinja, ima ga skoro u svakoj staroj narodnoj priči i pesmi.

A što se Pobednika tiče, da imamo ovako nešto umesto njega, mislim da bi mnogo više turista dolazilo u BG & RS. :D

pozdrav & čekam da vidim Kurosa, ;)

B)

Iz-vini. Objasnio si mi :)

Novi pehar ti je takodje vrlo dobar, ali pun sfera :P Verovatno imam fobiju prema telima savrsene okruglosti. To je vec moj problem.

U pitanju je licna kritika, nista drugo.

Samo napred

Iz-vini. Objasnio si mi :)

Novi pehar ti je takodje vrlo dobar, ali pun sfera :P Verovatno imam fobiju prema telima savrsene okruglosti. To je vec moj problem.

U pitanju je licna kritika, nista drugo.

Samo napred

E Dimce, izvini ti, ako si tako shvatio, ovo uopste nije bilo upućeno tebi,

osim mozda prvog pitanja o Zsferama, koje mi je bilo nejasno...

hteo sam samo da pokažem kako se to nekad dizajn učio u školama,

za sve što si pravio morao si da imaš razlog i da brzo razmišljaš u zadatom pravcu,

a tako i u uzboru alata, izabereš ono što je najkorisnije i najbrže.

pozz,

B)

ps. novi pehar je stari ( pogledaj str.3 ) :rolleyes:

a kritike inace volim i smatram neophodnim & inspirativnim

CortoM.....mozda ne bi bilo loshe da u ruci umesto macha stavish neki modeling tool

a evo od mene josh jedno veoma jednostavno reshenje sto sam upravo odradio na pauzi za ruchak

modelin+render 15ak min

89448069.th.jpg

CortoM.....mozda ne bi bilo loshe da u ruci umesto macha stavish neki modeling tool

a evo od mene josh jedno veoma jednostavno reshenje sto sam upravo odradio na pauzi za ruchak

modelin+render 15ak min

89448069.th.jpg

Chu'des, potpuno si u pravu,

jedino sto ne mogu da smislim nista zgodno, osim Wacom pen-a,

koji bas i nije karakteristican za domaci 3D,

ako neko smisli nešto neka dojavi :)

Onda bi doduše trebalo promeniti i figuru i zmajeve,

sa nekim cyber-cvikerasem & robotima, pretpostavljam... :rolleyes:

Inače, oduševio si me sa "kašikama & trešnjom(?) između" :D

Šalu na stranu, odlično rešenje i primer brzog i efikasnog izvođenja ;)

bolje od prethodnog, koje je dobro, ali ima manu "rascepljenosti"

Jedino bih sad ja dodao, da mi fali malo asimetrije ? mali nagib levo-desno,

možda nešto kao "viljuška" sa druge strane, tj. varijante 1 zubac, 2, i 3, za 1.,2.,3. mesto...

B)

eto i neka moja ideja na pocetku... jeste da je vise za lightning pehar ali jbg... nisam nesto kreativan za modeling deo danas... a i najbolju ideju sa xyz osom je vec neko uzeo....

btw, evo mog pocetka.... poz

challendz.jpg

hahahah ovaj pehar za light je odlichna ideja..heheheh samo ako bi sick mind mogao da pojasni da li se radi pehar za light ili i ce i za sledece chelendze da bude isti pehar.......u svakom sluchaju riddler reshenje ti je do jaja....kad se ukljuchi kao fora za betmena samo sto je ovaj put zona u pitanju :lol: .....extra

Odlicno Riddle, odlicno!

Iskreno, ja bih jako voleo kada bi ideja pehara bila takva da moze lako da se modifikuje za svaki tip challenDZa posebno, dakle u startu za Speed Modelling i Lighting a od sledeceg i za nesto novo (ups, upropastih iznenadjenje :D )

Shalim se, u svakom slucaju, ako imas ideju kako bi napravio i Speed Modelling varijaciju ovoga, oba ih prilazemo na jednom renderu kao final, i mislim da ima velike sanse da se zaista nadje na renderchicjima koje ce od sledeceg meseca svi pobednici dobijati :)