Jump to content

Speed Modelling ChallenDZ 01 - Trofej DZampiona!

Recommended Posts

• Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ spypro: ma sve je jasno, ja samo nisam odoleo da ne prezentujem ideju na ovaj nacin, najmanje me brine da li ce da prodje ili ne

@ dboxx: ako vec pricas o dopuni ili promeni pravila, najbolje da padne neka kolaboracija na kraju, ja cu da sherujem ove ljude npr.

@ Dimke: e, ni ove krivulje nisu najsrecnije

Mislim da je sa te strane najfer da jednostavno samo naglasimo u temi sa finalnim radovima da ljudi nisu modelovani konkretno za ovaj rad...i samim tim ako neko misli da to nije fer prema drugima, ne mora glasati za taj rad, dok isto tako, ako neko jednostavno gleda zavrsni rezultat i taj mu je medju favoritima, moze slobodno da glasa za njega.

Ne bih nikako iskljucivao nikoga ko se potrudio da nesto uradi, a isto tako ne bih ni ohrabrivao reuse starih stvari, tako da mi je to najlepsi kompromis za pocetak a za dalje cemo videti vec kako cemo sta cemo :)

Elem, jako je lep ovaj miloshev rad :)

tnx SiCkMiNd, slazem se

evo, Dimke, poslusao tvoju sugestiju, nestao chajnik

trophy2n.jpg

trebalo bi odraditi drugo i trece mesto, mozda na brojevima da se koriste zlatan srebrni i bronzani materijal, i ne mora da bude sve na engleskom, naravno

Mislim da kompozicijski ovo bas ne valja, oko ne zna kuda da gleda, ima 3 nivoa koja su vrlo slicna i uz to prepuna detalja.

Pehar treba da bude kolko tolko jednostavan, i kada se smanji na velicinu thumbnail-a da se jasno vidi da je to pehar.

Trenutno resenje moze da lici i na svecnjak u tom smislu, stoga je cajnik bolji jer se lakse cita, mada ni on nije zavrsen, ali je blizi.

Jos jednom savetujem da bevelujes ivice na slovima.

ORIGAMI

Inspiracija potice direktno iz definicije znacenja origami tehnike:

" ...designs that leap from the page and into 3D on their way... "

Postolje predstavlja papir na gomili a sam trofej je 3D figura nastala od 2D papira...

origamitf.jpg

Ukoliko vam se svidi ideja ostaje razrada i brendiranje takmicenja.

moram i ovako izdvojeno, da bacim svoj comment na neke od dosadasnjih radova...samo cu kratko da ne bude kilometarski post :)

milosh - meni je isto tako bolje bilo za cajnikom jer je bila velika masa koja je vladala nad onim nivoima trupa. Sto rece i Lucky, trenutno mi izgleda kao trospratnica gde bi svaki sprat mogao da ide na mesto bilo kog, i da kompozicija ostane priblizno ista. Obavezno se jos poigraj sa idejama, i sigurno si jedan od favorita! Ne moras se truditi oko renderinga, ima ko hoce sledeceg meseca :)

_sh - Sta reci osim sjajno... ti i chu-des ste pokazali kako i minimalisticki moze da se odradi ludilo. Jedini problem (koji nisam zapazio ja vec moja keva koja se nesto nadvijala nad kompom dok sam gledao, je da ju je iz prve asociralo na WC solju :D) znam znam da je to tesko ispraviti...al eto, cisto da znas :)

- cortoM - Super je ovo cudovistance..izgleda zlo, Gigerish...trebao bi malo izbeci ravne uglove medju elementima kada je sve vec tako krivo...razbi mu monotoniju ponavljanja elemenata u krug i eto jos uvrnutijeg cuda. Takodje, bilo bi lepo da na bilo koji nacin sugerise ono za sta je nagrada dodeljena (3d modeling, lighting, dizajn zona, bilo sta...)

- Chu-Des - kao sto rekoh _sh-u, slicno zanimljivi radovi i definitivno jedni od favsa za sada...mozda da probas nekako na ovoj rascepotini kugle da izsimuliras krivinu ovog kruga koji na logou ide centralnog dela sa srcem (ovaj koji je prekinut gore i dole). Nisam siguran kako tacno ali eto, samo kao ideja za razmisljanje :)

- ddd s - ovo je jedini za koji nemam ideju kako moze ispasti na kraju...tako da jedva cekam da vidim put do tog kraja :)

- dboxx - ovo je takodje super pristup! na vrhu opanka bi mogao i ovaj vrh od cajnika da bude...jos detaljisanja opanka i moze super da ispadne do kraja!

SJAJNO LJUDI, JOS NIJE NI POLOVINA MESECA A VEC IMAMO GOMILU POTENCIJALNIH SAMPIONA! :)